Камінь в інтер’єрі: вибір стилістичних рішень

Розвиток технічного прогресу дозволило застосовувати в інтер’єрі як нові, так і вже призабуті матеріали, серед останніх – натуральний камінь і штучна його імітація.

 

Втім, з каменем не все так просто. Застосування каменю зажадає особливого стилістичного чуття, оскільки більшість різновидів натурального каменю мають холодної кольоровою гамою, а її текстура – пориста або шарувата – зажадає специфічного оформлення в інтер’єрі. А це означає, що кожен стиль висуває до каменя свої особливі вимоги.

 

Класичний стиль
У класичному стилі натуральний камінь виглядає особливо гармонійно. Якщо вибір зроблено на користь стилів рококо, ампір або барокко, то найкраще вибрати мармур – він стане кращим варіантом обробки приміщення.

Оздоблення в замковому стилі
Якщо ви вирішили вибрати обробку в замковому стилі, то кращим вибором стане кладка з плитняку. Вона додасть приміщенню масивність і навіть таємничість. Ви можете вибрати найрізноманітніший плитняк: доломіт створить відчуття автентичності, піщаник додасть теплоти, а сланець – оригінальності.

 

Конструктивізм
Камінь в конструктивізм є одним із стилістичних способів різноманітності інтер’єру, який відрізняється граничною функціональністю і зручністю у використанні приміщення.

Мінімалізм
Цей стиль також відрізняється високою функціональністю, але при цьому ще й малою кількістю функціональних елементом. Тому кам’яні вставки дизайнери часто використовують зонування приміщення. Найкраще для цих цілей використовувати камені середньої колірної гами з однорідною текстурою: доломіт, шунгіт, сланець або піщаник.

 

Хай-тех і техно
Ці стилі відрізняються правильністю форм і деякої їх незграбністю. Саме такими формами і володіє натуральний камінь, а тому в стилях хай-тех і техно він буде виглядати настільки ж природно, як і в класичному стилі. Кольорову гаму каменів найкраще вибирати світлу, а кладку – локшиною.

 

Лофт
Цей стиль бере свій початок з кам’яних горищ нью-йоркських і лондонських будинків, а тому оформлення натуральним каменем підкреслить автентичність даного стилістичного напряму. Найкраще, для обробки вибрати грубі і незграбні камені – брекчия або плитняк. А ось що не слід вибирати – так це правильно оброблені кам’яні плити. Вони абсолютно не підходять духу цього стилю.

 

Стиль модерн
У стилі модерн багато різних напрямків. Так, кам’яна обробка додасть модерну відчуття природної, часом суворої природи. Знову ж, не слід вибирати правильно оброблені кам’яні плити. Краще вибрати грубо оброблені камені, правда, в цьому випадку оформлення інтер’єру слід довірити професійному дизайнерові.

 

Стиль кантрі
Використання каменю в стилі кантрі має на увазі певну незграбність інтер’єрних рішень. Кам’яну кладку дизайнери рекомендують використовувати для зонування приміщень. І саме для цього стилю найкраще застосовувати правильно оброблені, т.зв. модульні кам’яні кладки.

Етнічні стилі
Етнічні стилі дуже різноманітні, а тому і використовувати кам’яні кладки слід акуратно й обачно, співвідносячи колірні рішення і текстуру каменю з традиціями того чи іншого народу.

 

Стиль бунгало
Домінуючим матеріалом в цьому стилі є дерево. Камінь в цьому випадку дозволить розбавити домінанту дерев’яної обробки. Популярним в цьому випадку стане кам’яна оздоблення стін в районі статі.

 

Обробка каміну
Кам’яна оздоблення каміна – це не тільки традиційно, але ще й безпечно. Вибір кам’яної обробки величезний як по фактурі, так і за колірною гамою.