дешево построить дом

Як дешево побудувати будинок

 

Споруда будинку – справа непроста і серйозне. Воно вимагає ретельного обмірковування і підготовки. Перед початком будівництва необхідно вивчити особливості даної місцевості і місцеві традиції в будівництві будинків. Особливу увагу треба приділити складу грунту, глибиною вод підгрунтя, сейсмічної обстановці.

У цій статті буде показано, як дешево побудувати будинок з бруса і його покрокові етапи зведення своїми руками.

 

Якщо грунт в районі, де ви плануєте будувати ваш будинок, в основному, піщана, а підгрунтові води проходять глибоко, фундамент не слід робити дуже глибоким і армування не обов’язково.

Для спорудження будинку нам знадобляться кілька електроінструментів і кілька ручних інструментів – електропили дискового і стрічкового типу, електрорубанок, електрична дриль (функція поступального руху необов’язкова), свердло (дриль може виконувати його функції), кутник, водний шланг, кувалда, молоток, стамеска (для видовбування пазів), схил для замірів вертикалі, рулетка для виміру довжини і сокиру.

Також для початку непогано розібратися в темі: “як розрахувати вартість будівництва приватного будинку”, щоб потім зі спокійною душею приступити до роботи.
Отже. Як дешево побудувати будинок

Починаючи робити фундамент, перш за все, роєм траншеї. Якщо після зняття верхнього шару ґрунту з’являється пісок, його для надання більшої щільності слід добре полити.

Траншеї спочатку заповнюємо гравієм, потім для міцності укладаємо арматуру по дві штуки з кожного боку фундаменту.

Армування верхньої частини фундаменту, хоча і не є обов’язковим, надає будові додаткову міцність, тому при можливості його слід використовувати. (3)

Якщо ви володієте достатніми коштами, можна купити готовий бетонний розчин або замовити в будівельній компанії гравій. Однак, якщо ваша мета побудувати будинок не тільки якісно і швидко, але і дешево, розчин можна приготувати самостійно.

В цьому випадку ви точно будете впевнені в якості бетону. Гравій і валуни можна брати на березі річки, а пісок, знявши верхній шар грунту, ви знайдете на своїй ділянці. Єдиний компонент, який вам треба буде купити – це цемент.

Місити бетон можна і без застосування техніки – у великому кориті або просто на залізному листі. Однак, робота буде набагато ефективніше, якщо використовувати для цієї мети бетонозмішувач. (4)

Бетонозмішувач працює швидко і якісно. (5) Крім бетонозмішувача, для заливки фундаменту нам знадобиться залізний лист, під який потрібно підкласти що-небудь тверде, щоб уникнути прогину. (6)

Для цієї мети можна використовувати відходи дерева. (7)

Движок бетонозмішувача під час його роботи не повинен перегріватися. Тому закривати його пластиковим кожухом не слід. У відкритому вигляді повітря буде виходити вільно, і мотор буде краще охолоджуватися. Але якщо ви змушені працювати в дощову погоду на бетономішалку слід накинути захисну целофанову плівку.

Після підготовки розчину в бетоносмесителе, додаємо в розчин гравій (8) З цієї суміші викладаємо шар фундаменту до рівня поверхні землі. Кладемо великі валуни для зміцнення фундаменту. Наступний шар повинен складатися з більш густого бетону. (9)

Перед укладанням самого верхнього шару рекомендується зробити ще один каркас з арматури (10). У верхній шар фундаменту додаємо дрібніший гравій, ніж в нижні шари (11).

Відразу зводити будинок на фундаменті не можна. Фундамент повинен постояти деякий час (12).

Якщо поверхню фундаменту виглядає не ідеально гладкою, переживати не варто. Для фундаменту – головне – міцність. Підрівняти поверхню можна пізніше, використовуючи бетономішалку. Поверхню можна декорувати крупною галькою або валунами.

Якщо використовувати опалубку, фундамент, може бути, буде рівніше. Але вартість будинку, звичайно ж, буде вище. Наше ж завдання – побудувати будинок дешево. Тому ми заощадили не тільки на покупному бетоні, а й на опалубці.

Слід ще раз згадати про важливість дослідження місцевих умов. Якщо грунт більш вологе, а підгрунтові води стоять близько, такої економії, на жаль, не вийде. Використання опалубки і арматурного каркаса в цих випадках просто необхідно.

Використовувати дерев’яний брус для будівництва відразу ж після покупки не рекомендується. Деякі бруси можуть втратити свою форму, тому потрібно їх витримати в штабелі, попередньо проклавши м’якими прокладками і прикривши рогожею.

Для будинку найкраще підійде брус перерізом п’ятнадцять на десять сантиметрів. Для встановлення потрібного відсотка вологості його необхідно протримати в штабелі не менш двох років.