Як правильно шпаклювати стіни

У даній статті ми пропонуємо розглянути специфіку правильної шпаклівки стін, ймовірно, прийнявши рішення зробити ремонт в квартирі своїми руками, вважаємо, Ви обов’язково зіткнетеся з цією проблемою. Ознайомтеся з матеріалом на сторінці нашого порталу щоб максимально правильно підготуватися до всіх майбутнім ремонтним роботам свого житла або офісу.

Отже, вчимося грамотно шпаклювати стіни.

Немає необхідності нав’язувати кожному корисні поради як утримати в руці шпатель. Головне – тримайте його так, як Вам це зручно. Врахуйте, що при натисканні на штапельного основу, площину інструменту буде вигинатися, а край відповідно кілька підніматися. Це говорить про те, що слід наносити масу на середину шпаклювального інструменту.

За допомогою будь-якого варіанту шпателя можна:

Нанести на стіну шпаклівку
Розрівняти всі верстви шпаклівки
Чим інтенсивніше доводиться притискати шпатель до основи поверхні, в даному випадку – до стіни, тим сильніше буде фізіологія прогину і відповідно яскравіше виражені хвилеподібні сліди від шпателя. З цієї причини рекомендується тримати лезо шпателя перпендикулярно основі поверхні. Деякі майстри вдаються до технології поджима леза за допомогою другої руки. Цей механізм використовується при шпаклівці кутових з’єднань і вирівнювання крайок.

Готуємо розчин шпаклівки.

Її зазвичай класифікують і розрізняють за складом і структурі.

– Шпаклівка з гіпсу порівняно недорогий матеріал. Вона еластична, не дає усадки, легко піддається розгладженню і вирівнюванню. Але є і мінус . Гіпс вразливий до вологи, тому таку шпаклівку не скрізь можна використовувати.
– Цементна шпаклівка, на відміну від гіпсового аналога – вологостійкість, але дає сильну усадку.
– Акрилова і полімерна суміш – найбільш дорогий матеріал, але за функціональними можливостями дуже відрізняються в позитивну сторону. Такі суміші практично не дає усадки і витримує будь-які коливання температур. Вологостійкість дозволяє розраховувати на високу якість і результат роботи.


Шпаклівку стандартно поділяють на чотири види:

1.вирівнює
2.стартову
3.фінішну
4.універсальну

Освоїти механізм шпаклівки стін – справа серйозна, але абсолютно реальне, під силу навіть новачкові. Основне правило – організувати підготовчий процес. Підготувати стіни, щоб поверхня була без забруднень і залишків минулого ремонту. Слід ретельно здійснити ґрунтовку стіни, щоб забезпечити максимально міцне зчеплення розчину і робочої зони.

Підготувавши Шпаклювальний розчин, шляхом розчинення її до потрібної консистенції, переходимо до безпосередньої шпаклівки стіни спочатку стартовим складом. Після його висихання не менше доби – фінішним складом. Стартовий шар шпаклівки вкластися комфортніше, якщо наносити його на марлеву сітку, але з обліків її хорошої якості і розміром отворів не більше – 2 мм . Вам гарантована міцність стартового шару і відмінна фактурність покриття.

Накладаємо частина суміші на середину шпателя потрібного розміру, уздовж леза. Наносимо масу на стіну і розмазує її. При цьому щільно притискаємо шпатель рукою до стіни. Далі вирівнюємо, відбираючи все зайве. Смужку леза шпателя слід тримати при цьому перпендикулярно. Потім видаляємо зайве зі шпателя за допомогою допоміжної лопатки, наносимо наступний шар маси і знову повторюємо процедуру. Накладаємо, вирівнюємо, відбираємо зайве. Щоб не допускати напливу шпаклювальної маси – не часто і багато не накладайте. Якщо такі з’являються, захоплюйте краю вже прошпаклёванной території. Максимально вирівнюйте переходи. У разі, коли шпаклівка підсихає раніше, ніж Ви з нею управляєтеся – побризкайте на неї зі звичайного розпилювача трохи води. Матеріал знову стане еластичним і податливим до роботи.

Якщо необхідно за допомогою шпаклювального розчину вирівняти стіни велику площу стіни, то це слід робити штукатурних правилом. Рекомендуємо нанести шпаклівку на всю площу і за допомогою правила вирівняти всю площину. Тримати його, рекомендуємо перпендикулярно поверхні площини стіни. Намагайтеся тільки вирівняти, не слід засмучуватися з приводу дрібних залишків або затирання від інструменту. Головне максимально точно вирівняти основну площину поверхні. У цьому захитається чорновий варіант шпаклівки стін.

Після висихання чорнового варіанту, проводимо ґрунтовку стіни і приступаємо до шпаклівки. Якщо необхідності в роботі правилом немає – стіни відразу шпаклюємо.

Зверніть увагу на місця, де ймовірно можуть утворитися тріщини або дрібні похибки. У них слід вклеїти малярську сітку.

Механізм затирання стіни після повного висихання потрібно здійснювати за допомогою наждачного паперу, сітки або кірки. Після цього слід нанести ще один шар, але вже трішки товщі. Рекомендуємо між кожним шаром проводити грунтовки стін.

Рука поступово почне звикати до правильних рухом шпателя. Ви, зрозуміло – відмінний майстер, але стати професіоналом після першої прошпаклёванной своїми руками стіни Вам не вдасться. Тільки багаторазовий досвід, робота над помилками, зможуть зробити з Вас першокласного штукатура. Якщо відчуваєте в собі сили, спробуйте освоїти механізм шпаклювання за допомогою спеціального розпилювача . Він у багато разів зменшує витрату основного матеріалу і в рази збільшує темп роботи.

Будь-яка робота, виконана своїми руками, подарує Вам хвилини творчості, надихне на нові плани, і заощадить сімейний бюджет. Ми впевнені в успіху будь-якого Вашого починання. Штукатурка стін своїми руками стане черговим Вашим досягненням в сфері ремонтних робіт. Проте грунтовно оціните свої можливості і перспективу кінцевого результату роботи. Якщо Ви сумніваєтеся в її успішності і якості – зверніться за допомогою до фахівців .