природный камень в интерьере

Як використовується природний камінь у формуванні інтер’єру

Існує помилкова думка: красивий натуральний камінь підходить для формування розкішних інтер’єрів в багатих будинках. Насправді мінерал натурального походження активно використовується для обробки звичайних міських квартир і заміських будинків. Просто вибирайте модель до смаку, виходячи зі своїх фінансових показників. Оздоблення за допомогою натурального каменю – практичне і екологічне рішення.

Декорування стін за допомогою природних мінералів – давній спосіб обробки, який популярний і сьогодні. Якщо дати простір для польоту своєї фантазії, то, використовуючи натуральні і штучні камені, Ви можете істотно поліпшити інтер’єр кімнати. Сьогодні існує маса різних способів обробки. Дизайнери застосовують кам’яну кладку, щоб перетворити нудне приміщення в справжній витвір мистецтва!

Основні переваги

Тривалий термін експлуатації. Природний камінь володіє високими характеристиками міцності. Він не деформується внаслідок стиснення. Матеріал протистоїть капризам погодам, хімічних впливів і механічних ударів. Навіть серйозні температурні перепади не впливають на властивості і зовнішній вигляд мінералу. Доказом тривалого терміну експлуатації служать мальтійські храми, які були побудовані майстрами кілька тисяч років тому. Конструкції з мармуру і граніту, зведені ще до нашої ери, включені в список значущих об’єктів ЮНЕСКО. Що стосується старіння, то такий ефект тільки покращує оформлення, яскравий доказ того, що природа – найкращий дизайнер.

Екологічність. Природні мінерали не викликають хворобливих алергічних реакцій. Ви можете сміливо використовувати їх для оформлення спальні, кухні, вітальні та навіть дитячої кімнати. Натуральні природні камені в плані екологічності набагато краще матеріалів, виготовлених штучним чином. Вони не виділяють шкідливих для людського організму токсичних елементів. Не дивно, що природні камені активно застосовують для обробки медичних установ і санаторіїв. Деякі мінерали мають унікальні бактерицидні властивості!

Широкі декоративні можливості. Природа забезпечує мінерали чудовим зовнішнім виглядом. Елегантні прожилки, незвичайна комбінація кольорів, оригінальні мережива – все це дозволяє створити неповторний дизайн інтер’єру. Майстри використовують природні камені для обробки розкішних палаців, громадських будівель, дорогих готельних номерів і звичайних кімнат в квартирі або будинку. Завдяки красі мінералу реалізовуються самі витіюваті дизайнерські проекти.

природный камень в интерьере

Види натурального каменю, що застосовується для обробки

 

Граніт. Один з найбільш затребуваних сучасних дизайнерами варіантів. Популярність пов’язана з широкою палітрою відтінків. Можна вибрати граніт з насиченим чорним кольором, а можна звернути увагу на мінерали з ніжними і теплими тонами. Матеріал має цінні характеристиками: висока міцність, стійкість до механічних впливів і стійкість до вологи. Його активно застосовують для укладання підлоги. Правда, при покупці варто враховувати мінус граніту. Внаслідок високої вологості підлогу, виготовлений з цього мінералу, стає слизьким.

Мармур. Багато років цей цінний природний камінь асоціюється з розкошами і пишнотою. Важливо грамотно інтегрувати мінерал в загальне оформлення приміщення. Звичайно, мармур розкішний, красивий і має чудові характеристики міцності. Але він не дарує атмосферу затишку. Тому виділяйте з його допомогою окремі архітектурні елементи. Наприклад, класно виглядає оформлений за допомогою мармуру камін. Майстри застосовують камінь для виготовлення стільниць на кухню, підвіконь, він годиться для укладання підлоги (на відміну від граніту, при підвищеній вологості поверхню мінералу не ковзає). Завдяки мармуру можна створити дивовижні композиції і вироби. Ось чому матеріал затребуваний у провідних дизайнерів світу! Тим більше що є безліч варіантів оформлення мінералу. Хоча, якщо порівнювати палітру кольорів мармуру і граніту, то другий варіант має певну перевагу.

природный камень в интерьере

Сланець і онікс. Як і граніт з мармуром, дані мінерали володіють широкими дизайнерськими можливостями. Зазвичай з їх допомогою оформляють розкішні і презентабельні приміщення. Респектабельний вигляд камінню забезпечує наявність в них кремнезему і слюди. Особливо красиво поверхню мінералів виглядає при штучному і природному освітленні. Онікс – камінь зеленого кольору, інтенсивність відтінку змінюється. Є світлі, є більш темні камені. Онікс відрізняють смужки різних кольорів, що дозволяє дизайнерам реалізовувати сміливі проекти. За допомогою матеріалу облицьовують сходи, укладають підлоги, з нього виготовляють стільниці, підвіконня та інші вироби. Сланець використовується як елегантне декоративне покриття.

Наостанок: натуральні камені, крім шикарного оформлення, мають дивну властивість – вони покращують енергетику об’єкта, забезпечують його природною силою.