Особливості обробки спальні: забарвлення і матеріали

 

Спальня – це кімната досить складна в плані вибору дизайну і матеріалів для обробки або ремонту. Пов’язано це і з підвищеними гігієнічними вимогами до обробки в цьому приміщенні, і з тим, що інтер’єр тут повинен створювати особливу заспокійливу атмосферу.

Ускладнюється ситуація деколи і тим, що спальня може поєднувати в собі функції і ряду інших кімнат (наприклад, робочого кабінету, або домашньої бібліотеки). У будь-якому випадку, керуватися тут виключно власним смаком, вибираючи оздоблювальні матеріали і забарвлення, все-таки не варто. Бажано звернутися до дизайнерів. Однак йти до них краще вже приблизно знаючи, чого ви в цілому хочете і на які матеріали можна орієнтуватися.

Стиль і колірне рішення спальні.

В рамках кожного стилю є рішення, які підходять для оформлення спальних кімнат. Головне, до чого тут варто керуватися, це відмова від занадто яскравих елементів, нагромадження великої кількості меблів, декору і т.д. Навіть барвистий поп-арт в спальні повинен бути більш стриманим. Природно, в дизайні кімнати неможливо повністю відмовитися від незвичайних акцентів. Але якщо ви включаєте щось яскраве в інтер’єр, то нехай це буде одиничний випадок – одна незвичайна картина, дизайнерський торшер, панно з кахельної плитки і т.д.

Цього буде достатньо, щоб інтер’єр не здавався одноманітним і нудним і при цьому не почав з часом дратувати. Відмова від яскравого декору не означає однотонність і нудні форми. Сучасна тенденція в оформленні спалень – це використання «ритмічних» елементів. Ритм інтер’єру задається за рахунок чергування схожих за формою або забарвленням елементів. Завдяки цьому навіть двох-або триколірні інтер’єри сучасного стилю виглядають динамічно.

За вибору кольорів навіть сучасні дизайнери залишаються вірними традиціям і вважають за краще кольору або нейтральні, або просто спокійні. Кремовий, блакитний, жовтий, зелений тони будуть сприяти відпочинку. Але звичайно не можна використовувати всі ці кольори відразу – бажано, щоб домінували в інтер’єрі максимум два кольори, і ще один був додатковим. Наприклад, відмінно виглядають чорно-білі інтер’єри з яскравими синіми або червоними «вкрапленнями» (яскрава подушка на ліжку, абстракція на стіні).

Матеріали для втілення ваших ідей

Обраний стиль і забарвлення можна втілити за допомогою найрізноманітніших матеріалів з різних цінових категорій. Причому в сучасному дизайні все частіше використовуються матеріали, яких раніше в спальні просто не могло бути. До таких матеріалів відноситься, наприклад, кахель. Багато сучасних моделей плитки створюються спеціально для спальних кімнат. Маса таких колекцій кахлю випускається в Італії і Німеччині. Звичайно, повністю обробити стіну кахельною плиткою або керамогранітом – це рішення занадто сміливе. А ось панно в узголів’я ліжка буде виглядати дуже органічно, і буде при цьому дуже практичним і стійким до вицвітання.

Як підлогових покриттів зараз також пропонуються сучасні матеріали, які навіть в елітних інтер’єрах витісняють натуральний паркет. Відмінний варіант для спальні – це ламінат, або лінолеум елітного рівня. Ці матеріали підходять для системи «тепла підлога», що зараз особливо актуально. Причому якісний лінолеум буде виглядати чудово, принаймні не гірше ламінату, а коштувати буде дешевше. До того ж, такі м’які матеріали добре поглинають звуки, а для спальні це дуже важливо. А ось при обробці стін цілком можна використовувати натуральні матеріали. Перш за все, це тканина. Тканинні шпалери розкішно виглядають, але і ціна у них відповідна.

 

Тканина може не просто приклеюватися до стіни, а натягатися на спеціальні рами (за принципом натяжних стель). Така конструкція буде відмінно поглинати шум. До недоліків тканинної оббивки для стін можна віднести те, що за нею потрібно догляд – раз в тиждень стіни потрібно буде чистити щіткою або навіть пилососити. Важливо звернути увагу і на вікна, які в спальні будуть встановлені в ході ремонту. Саме від них залежить, наскільки тихо і затишно буде в приміщенні. Причому не обов’язково вибирати елітні дерев’яні багатокамерні рами – сучасні хороші пластикові вікна практично не поступаються їм в якості і функціональності.

Головне – звернути увагу на вентиляцію таких віконних систем. Бажано вибрати для спальні конструкцію зі спеціальним клапаном, який забезпечує циркуляцію повітря. Таке вікно не обов’язково буде регулярно відкривати для провітрювання, впускаючи в кімнату разом зі свіжим повітрям ще й міський шум і пил. Все про ремонт.