Декоративна штукатурка своїми руками зі звичайної шпаклівки

Будь-який ремонт – це не тільки кропітка праця, але й цікавий творчий процес, відмінна можливість відкрити в собі незвіданий раннє талант, втілити ексклюзивні ідеї і зробити своїми руками універсальний інтер’єр свого житла. Зіткнувшись з необхідністю виконати декорування поверхні, зазвичай вдаються до найбільш простому і доступно кожному способу – накладають декоративну штукатурку зі звичайної шпаклівки. Чому багато хто віддає перевагу такому варіанту? Все елементарно просто. Це найменш витратний спосіб і впоратися з ним під силу навіть новачкам, головне мати в голові цікавий план і оригінальну дизайнерську ідею, ну і звичайно велике бажання реалізувати цю ідею.

 Особливості та відмінні переваги декоративної штукатурки з шпаклівки

 

Головний плюс – такий декоративний склад без праці можна зробити навіть початківець майстер. Відмінні характеристики:

– На поверхні, призначеної для декору можна зробити унікальну рельєфність і здійснити авторський задум
– Шпаклівка – еластичний матеріал, тому легко наноситися на будь-які види поверхонь
– Термін експлуатації такого види робіт досить високий
– Шпаклівка – відмінний звукоізоляційний склад, вона не вбирає в себе ніякі запахи і служить хорошим теплоізолятором
– До складу шпаклівки не належать ніякі токсичні компоненти, вона екологічно безпечна
– На висохлу шпаклівку легко наносити малюнок з колірної гами, вона легко перефарбовується в необхідний відтінок.

Щоб правильно наносити декоративну штукатурку потрібно освоїти деякі базові правила. Вони значно спростять задачу і допоможуть згодом втілювати в життя найсміливіші дизайнерські проекти.

Шпаклівка в якості декоративної обробки дозволяє створювати самі сміливі архітектурні композиції і моделювати стилі і варіанти їх реалізації. Ви зможете працювати як справжній художник, завдаючи як вам завгодно розлучення в різній колірній послідовності або плями на ідеально рівній поверхні, наносити на гладку поверхню різні зображення. За допомогою шпаклівки також можна працювати на довільних рельєфних фактурах і нешліфованих поверхнях.

Щоб не планувалося виготовити автором, в даному виді праці і творчості потрібно починати з підготовчих моментів, як говориться у відомій репліці: «театр починається з вішалки». Для створення свого шедевра оздоблювальних робіт за допомогою звичайної шпаклівки слід підготувати шпателі, бажано різних розмірів, наждачний папір або шкурку для обробки поверхонь, рівень, пензлики різних розмірів, валики, і ряд інших допоміжних інструментів, які потрібні будуть в ході роботи.

Підготовчий процес

Здійснюючи декоративне оздоблення поверхонь своїми руками, слід дуже уважно підготувати до цього процесу основну поверхню. Всю площину поверхні, навіть важкодоступні її відсіки, обов’язково звільніть і зачистите від залишків тарою обробки: шпалери, фарба, стара шпаклівка, і так далі. Наступним етапом перевіряйте наявність луг, тріщин, дрібних і великих пошкоджень. Виявлені дефекти ретельно відкоригують за допомогою підготовленої заздалегідь шпаклювальної маси. Відшліфуйте цю роботу до надання фактурі загального гармонійного фону. В кінці підготовчого процесу приступайте до грунтовки поверхні. Наберіться терпіння і дайте грунтовці добре просочити площину і повністю обсохнути.

Базовий етап нанесення шпаклівки

Щоб здійснити роботи по декоративній обробці слід придбати в мережі будівельних супермаркетів готову шпаклювальну суміш або сухий концентрат, який потів розвести водою кімнатної температури. Найбільш практичним і популярним варіантом декорування стін вважаються гіпсові або цементні шпаклювальні суміші. Це розчини високої міцності. Вони максимально якісно дозволяють структурувати навіть дрібні перепади в рівні.

Поради від майстрів:

1.Щоб ваша шпаклювальна суміш придбала яскраво виражені декоративні властивості, додайте в вапняну, цементну, гіпсову суміш такі компоненти як: кам’яна дробленая крихта, пісок, частинки мінеральних елементів або інші фактурні матеріали.
2.Для створення полімерної суміші візьміть в якості доповнення до основної маси будь-які синтетичні елементи. З їх допомогою вдасться створити штучний ефект дерев’яної або шкіряною текстури.

Нанесення базового шару слід проводити акуратно, і домагатися його товщини не більше 2-3мм. Не варто фанатично прагнути до максимально гладкою структурі поверхні базового шару. Це зайвий трудомісткий і безглуздий процес, так як в ході роботи всі неточності будуть структуровані в ході створення основного малюнка або текстурної концепції автора.

Створення фактури

Вважаємо, Ви творча особистість і володієте фантазією, творчим потенціалом для створення геніальної ідеї по декоративному оздобленні за допомогою шпаклювального матеріалу.

Для цього знадобляться спеціальні будівельні приналежності:

  • трафаретці
  • валики
  • зубчасті шпателі
  • щітки
  • поліетилен
  • губки
  • стисла папір

Якщо все це у Вас вже придбано, то приступайте до роботи. Декоративну штукатурку акуратно нанесіть на необхідну поверхня не товстим шаром, близько 4-5 мм. Далі проведіть структурування тими предметами або матеріалами, які додадуть цій верстві потрібну текстуру. Якщо в планах проекту закладено рельєфний візерунок та таку шпаклівку після нанесення розподіляйте і розводите різними неузгодженими рухами. Такий хаотичний малюнок можна здійснити, вдавшись до допомоги м’якого шпателя.

Поради від майстрів:

– Якщо не вдалося досягти необхідної товщини декоративного шару, то будьте готові до того, що з часом ваш декор почне втрачати свій первинний вигляд, з’явитися небажані тріщини і випадання окремих деталей.
– Використовуйте в роботі валик. Це найбільш практичний інструмент, за допомогою якого можна зробити фактурну обробку. Він багатофункціональний. Деякі майстри з його допомогою створюють ефект шовковистості основного шару або створення так званої шубки з пухнастого велюру.
– Трафарети вдавлюють в м’який шар шпаклівки, це додасть поверхні красиву розпис. Щоб малюнок був максимально чітким і ефектним, слід трафарет промивати водою.

Коли необхідний задум за фактурою поверхні досягнуто, потрібно надати всьому рельєфу закінченого вигляду. Для цього наносять фарбу або покривають лаком поверхню декору. Іноді цей процес роблять двічі, це допомагає в досягненні більш контрастною фактури поверхні. Здійснюється це за допомогою валиків з довгим і коротким ворсом відповідно.