чем оформить ванную

Чим робити обробку стін у ванній якщо не кахлем

Не дайте себе обдурити! Кахель – не єдиний варіант для оздоблення стін у ванній кімнаті. Просто майстрам лінь міняти свої погляди і вчитися новому. А ви в результаті отримаєте банальний санвузол, такий же як у всіх. Ні вже! Читайте статтю і дивіться ширше.

Не тільки плитка на стіни в ванну

Звичайно ж, ми не станемо відмовляти вас від використання керамічної плитки у ванній. Плитка – відмінний спосіб облицювання у вологих приміщеннях, надійний і довговічний. Але не єдиний! Скільки б не було на ринку виробників цього матеріалу, скільки б у кожного з них не було варіантів дизайну – погодьтеся – приходячи в гості, ви кожен раз бачите в санвузлі плюс-мінус однакові стіни. Ну нудно ж!

Чому ж не використовувати кахель тільки в мокрих зонах, там, де на стіну ллється вода, і рясно летять бризки?

Адже що нам потрібно від стін у ванній? Вимоги досить прості – облицювальний матеріал повинен:

-володіти волого і зносостійкістю,
-добре переносити механічну і хімічну чистку,
-перешкоджати розмноженню всіляких бактерій,
-бути естетичним і відповідати стилістиці будинку.

Так ось, вистачити мислити рамками двадцятирічної давності: цим самим вимогам відповідає цілий ряд сучасних матеріалів! Скажімо, навіть в душовій зоні ви можете використовувати не плитку, а, наприклад, скляні стінові панелі і блоки, або спеціальні види декоративних штукатурок.

чем оформить ваннуюДекоративна штукатурка у ванній

Тільки не потрібно плутати сучасні «декоративки» зі штукатурками, популярними десять років тому. Адже вам не приходить в голову використовувати величезну кнопкову «моторолу» з антеною? Ось і ринок будівельних матеріалів на місці не стоїть.

Сьогодні декоративна штукатурка – це дійсно стійке і доступне покриття, яке можна використовувати в тому числі у вологих приміщеннях. Є різні види на різних базах, але підібрати надійне, сучасне і красиве покриття для стін туалету, ванної і навіть душової не складе труднощів.

Італійський виробник декоративних покриттів Loggia рекомендує використовувати у ванній декоративні покриття, що володіють спеціальними властивостями – так ваші стіни будуть захищені від вологи і грибків.

Декоративні штукатурки, які наносять на стіни ванних можна розділити на 2 основних види:

  • Штукатурки, які допускають прямого попадання води. Тобто їх можна використовувати навіть в самих душових. Наприклад Plasma 3D, Pelle di Luna або Diamond.
  • Декоративні штукатурки, які можна використовувати для ванних, але без прямого попадання води. До такої групи можна віднести майже всі види декоратівок, тільки основною відмінністю тут є те, що на них потрібно нанести фінішне лессірующіх або воскове покриття, яке буде служити захистом від вологи.

фото обои в ванной

Щоб нудно не розписувалися, чому ж хороша декоративна штукатурка у ванній, перерахуємо тезисно:

  • безліч квітів, фактур і ефектів;
  • не боїться вологи і води, не розмивається;
  • не шкодить здоров’ю;
  • не поширюється цвіль і інші грибки;
  • просто ремонтується (можна просто підправити сколений шматочок, що не затіваючи ремонт всього приміщення);
  • при виникненні білого нальоту від води можна акуратно почистити, відмити;
  • декоративна штукатурка обійдеться порівняно недорого: хороша плитка коштує не дешевше, а робота оцінюється приблизно однаково.

Ну і врешті-решт, декоративна штукатурка – це просто красиво!

Фарбування стін ванної та інші варіанти

крашенные стены ванная

 

Фарба для стін і стель у ванній

Другий після плитки популярний варіант обробки стін. Більшість сучасних виробників випускають спеціальні фарби для ванних і кухонь: в своєму складі вони вже мають антибактеріальні речовини, а після висихання фарба не розчиняється і не розмивається водою. Не плутайте ці фарби з «миються» (це не зовсім те, що вам потрібно) і вибирайте надійних, краще європейських, виробників. Детальніше про фарбу ванній відмінно розказано в статті «7 помилок про фарбування стін у ванній, 16 фотоідей дизайну і 3 ради експерта».

Шпалери в ванній

обои в ванной это круто

Багато хто дивується, але існують шпалери, які відмінно витримують умови ванної кімнати, мова, звичайно ж, йде не про паперових – шукайте спеціальні варіанти для вологих приміщень. Вони не вбирають водяні пари, а значить, з часом не здуваються і потім не відклеюються. Для таких шпалер необхідний надійний клей з антигрибковими компонентами.

Вагонка і дерево у ванній кімнаті

дерево в ванной

Натуральне дерево в ванній давно перестало бути якимось дивним матеріалом для такого типу приміщення. Спеціальні просочення і блакиті дозволяють використовувати дерево не тільки для стін, але навіть для ванних чаш і раковин.

Керамограніт та стінові панелі

керомагранит в ванной

Якщо ж властивості плитки вам принципово важливі, але «стіни в клітинку» вам не подобаються, можна використовувати панелі з широкоформатного керамограніта. По суті це та ж плитка, але дуже тонка, щоб бути легкою, і великої площі – може досягати розміру більше 1 × 3 м. При розумній плануванні облицювання швів на стінах практично не буде.

Чого не повинно бути на стінах у ванній

А ось від використання пластикової вагонки у ванній давно пора відмовитися: цей недовговічний, шкідливий для здоров’я і просто негарний матеріал давно пора викреслити зі списку облицювання для ванної. Та й, можемо посперечатися, бачили ви його востаннє у ванній квартири, ремонт в якій проводився в 1990-х. У порівнянні з тими ж моделями телефонів, пластик у ванній – це навіть не телефон, а зниклий назавжди даремний пейджер.