Все про фарбу для фарбування стін

В будівельному гіпермаркеті у неспеціаліста буквально очі розбігаються від величезного вибору. Яку саме фарбу вибрати – водоемульсійну, акрилову, силіконову або може латексну?

Розглянемо переваги і недоліки основних різновидів фарб.

Водоемульсійні фарби

 

Їх ще називають водорозчинними або воднодісперсіоннимі. Вони завдяки своїй практичності і недорогою ціною є найбільш популярними на ринку. Також до їх переваг відносять стійкість до забруднень, оскільки частинки бруду не можуть проникнути у внутрішню структуру фарби.

Між собою водоемульсійні фарби розрізняються за складом полімерів, які виступають в ролі сполучних елементів: клей ПВА, латекс або акрилові смоли.

Фарби на основі клею ПВА є найдешевшими, але і самими непрактичними. Вони легко забруднюються, а тому їх рекомендується використовувати тільки для фарбування стелі. У них непогана паропроникність, а й висока чутливість до впливу вологи.

Акрилові фарби

 

Водоемульсійні акрилові фарби застосовуються для фарбування стін, в т.ч., і в приміщеннях з високою вологістю. Після нанесення вони швидко висихають у вигляді міцної однорідної плівки, яка надійно захищає поверхню від впливу вологи.

Латексні фарби

 

Латексні сполучні полімери надають водоемульсійною фарбі стійкість до механічних пошкоджень. Тому латексну фарбу рекомендується використовувати не тільки в житлових приміщеннях, але в комерційних і громадських будівлях, що володіють великою прохідністю – магазини, громадські приймальні та зали і т.п.

Латексні фарби володіють усіма тими ж достоїнствами, що і акрилові фарби, але при цьому у них більш привабливий зовнішній вигляд, тому їх застосовують для фарбування шпалер і фактурної штукатурки. Латексні фарби зберігають фактуру шпалер і художньої штукатурки, при цьому створюючи для них водозахисний шар.

Але у латексних фарб, як і у акрилових, дуже низький рівень паропроникності.

Алкідні фарби

За своїми властивостями масляні фарби схожі з властивостями з латексними водоемульсійними фарбами. Правда, їх засихання відбувається не за рахунок випаровування вологи, а за рахунок окислення фарби атмосферним киснем.

Після висихання масляні фарби утворюють тонкий, але дуже міцний, стійкий до механічних пошкоджень і стирання шар, також захищає поверхню від впливу води. Саме тому масляні фарби сохнуть дуже швидко і їх рекомендують застосовувати для зовнішньої обробки, особливо, для захисту металевих поверхонь від корозії.

Масляні фарби

Ці фарби називаються олійними, тому що в них як розчинник використовується не вода, а природні або штучні масла і оліфи. Через це олійні фарби досить довго висихають, але навіть після повного висихання зберігають специфічний запах. Через останній нестачі вони сьогодні практично не застосовуються для внутрішньої обробки приміщень.

Перевагами ж олійних фарб є їх невисока вартість і велика стійкість до зношування. Завдяки останньому поверхні, пофарбовані олійними фарбами, зберігають тривалий час привабливий зовнішній вигляд і не вимагають підновлення.

Зворотною стороною високої зносостійкості є практично абсолютна паронепроницаемость, через що це може привести до відшарування олійної фарби.

Силіконові фарби

Силіконові фарби втілюють в собі переваги всіх вище названих фарб: зносо і водостійкість, паропроникність. На їх поверхні не розвиваються колонії цвілі і грибків. Вони також не виділяють ніяких токсичних речовин. Тому вони використовуються і для внутрішньої, і для зовнішньої обробки приміщень.

Еко-фарби

Вони відносяться до елітного класу, оскільки при їх виготовленні повністю виключені будь-які небезпечні і навіть шкідливі для здоров’я речовини. У їх складі є тільки компоненти природного походження.

Але зворотною стороною абсолютної безпеки еко-фарб є їх тривалий період висихання і висока вартість їх придбання.

Фахівці рекомендують використовувати еко-фарби для фарбування дитячих кімнат.