Основні типи фундаментів

Фундамент – основа будь-якого будинку. Поставитися до вибору фундаменту і його облаштування варто з усією серйозністю. Ми розповімо про основні типи фундаментів для тих, хто тільки почав замислюватися про будівництво власного будинку.

Існують 4 основні класифікації фундаменту:

 

1.глибина закладання;
2.конструктивні особливості;
3.вид несучої конструкції.
4.малозаглубленние фундаменти

Це фундаменти які передають навантаження на підставу тільки тиском. Його підошва повинна знаходитися тільки в межах глибини промерзання — це плитний фундамент, малозаглубленний- стрічковий фундамент. Такі фундаменти постійно потрібно утеплювати. Якщо їх не утеплити, взимку можуть з’явитися тріщини.

Фундамент мілкого закладення

 

Це фундаменти будинків в яких є підпілля, цокольні поверхи, підвали.
Ще один тип фундаменту-це заглиблений фундамент. Такий вид фундаменту передають навантаження вже за допомогою підошви, сили тертя бокових, огороджувальних несучих конструкцій. До таких фундаментів можна віднести будівлі в яких є 2 повноцінних підземні поверхи.

Фундамент глибокого закладення

 

Це фундамент, за допомогою якого вдається навантаження на несучі шари грунту, які знаходяться далеко від поверхні землі. Такий різновид типу фундаменту називається (фундамент). Паля передає навантаження за допомогою тиску на закінчення палі і сили тертя бокових поверхонь про грунт.

За конструктивними особливостями такі фундаменти діляться на Стопчатів, стрічкові, щілинні-просторові, із забивних блоків або коротких паль, перехресні системи стрічок або плиткові, коробчаті, просторово-рамні.

Просторово-рамні можуть бути, малого закладення, мелкозаглубленние і заглиблення. Т. е їх може влаштовувати, як плитні фундаменти в діапазоні промерзання грунту і зроблених для них котлованах.

По виду несучих конструкцій, фундаменти поділяють: під колони, під стіни, під розпірні конструкції, під стовпи і під будівлі. Усе про ремонт