Як правильно вибрати освітлення в квартиру

Освітлення – важливий елемент створення затишної обстановки в будинку. І про тип освітлення слід продумати заздалегідь, ще до початку ремонтних робіт. Важливо заздалегідь визначити, де будуть розміщуватися стельові світильники, де настінні бра, а де – точкові світлодіоди.

Грамотне підібране освітлення здатне розширити простір невеликої квартири, створити затишну атмосферу, розділити приміщення на зони відпочинку і роботи тощо.

Яким може бути освітлення?
При виборі освітлення слід пам’ятати, що простір тривимірне, а тому дизайнери вже розробляють відразу чотири рівні освітлення:
1.Верхняя – центральна люстра і софіти спрямованого світла;
2.Верхнесреднее – це бра і настінні світильники;
3.Ніжнесреднее – різні настільні лампи;
4.Ніжнее – підлогове підсвічування і точкові світильники, вмонтовані в плінтуси.

Вдале поєднання всіх рівнів освітлення створить в квартирі неперевершену атмосферу затишку і гармонійної краси.

Верхнє освітлення

Традиційне рішення верхнього освітлення – це люстра, розміщена по центру кімнати. Вона створює потужне джерело світла, здатний яскраво висвітлити всі далекі кути. Однак для створення гармонійної атмосфери найкраще люстру доповнити парою настінних або настільних світильників.

Потужність і габарити люстри слід підбирати в залежності від розмірів квартири і висоти її стель.

Освітлення точковими світильниками
До точкових світильників відносяться, перш за все, настінні софіти. З їх допомогою можна створювати певні візерунки або висвітлювати окремі зони кімнати.

Освітлення світлодіодними світильниками
Найкраще, світлодіодні світильники використовувати для середнього і нижнього рівня. Хоча різнокольорові світлодіодні стрічки можна з однаковою ефективністю і ефектністю використовувати для прикраси і плінтуса, і підвісної стелі. Світлодіодну стрічку також можна використовувати для прикраси кухонних меблів. Точкові світлодіодні світильники також активно застосовуються для освітлення меблів: внутрішнього простору шаф, гардеробних і т.п.

Варіанти підлогового і настінного освітлення
Для створення ексклюзивного інтер’єру дизайнери рекомендують звернути увагу на підлогу скляні вставки, зсередини підсвічується м’яким освітленням. А в якості підлогового освітлення можна використовувати підсвічені вітражні елементи. Такий варіант важко назвати бюджетним, і тому вітражні елементи краще застосовувати для оформлення урочистих залів.

Нижня освітлення плінтусів можна вибирати для будь-якого приміщення – для вітальні, спальні, навіть для ванної кімнати.

Висновок
При виборі того чи іншого способу освітлення найкраще проконсультуватися з професійними дизайнерами і електриками. Перші допоможуть вам вибрати найбільш ефектний і раціональний варіант освітлення, а електрики розроблять оптимальну схему електропроводки і накинуть попередній кошторис майбутніх робіт.