Установка міжкімнатних дверей своїми руками

Установка міжкімнатних дверей – трудомісткий процес. Найбільш складним він виявиться для тих, у кого немає терпіння, витримки і елементарної вправності. Але зібравши свої сили в кулак, вивчивши дану інформацію – можна без проблем освоїти секрети і стати непоганим майстром оп установці міжкімнатних дверей своїми руками. Тим більше, що будь-який процес позитивного творчості приносить задоволення майстру. Давайте вчитися отримувати від нього задоволення і подяку всієї родини.

Підготовчий процес по монтажу міжкімнатних дверей належить починати з огляду приміщення. Слід враховувати, що ця робота повинна проходити в сухому приміщенні, де все вологі роботи закінчені, стіни абсолютно сухі і проникнення вологи ззовні – виключено. Найменша наявність вогкості в кімнаті може істотно зашкодити як самим дверей, так і ускладнити процес установки. Також повинні бути завершені всі ремонтні роботи з підлогами. Адже від їх висоти і конструкції порога залежить, наскільки точно буде вмонтована дверна коробка.

Прийнято вважати, що установчі роботи практичніше за все починати з монтажу петель. Вони розташовуватимуться на дверному полотні в залежності від конструкції дверей і дверної лутки. Петлі розрізняють по стороні їх монтажу: лівосторонні, правосторонні, універсальні.

Якщо в роботі по установці міжкімнатних дверей Вам ніхто не допомагає, то практичніше за все вдатися до лівостороннім або правостороннім петель. Вони найбільш зручні в монтажному плані, під час самостійної роботи з ними впоратися легше.

Монтаж дверних петель і установка замкового механізму

Сучасний ринок з виробництва та реалізації фурнітури для установки дверей всіх форм і модифікацій дуже великий. Для міжкімнатних дверей існує великий спектр різновидів петельних кріплень і замкових конструкцій. Місце установки кріплень вказується виробниками на конкретному дверному полотні.

Виїмку по петлі Ви можете зробити ручним електричним фрезером або скористатися заточеною стамескою. При цьому ця робота вимагає ювелірності майстра. Краще, якщо в перший раз Вам цю процедуру покаже на практиці фахівець. Рекомендуємо приділити увагу інструментам, які знадобляться в процесі монтажу. Купувати не радимо на стихійних ринках, цінова політика на них в широкій мережі будівельних супермаркетів досить висока. Тому візьміть необхідний інструмент в оренду, адже він не так часто потрібен в побуті. Вам знадобиться:
– Перфоратор
– Монтажна піна
– Саоморези
– села розпірки
– Шуруповерт
– Молоток
– Рулетка
– Ножівка
– Рівень
– Набір з викруток і стамесок
– Ряд спеціальних електроінструментів.

Встановлюємо стійки

Ця найбільш трудомістка робота в процесі монтажу будь-яких дверей. Тут важлива ювелірність майстра, точне око і терпіння. Від того наскільки рівно буде все вимер, буде залежати правильність подальшого монтажу двері і її функціональність.

Проводимо збірку коробки

Перед здійсненням складання необхідно змонтувати торцеві коробки, при цьому врахувати потрібний зазор між дверним отвором і підлогою. У житлових кімнатах таке ганебне установка дверей своїми рукаміотверстіе роблять в 10 мм. Всі інші елементи коробки потрібно з’єднати за допомогою самореза.

Встановлюємо дверну коробку

Верхню площину основи прикріпіть клинковим механізмом на рівні стикування. Для фіксажу нижньої площині потрібно вирівняти сторону з петлями, при цьому заміряти рівнем в двох площинах. Далі заміряйте відстань зверху і знизу короба з урахуванням поганого отвори. За допомогою клинкових елементів зафіксуйте протилежну сторону коробки. Встановіть розпірку навпаки нижніх клинків. Вставте в утворену раму дверне полотно, перевіряючи ширину аморальні отворів. Здійсніть завмер отвору в стінці. Таким чином, Ви будите знати необхідну відстань для відпилювання нижніх частин стійок, які при монтажних роботах спираються об підлогу. Під самими дверима необхідно залишити щілинне отвір, імовірно близько 10-15 мм.

Якщо схемою конструкції припущено встановлення порожка, то заздалегідь підготуйте цю модель. Довжина поріжка повинна дорівнювати відстані між стійками дверної рами. Вставте його в цей отвір і закріпіть на саморізи з двох сторін. Ганебне отвір між порожком і дверним полотном становить близько 3 -4мм.

Встановлюємо дверне полотно

Для початку слід перевірити можливості двері. Встановіть двері вертикально і перевірте, чи раціонально вона закривається. Весь подальший процес монтажу двері строго виміряти за рівнем. Закріпіть допоміжні распорочние механізми на рівні верхніх петель, але трохи нижче кріплення дверних ручок. Знову відрегулюйте негожим отвори. При довільному відкритому положенні двері не повинні сама відкриватися або закриватися. Потім за допомогою будівельної монтажної піни задуйте повністю коробку. Радимо при цьому користуватися дозатором, запускаючи в отворі невеликі сегменти пінної маси.Таким чином, Ви забезпечите потрапляння надлишків піни на дверне полотно, не забруднити зовнішній вигляд дверей, скоротіть витрата будівельної піни. При цьому основні отвори слід пропилососити, з метою виключення частинок сміття і пилу. Це дозволить краще взаємодіяти піні з бетоном. Почекайте час висихання будівельної піни. Це займе близько 10-12 годин. Далі можна буде приступати до витягування і обрізання клинів, зняттю розпірок. В кінці ретельно обріжте всю виступила піну. Не забудьте перевірити, як відкривається і закривається двері. Якщо є видимі недоліки в монтажі – відкоригуйте петельне кріплення. Можливо, вони виявилися глибше протоплю або навпаки надмірно випирають на дверну площину.

Встановлюємо лиштви

Заміряйте чітку довжину, передбачену для установки лінійки наличників. За допомогою спеціальної пилки запив необхідну відстань. За допомогою фінішних цвяхів закріпіть лінійку лиштви в попередньо підготовлені отвори. Робити це можна за допомогою рідких цвяхів, вставляючи лиштви в ніші короба. Місця стиків планок лінійки лиштви і безпосереднього місця кріплення утрамбуйте будівельної мастикою, підбираючи її під колірну палітру дверної конструкції.

Порада: установку міжкімнатних дверей виконуйте максимально акуратно, щоб не пошкодити зовнішній декоративний ансамбль дверної конструкції.

Якщо ви не тесля, і не можете бути впевнені в своїй майстерності, то роблячи вибір на користь того чи іншого виду дверних блоків враховуйте всі технічні характеристики і особливості дверної конструкції, а також беріть до уваги особистий практичний досвід і всілякі навички будівельних і ремонтних робіт.