Як прийняти правильно квартиру в новобудові і не зробити помилку

Хоча забудовники клянуться, що вони здають своїм покупцям квартири в ідеальному стані, до їх обіцянкам слід ставиться з неабиякою часткою скептицизму: довіряй, але перевіряй.

Отже, що на що ви повинні звернути увагу при прийманні квартири в новобудові?

 

1.Підлога.

Вони повинні знаходитися в строго горизонтальній площині, на їх поверхні не повинно бути пошкоджень і відшарувань. Не полінуйтеся перевірити рівність статей за допомогою будівельного рівня. Інакше ви хлебнёте горя, вирівнюючи підлоги, та й грошей цей захід зажадає чималих.

Зверніть увагу на проблемні зони: близько батарей і труб опалення. Якщо будівельники схалтурили, то під впливом тепла стяжка підлоги відшарується або почне «бухтеть».

 

2.Стіни і стелі.
На жаль, строгих стандартів до рівної поверхні стін і стель поки не існує. Тому вкрай важко буде довести забудовнику його неправоту при виявлених нерівностях, але при виявленні серйозних нерівностей і при упертості забудовника свою правоту можна довести в суді як явний брак при будівництві.

 

3.Гідроізоляція.

Мається на увазі гідроізоляція в ванній кімнаті і в туалеті. Стики водопровідних і каналізаційних труб повинні бути заізольовані бітумною мастикою або руберойдом. У разі поганої гідроізоляції навколо водопровідних і каналізаційних труб утворюється характерний чорний ободок.

4.Вікна.
Так, ми звикли, що склопакети відрізняються високою якістю виготовлення. Але справа в тому, що забудовники замовляють їх великими партіями, а в цих парій можуть прослизнути і браковані вироби. Тому не полінуйтеся перевірити склопакети на предмет відколів і тріщин.

 

5.Система вентиляції.

Перевірити її працездатність дуже просто: піднесіть до вентиляційної решітці сірник і переконайтеся в наявність тяги. Справа в тому, що через недогляд вентиляційна шахта може бути засмічена будівельним сміттям.

На системи примусової вентиляції забудовник повинен передати технічну документацію зі своїми гарантійними зобов’язаннями або гарантіями сторонньою організацією, яка проводила установку систем примусової вентиляції.

6.Сантехніка.

Перевірте герметичність під’єднання до сантехнічних приладів водопровідних і каналізаційних труб.

 

7.Лічильники.

Всі лічильники повинні бути опломбовані, до них повинна бути надана відповідна документація.

 

8.Електрощит.

Якщо ви не фахівець-електрик, тоді просто перевірте працездатність автоматичних вимикачів, для чого їх включите і вимкніть.

 

9.Оздоблення.

Перевірте наскільки якісно була виконана фінішна обробка вашої майбутньої квартири – поклейка шпалер, нанесення штукатурки, стяжка підлоги та ін.

 

Повний список пунктів вашої перевірки повинен бути зазначений в договорі, який уклав з вами забудовник.

Зверніть увагу, всі недоліки, які ви виявите при проведенні своєї перевірки, забудовник повинен усунути в найкоротші терміни і за свій рахунок.