Як встановити кондиціонер своїми руками

У даній статті пропонуємо розглянути специфіку установки кондиціонера в домашніх умовах. Як правильно це зробити своїми руками, щоб при цьому функції зовнішнього і внутрішнього блоку працювали як годинник? Вважаємо, що Ви завчасно подбали про покупку цього агрегату, без якого сьогодні навряд чи можна уявити собі злагоджену і гармонійне життя будь-якої людини або сприятливий мікроклімат в офісному приміщенні. Вибираючи кондиціонер, перевіряйте наявність всіх комплектуючих деталей, щоб установка кондиціонера пройшла гладко, без неприємних сюрпризів. Наявність при цьому інструкції по установці строго обов’язково, саме до її порад доведеться вдаватися, здійснюючи монтаж всього необхідного обладнання.

Принципові особливості роботи кондиціонера

Для того, щоб правильно встановити кондиціонер, розберіться в особливостях його конструкції. Зовні він складається з двох блокових систем: компресорної і испарительной. Междусобой вони з’єднані за допомогою шлангів. Компресорна система монтується зовні приміщення, а випарний блок – в квартирі.

У систему випарного блоку подається холодоагент. Це відбувається через відповідний механізм під дуже великим тиском. Він розширюється в процесі закипання і активно поглинає тепло. Конденсат, що утворюється в цей час, осідає на радіатор испарительной системи. Волога виводитися за межі приміщення по трубці резервуара.

Важливо! Умови експлуатації кондиціонера, ефективність його роботи дозволяють говорити про витрату електроенергії. Якщо поруч з внутрішнім компресором знаходяться побутові нагрівальні прилади: чайник, плита, праска, конвектор і так далі, то це посилює роботу охолоджувача, компресор витрачає в рази більше енергії, що призводить до його швидкого зносу. Також елементарна побутовий пил може викликати поломку кондиціонера, тому вологе прибирання проводити необхідно постійно.

Щоб холодоагент не випаровується необхідно правильно здійснити монтаж всіх трубкових з’єднань. Зовнішню систему кондиціонера слід монтувати трохи нижче внутрішньої, і по можливості це краще зробити на прохолодною місцевості. Краще, якщо монтаж здійснити під тінистими гілками дерев, під навісом, під дахом або стіною. Дотримуючись цих простих технічні умови, Ви продовжите роботу кондиціонера, тим самим забезпечите комфортний мікроклімат в своїй квартирі, будинку або офісі.

Встановлювати кондиціонер найкраще під час проведення внутрішніх ремонтних робіт, косметичного або капітального ремонту. Пошкоджена під час пробиття стіни обробка, зажадає вторинного ремонту. Подбайте про наявність всіх інструментів, які знадобляться для роботи. Якщо все необхідне закуплено, можна сміливо приступати до установки кондиціонера своїми руками.
В першу чергу встановлюється зовнішня система, при цьому вкрай важливо дотримуватися умов безпеки, особливо, якщо роботи Ви плануєте здійснювати в багатоповерховому будинку. При установці в приватному секторі – проблем не виникне. Якщо монтаж відбувається в багатоквартирному житловому секторі, то слід враховувати той фактор, що стьобала конденсат у вигляді рідини, може заподіяти незручність сусідам, які проживають поверхом нижче. Тому, слід встановити зовнішній системний блок таким чином, щоб під час експлуатації кондиціонера не виникло непорозумінь між його власником і іншими сусідами по будинку. При цьому обов’язково врахуйте, що зовнішню систему потрібно розташувати таким чином, щоб забезпечити до неї безперервний доступ, так як з технічної точки зорі її періодично потрібно буде обслуговувати.

За допомогою рівня слід точно заміряти місця на зовнішній стіні для розміщення кронштейнів. Ці місця акуратно просвердлите для установки в них анкерних болтів.

Порада: при свердлінні цегляної стіни отвору краще робити на межкірпічной стяжки. Це і швидше, і практичніше, і естетичніше. Далі встановіть кронштейни. Виміряти їх з граничною точністю по розмітці і міцно закріпіть болти. Зовнішній блок встановіть відповідно до дотриманням технічної інструкції, яка передбачає наявність відстані між радіатором і поверхнею стіни не менше 10 см. Коли Ви переконалися, що зовнішній блок міцно закріплений, то можете переміщатися в приміщення для подальшої установки внутрішньої системи кондиціонування.

Внутрішню систему заборонено кріпити між інженерними сполуками, електропроводкою, опалювальними трубами, за шторами, в кімнатах, де можливі вади в електричному забезпеченні. Інакше це може призвести до поломки всього блочного компресора.

На вільному і доступному місці прикріпіть монтажну пластину, відступаючи від стелі не менше 10см, і від кута не менше 5 см. Просвердлите необхідні отвори в стіні для монтажу пластини. На її поверхню встановіть внутрішню систему кондиціонера. Перевіряйте максимальну міцність всієї кріпильної роботи. Після установки внутрішньої частини на пластину починайте просвердлювати отвори в стіні для сполучних комунікацій внутрішньої і зовнішньої частин кондиціонера.

Підключення електричної частини кондиціонера

Потрібно закласти окрему проводку для системи кондиціонування, при цьому встановити автомат для відключення. Коли проводка повністю закладена її підключають до основного щита на вводі. Для перевірки функціонування слід скористатися електричним індикатором. Після цього потрібно за допомогою ізольованих проводів здійснити з’єднання між обома блоками кондиціонера. Подібна схема дуже докладно розписана в інструкції до будь-якого кондиціонера.

Укладання труб

Мідну трубу слід обрізати з запасом, виходячи з того, що знадобитися робити вигини. Під час вигинання трубок потрібно працювати правильним інструментів, щоб не утворилося зморшок або непотрібних вм’ятин. На підготовлені трубні з’єднання слід надіти теплоізолюючі шланги з пенополиуритана. Раніше вдавалися в таких випадках до використання поролону, але термін його експлуатації не довгий, тому його використовувати не потрібно.

Далі слід провести процедуру розвальцьовування трубок, зробіть це акуратно, щоб не утворилися тріщини. У черговість залежно трубопроводи прикріпіть до штуцерів. Не бійтеся переплутати схему кріплення, адже діаметр кожного з’єднання різниться. Виконавши всі інструкції по розвальцьовуванні – пропустіть шланги через отвір, вирівняйте з зовнішньої сторони і щільно прикріпіть до стіни відповідними хомутами. Зафіксуйте кабель електропроводки, і підключіть трубопровід до зовнішньої частини кондиціонера. Отвір задуйте за допомогою силіконового клею або монтажної піни.

Потім проведіть вакуумирование системи, згідно з інструкцією до кожного виду кондиціонера. Якщо система не дала похибок і циркуляція холодних потоків відбувається рівномірно, то можна прибирати побутові наслідки кріплення і монтажу і просто отримувати задоволення від сприятливої ​​прохолоди.