Укладання ламінату своїми руками

Ламінат – одна з останніх розробок підлогового покриття. Цей варіант покриття відрізняє практичність і легкість монтажних робіт. У даній статті ми пропонуємо оетапную схему укладання ламінату своїми руками. Це дозволить кожному новачку освоїти технологію укладання і дозволить укласти покриття у себе вдома, навіть якщо у Вас немає практичного досвіду.

Концептуально ламінат приставляє собою багатошарову поверхню, з’єднану в панель різної довжини. Кріплення між собою під час укладання полягає в унікальному механізмі замкових пристроїв, розташованих по краях кожної панелі. Це дозволяє швидко і легко поєднати між собою кожну секцію.

Ламінат – ніжний і чутливий матеріал. Найдрібніші нерівності основи підлоги можуть призвести до незворотних наслідків і зашкодити замкові конструкції. Таке покриття прослужить не довго, крім цього термін його експлуатації помітно скоротять утворилися через це дрібні тріщини і щілини в підлогах.

Склад ламінатних конструкцій

1.Верхняя шар – надстійкий матеріал, який забезпечує основний навантажувальний функціонал.
2.Слой з складів смоли, оснащений дрібними мінеральними елементами, який забезпечує довгий термін служби панелі.
3.Декораціонний шар з монолітного паперового матеріалу, просоченого спеціальними компонентами, що дозволяє поліпшити візуальний вигляд.
4.Клеевая основа, яка закріплює підставу з верхніми шарами.
5.Основи з наполегливої ​​пластика, промислового сорту, найбільш міцна деталь покриття, яка оснащена гідроізоляційними властивостями і служить для здійснення замкового монтажу.

Вирівнювання підлоги

З метою попередньої підготовки поверхні підлоги потрібно уважно вивчити основну поверхню. При монтажі на необроблений підлогу обов’язково відбудеться ухил і з’явитися перекіс. Ви не зможете встановити меблі без видимих ​​вад. Дверцята і шафки в такому випадку не зможуть правильно функціонувати. Предмети інтер’єру будуть виглядати деформовано.

Пропонуємо освоїти такі поради від наших майстрів з укладання ламінату:

– Старе бетонне або дерев’яне покриття підлоги підлягає капітальної зачистці або ремонту. Всілякі щілини і тріщини необхідно істотно розширити і заповнити цементуючим складом, прогалини слід наповнити вирівнюється масою. На фінішному етапі робіт по ремонту основного покриття підлогу слід відшліфувати, залити стяжкою.
– У деревних підлогах слід повністю замінити зіпсовані і непридатні до експлуатації дошки або здійснити їх ремонт за допомогою фанери.
– Цементну стяжку необхідно попередньо заґрунтувати спеціальними будівельними сумішами.
– Покриття з дерева або фанерних конструкцій потрібно відшліфувати, усунувши дрібніє нерівності.

Монтування ізоляційного шару і підкладки

При роботі з монтажу підлоги з ламінату дуже важливо уникати контактів основного покриття з влагосодержащих компонентами. Для цього при монтажі прийнято використовувати спеціалізовану багатошарову конструкцію, яка забезпечить поглинання конденсують пари і вологи. Для такої роботи використовують поліетиленовий шар або дифузну плівку. Пласти їх цих матеріалів слід укладати внахлест, при цьому поєднуючи їх скотчем.

Обов’язкова устілка гідроізоляційним покриттям тих статей, які виготовлені з бетонної основи. Це такі види як:

– Стандартний варіант бетонної підлоги з цементу, щебеню та гравію
Стяжка з цементу і піску
– Заводське монолітне перекриття
Всі сучасні технологічні процеси укладання ламінату на увазі наявність підкладки, яка функціональними властивостями гарантує:

1.Звукоізоляцію.
2.Виравніваніе дрібних огріхів основної поверхні.
3.Защіту від конденсують пари і вологи.
4.Защіта від стирання в ході експлуатації.

Поетапна схема укладання ламінату

Прийнято відрізняти три базові напрями укладання ламінату:

Поздовжнє – покриття здійснюється в геометричній паралелі сонячного проміння, які потрапляють в приміщення з вікна.
Поперечний – візуально розширює кімнату, ламінатниє панелі при цьому укладаються поперечної схемою, паралельно віконної стінці
Діагональне – складний вид монтажу, максимально збільшує обсяг кімнати.

Для монтажу ламинатной поверхні Вам знадобляться:

будівельна рулетка
електролобзик
ножівка
молоток
будівельний олівець
рівень
Якщо Ви здійснюєте укладання ламінату по окремих секціях, поетапність дій повинна відбуватися згідно з наступною схемою:

Первісну панель укладайте замком до себе, гребньовій стороною до стінки. Між стінкою і панеллю встановіть кріплення для поганого механізму
До первісної панелі монтується друга і так процес поетапно чергується
Між з’єднаними панелями не допускайте аморальні отворів. Кромочная лінія повинна проходити по одній площині
З метою здійснення з’єднання часткою площині, панель слід спочатку поставити під кутовим нахилом, а потім, за допомогою прідавліванія, довести до з’єднання;

Плаваючий спосіб укладання


Вибираючи прийнятні для Вас форми монтажу, можете закріпити ламінат до підлоги за допомогою спеціального клею. Сучасні майстри часто використовують укладку ламінату, так званим плаваючим видом. Такий механізм передбачає, що панельні секції міцно скріплюються самі з собою, і не закріплюються до основи підлоги.

Хитрість такої процедури полягає в тому, що погонні метри покриття потрібно забезпечити наявністю температурних швів, вони згодом не дозволять ламінату втратити форму при стрибку температурного режиму житлового приміщення. Потрібно взяти до уваги, що між стінкою і ламінатом необхідно забезпечити спеціальні негожим отвори, які можна розмістити під плінтусні підстави.

Переваги та відмінні властивості плаваючого способу:
При допущенні огріхів при складанні, готове покриття елементарно легко демонтувати і закласти заново. Фахівці вважають, що такий процес можна повторювати кілька разів
Дефектні, що втратили свою привабливість в ході експлуатації панельні покриття можна з легкістю замінити новим ламінатом
Використовувати таку підлогу можна відразу після настилу і закріплення плінтусів
Монтаж плаваючим варіантом можливий відразу на підготовлені попередньою стяжкою поверхні з наявністю теплоізоляційної підкладки.