Як правильно шпаклювати

Будь-який ремонт складається з дрібниць. Іноді їх суть і значення недооцінені. Дрібні деталі надають велику значущість загальним обсягом робіт і безпосередньо є складовими його успішної реалізації. В процесі проведення будь-якого виду ремонту без якісно виконаних шпаклювальних робіт Вам не обійтися. З плином часу все зношується, предмети, матеріали, поверхні, будь-які види конструкцій, і так далі. Як говориться: ніщо не досконале. Всьому є відведений термін. Так і в побуті. Відремонтувавши одного разу, Ви все одно повертаєтеся до необхідності ремонту окремих кімнат офісних приміщень, іноді повторному ремонту житла. Для цих цілей деякі сподівається тільки на свої сили, максимально вивчають всі етапи ремонтних робіт і згодом стають першокласними майстрами з надання таких послуг. Деякі відразу вдаються до досвіду професіоналів і не відчувають свою долю. Таким чином, мінімізують ризики, убезпечують себе від непотрібних нервових потрясінь, переживань.
Скориставшись послугами нашого порталу, Ви можете в деталях вивчити кожен етап робіт, пов’язаний з ремонтом вашого житла.

У даній статті наші майстри розкажуть усім бажаючим тонкощі роботи зі шпаклівкою, розберуть поетапно всі деталі цього процесу. Після ознайомлення з інформацією і невеликого практичного досвіду, Ви можете сміливо братися за будь-які види оздоблювальних робіт, в тому числі навчитеся правильно шпаклювати.

Згодом в будь-яких приміщеннях або конструкціях утворюються тріщини, природні або штучні пробоїни, що обсипалися або відламалися наскрізні отвори, і так далі. Всі ці огріхи часу або наслідки життєдіяльності людини вимагають обробки. Виконана вона, повинна бути максимально якісно, ​​інакше решті процес по ремонту буде приречений на провал. Через неякісну шпаклівки можуть відставати шпалери, взимку ви будите відчувати незручності з зволоженими віконними укосами, пофарбовані стелі і стіни можуть обсипатися, а не зашпаклёванние добре ретельно кутові стики, тріщини і щілини приведуть до Вашої оселі непроханих гостей – неприємних комах.

Інструментарій для організації та проведення шпаклювальних робіт:

– Стартова і фінішна шпаклівка, закуплена в достатній кількості
– Побутова ємність для розведення маси
– Чиста вода
– Будівельний міксер або щось що може розмішати.
– Шпателі різних форм
– Наждачний папір або технологічна шкурка

Технологічний процес: важливо враховувати всі дрібниці

Наш багаторічний досвід роботи дозволяє з упевненістю радити Вам – купувати тільки суху шпаклівку. Сучасний будівельний ринок перенасичений різними Шпаклювальну сумішами, але серед них немає тієї індивідуальної, яка ідеально підійде саме для Вас. Безперервно розмішуйте шпаклівку, розводячи її чистою водою кімнатної температури, до потрібної консистенції. Зробити це легко за допомогою звичайної палиці або будівельного міксера. Підбирайте під себе більш рідкий або сухішою варіант. Не робіть відразу велику кількість розчину. Маса досить швидко висихає, і Ви не зможете нею еластично управляти.

Ретельно очистіть необхідну поверхню. Якщо плануєте працювати з кутами, дерев’яними підлогами або іншими поверхнями такого типу можна за допомогою пилососа прибрати все дрібне сміття. При роботі зі стінами очистіть їх від застарілого шару шпаклівки і фарби, залишків старих шпалер і інших забруднень.

Далі загрунтуйте підготовлену поверхню за допомогою спеціального розчину грунту. Ви видаліть частинки пилу і підготуєте нульовий шар під шпаклівку.

Після очищення поверхні нанесіть шпателем перший шар шпаклівки. Залежно від поверхні, з якої будете працювати підберіть правильного розміру шпатель. При роботі з рівною поверхнею великого розміру – використовуйте великий інструмент, при роботі з кутами і важкодоступними ділянками більш зручний буде маленький шпатель. Краще, якщо і той і інший будуть з нержавіючого матеріалу. Далі нанесіть перший шар стартовою шпаклівки. Врахуйте, що якщо на поверхні є пробоїни або інші отвори, їх потрібно заповнити стартовим розчином до загального рівня. Для шпаклівки кутів зручніше буде скористатися кутовим шпателем. Не забувайте, що кожен шар нанесеного розчину буде висихати близько доби. Не можна починати шпаклювати наступним шаром, не дочекавшись повного висихання попереднього. Зазвичай товщина стартового шару 5-7 мм, фінішного 1-2мм. Важливо змінювати напрямок нанесення шпаклівки від шару до шару. М’яко втирайте розчин шпаклівки в поверхню, розгладжуйте її, мінімізуйте наявність розлучень від шпателя. Намагайтеся домогтися максимального результату в роботі. Поверхня повинна стати рівною. В ідеальному стані за зовнішніми ознаками легко побачити повну відсутність будь-яких дефектів на готовій поверхні. Не повинно бути видно тріщин, стиків. Виняток становить шпаклівка під обклеювання шпалерами. У цьому виді робіт дрібні огріхи допустимі.

Обсохлу зашпаклёванную поверхню прийнято відшліфовувати шкіркою. В ідеалі це необхідно робити після висихання кожного шару.

Корисні поради та хитрості від майстрів

1. Дотримуйтесь правил техніки безпеки: використовуйте при розведенні шпаклівки марлеві пов’язки або спеціальний респіратор, які убезпечать потрапляння в організм найдрібніших частинок вапняної муки.
2. Після кожного використання промивайте інструмент під напором води, краще, якщо вода буде тепла.
3.Якщо полоскати інструмент у ванній – закрийте водоспускаемое отвір. Не можна безпосередньо зливати в каналізаційні стоки Шпаклювальну воду. Виберіть її за допомогою підручних засобів.
4.Протягом перших трьох діб не допускайте переохолодження, пересихання і зволоженні готової поверхні.
На завершення нагадаємо: реально оціните свої можливості і перспективу кінцевого результату роботи. Якщо з якихось причин Ви сумніваєтеся в її успішності і якості – зверніться за допомогою до майстрів.