поклейка обоев своими руками

Як правильно клеїти шпалери своїми руками

Сегодня хотілося б розглянути таку актуальну тему як поклейка шпалер. Кожен з вас, швидше за все, стикався з цією проблемою. Так ось сьогодні ми розберемо цю цікаву для нас проблему.

Приступимо. В першу чергу вам потрібно підготувати стіни до наклеювання шпалер. До цього питання поставтеся, як можна серйозніше від цього буде залежати, скільки часу провисять і не відклеяться ваші шпалери. Насамперед здираємо зі стін ті шпалери, що були до цього. Якщо погано відходять їх потрібно намочити мокрою ганчіркою, почекати, коли вони отмокнуть і отскоблить шпателем залишки шпалер. Далі беремо хороший шпатель і видалити те, що відходить від стіни це може бути стара штукатурка, шпаклівка, після чого потрібно закласти шпаклівкою всі тріщини і утворилися від видалення старої штукатурки вибоїни. При необхідності потрібно зашпатлевать всю стіну. Перш ніж шпатлевать необхідно, нанести на стіну ґрунтовку. Дочекавшись, коли шпаклівка висохне потрібно ще раз нанести ґрунтовку.

Стіни готові, так що ж далі. Приступимо до нарізки шпалер. Потрібно поміряти висоту стіни за допомогою рулетки. Розмотати рулон шпалер і на ньому зазначити потрібну вам висоту і відрізати перший шматок шпалер, будьте уважні, якщо у вас шпалери з малюнком тоді потрібно підігнати другий шматок так щоб він збігався з першим. За цим шаблоном наріжте інші шпалери.

Шпалери нарізали тепер необхідно приготувати клей. Це досить простий процес. Потрібно налити воду в відро взяти паличку і почати перемішувати воду так, що б в центрі відра утворилася воронка і поступово висипати клей. Дайте клею настоятися, ще раз перемішайте і все клей готовий. Не забудьте дотримати пропорції, зазначені на упаковці з клеєм.

поклейка обоев своими руками

Ось тепер починається саме відповідальне заняття. Закриваємо наглухо всі вікна і двері, протяги в нашій справі неприпустимі. Для початку виберемо місце, звідки почнемо клеїти. Це повинен бути кут, який менше за все буде видно при вході в кімнату або там буде стояти якийсь шафа або просто буде загороджений шторою. Це потрібно тому, що коли будете клеїти останній шматок шпалер, він може не підійти по малюнку і цей стик буде видно. З кутом розібралися тепер нам потрібно за допомогою рівня по обидві сторони від кута накреслити дві вертикальні лінії з відстанню рівним рулону шпалер. Приступаємо безпосередньо до поклейки. Подивіться інструкцію до обох для деяких видів шпалер потрібно мазати клеєм не тільки шпалери, але і стіну, а деякі не мажуть клеєм взагалі, а клей наносять тільки на стіну. Запасаємося сухими ганчірками, беремо валик або спеціальний шпатель для шпалер, але цілком можна обійтися і ганчірками. Беремо перший листок шпалер і прикладаємо його до нашої накресленої лінії і приклеюємо наш перший шматок. Далі беремо другий шматок і приставляє його до першого, так щоб збігся малюнок. При наклеюванні шпалер їх розгладжують валиком або ганчіркою, починаючи з центру до країв виганяючи бульбашки. При обклеювання місць, де розташовані розетки і вимикачі потрібно на час відключити електрику. Коли підійде клеїти останній шматок, він, швидше за все не підійде по малюнку, тому ми і починали клеїти з самого непомітного кутка кімнати, його зазвичай клеять внахлест на перший.

Ось і підійшов до фінішу наш ремонт. Як бачите, ні чого надскладного тут немає, можна обійтися і без професіоналів обробників. Які просять за це пристойні гроші, та й взагалі зараз досить складно знайти робітників які відповідально підходять до роботи і якісно її виконують, так що якщо є бажання у вас і самих все вийде. Усе про ремонт