Як не помилитися у виборі підрядника для ремонту

Що найважливіше при будівництві будинку або при капітальному ремонті квартири? Найважливіше – це правильно вибрати компанію-підрядника, яка буде виконувати всі будівельні та ремонтні роботи.

У разі правильного вибору і всі необхідні роботи будуть виконані в найкоротші терміни, і якість отриманого результату буде на гідному рівнем, і вартість робіт і будматеріалів виявляться цілком прийнятними, і взагалі будівництво або ремонт буде виконано з мінімум клопоту з вашого боку.

Отже, на що необхідно звернути увагу при виборі компанії-підрядника?

 

Первинна інформація про компанію-підрядника

Перш за все, ви повинні зібрати первинну інформацію про компанії-підрядника. Ось приблизний перелік питань, які ви повинні задати:

 

1.Скільки років працює компанія?
2.Скільки за цей час вона побудувала або відремонтувала об’єктів?
3.Чи готова вона надати інформацію про зданих в експлуатацію об’єктах або відремонтованих квартирах? Як інформації компанія може надати фото з результатом своєї діяльності: побудовані будинки, відремонтовані квартири і т.д. Однак ці фотографії повинні бути підкріплені конкретною інформацією: адреса об’єкта, контактний телефон власника. Якщо це достовірна інформація, значить, компанії нема чого приховувати.
4.Скільки в компанії працівників? Часто вона наймає сторонніх фахівців, тобто, виступає в якості субпідрядника? Якщо мова йде про будівництво, дізнайтеся, чи є у компанії свій парк спецтехніки або вона збирається її наймати у сторонніх компаній? Якщо компанія буде виступати в якості субпідрядника, це, швидше за все, призведе до подорожчання кошторису будівельних або ремонтних робіт. Втім, при виконанні ряду специфічних робіт без залучення сторонніх фахівців ви ніяк не зможете обійтися.
5.Чи готова компанія надати вас приблизний кошторис своїх робіт або позначити терміни здачі готового об’єкта?

Аналіз отриманої інформації

Після того, як ви зібрали первинну інформацію, її необхідно проаналізувати. На що необхідно звернути увагу:

1.Досвід роботи з об’єктами, подібними вашій.

Мова, перш за все, йде про будівництво. Якщо компанія спеціалізувалася тільки на капітальних ремонтах багатоквартирних будинків, то у неї немає досвіду зведення заміського котеджу.

Але навіть якщо досвід зведення індивідуальних будинків у компанії-підрядника є, слід звернути увагу на матеріали, з яких вона будувала будинки. Якщо вона спеціалізується на зведенні дерев’яних будинків або будинків з сендвіч-панелей, то краще не доручати такої компанії зводити котедж із цегли.

 

2.Організація роботи.

Всі будівельні компанії готові виконати роботу «під ключ» і з мінімальними витратами для клієнта. Але чи є у них для цього відповідний ресурс? Чи є у них власні проектувальники, фахівці з конкретних видів робіт (муляри, штукатури-будівельники, зварювальники, сантехніки тощо)? Наскільки вони забезпечені будівельною технікою?

Від цих відповідей безпосередньо залежатиме тривалість будівельних робіт, остаточний кошторис і якість отриманого результату.

3.Вартість будівельних матеріалів.
Велику частину вартості ремонтних та будівельних робіт становить ціна на будматеріали. За якими розцінками компанія-підрядник готова надати вам необхідні будматеріали? І взагалі, чи готова? Або вам доведеться самостійно потурбуватися про придбання всього необхідного?

4.Гарантії.

Чи гарантує компанія-підрядник якісний, надійний і довговічний результат своїх будівельних або ремонтних робіт? Чи гарантує вона, що в кінці ремонту або будівництва ви отримаєте саме те, що хотіли?