Види фундаментів    

 

Мета фундаменту в передачі навантаження будинку на несучий грунт. Саме з цього фундамент підбирається в залежності від ваги самих конструкцій, грунту на якому буде будується будинок і його глибини промерзанія.Самие ходові типи фундаментів, які використовують при будівництві – це стрічкові і стовпові фундаменти.

Стрічкові фундаменти
Заливають, коли стоїть завдання побудувати будинок з важкими стінами з цегли, каменю чи бетону. Якщо ви вирішили почати будувати саме такий будинок, то вам потрібно закласти фундамент по всьому периметру ділянки і налаштуватися на великий обсяг земляних робіт і витрата будівельних матеріалів.

 

Залізобетон

Якщо ви вирішили використовувати залізобетонний фундамент, то перед самою заливкою по всьому периметру потрібно розташувати зварені металеві конструкції у вигляді сітки із прутів.
Це дозволить збільшити міцність. Бетон заллється рівним шаром і ущільнити.

 

Блоковий фундамент

Збірний блоковий фундамент – це з’єднані між собою залізобетонні або просто бетонні блоки, які укладають на сам розчин і перетягують дротом зі сталі. Фундамент зводиться дуже швидко, але і його вартість дуже висока, якщо порівнювати з першим вище описаним варіантом.

Фундамент з цегли

Цегляний фундамент по швидкості зведення довгий і поступається по довговічності блочному. Кладуть його тільки з вологостійкого, повнотілої червоної цегли

Бутові фундаменти

Роблять з бутових каменів, що щільно состиковуются один з одним. Це найнадійніший, міцний і довговічний фундамент, але і найскладніший в будівництві, адже каміння за формою потрібно підбирати і підганяти дуже точно до інших каменів. Зате такий фундамент не пропускає вологу.

Існує також бутобетоні фундаменти, які роблять із суміші бетону і бутових каменів.

Стовпчастий фундамент

Такий фундамент використовують, коли потрібно побудувати будинок в якому будуть легкі стіни, наприклад, каркасні або дерев’яні.
Стовпи потрібно поставити під всі кути зовнішніх стін будівлі, під перетинами внутрішніх стін із зовнішніми і між собою. Також, в залежності від самої навантаження на фундамент, стовпи встановлюються по всьому периметру будівництва з інтервалом від 1.5 метра до 2 х метрів.

Між стовпами фундаменту потрібно покласти цоколь, який зобов’язаний упиратися в перемички між стовпами.
Цокольна кладка створює ізоляцію підпілля від холоду і вогкості. І якщо ви зробите кладку в своєму будинку, то в приміщенні буде значно тепліше. Усе про ремонт