М’яка бітумна черепиця – як її класти

М’яка бітумна черепиця за останнім часом завоювала велику популярність серед власників котеджів і заміських будинків. І головні причини такої популярністю криються в самих особливостях цього покрівельного матеріалу.
Бітумна черепиця являє собою штучний м’який покрівельний матеріал, виготовлений у формі невеликих гнучких листів. Така форма значно спрощує і прискорює процес монтажу черепиці на дах.
Внутрішня конструкція являє собою кілька полотен склотканини, з’єднаних між собою полімерним бітумом.

Переваги використання бітумної черепиці

Застосування бітумної черепиці в якості покрівельного матеріалу має наступні переваги:

– Простий і швидкий монтаж.
– Міцність і довговічність.
– Вогнестійкість і водонепроникність.
– Невелика маса черепиці не обтяжить конструкцію будівлі, а також спростить процедуру її доставки до місця будівництва і безпосередньо на дах.
– Стійкість до різких перепадів температури і до сонячного ультрафіолету.
– Стійкість до впливу більшості хімічних речовин.
– Бітумна черепиця може бути використана на різних поверхнях.
– Ремонт черепиці виконується швидко, і він не зажадає від вас особливих фінансових затрат.

Процедура монтажу бітумної черепиці

Монтаж бітумної черепиці необхідно здійснювати при температурі не нижче +5 градусів на підготовленої на чистій і сухій покрівлі. Установка черепиці виконується в кілька етапів:

1.Основаніе даху слід підготувати: дах повинна бути рівною, суцільний і жорсткою. Для підготовки даху використовується обрізна і шпунтована дошка, ОСП і ФСФ. Зверніть увагу, довжина дощок повинна перевищувати довжину двох прольотів крокв, а довжина зазору повинна складати приблизно 5 мм.
2.Якщо скат даху перевищує 12 градусів, то під бітумною черепицею слід встановити гідроізоляційний шар. В іншому випадку вода буде проникати через стики черепиці в подкришное простір.
3.Свеси карнизів посилюються крапельниками (металевими планками), що укладаються ребрами в шаховому порядку по краях підстави і закріплюються цвяхами.
4. Якщо у вашої даху є ендова (перегин даху всередину), то слід укласти підкладковий килим, закріпивши цвяхами по його периметру. Відстань між цвяхами 20-25 см. Місця нахлеста герметизуються бітумною мастикою.
5. На торцях і карнизах даху поверх підкладкового килима встановлюються сталеві планки внахлест з відстанню 5-7 см. Поверхня підкладкового килима планований сіткою. Її горизонтальні лінії відокремлені один від одного на відстані п’яти рядів черепиці, тоді як у вертикальних відстань становить лише один гонт. Ця розмітка необхідна для подальшого монтажу черепиці.
6.Ендовий килим закріплюється в районах стиків скатів даху. Він розкочується зверху вниз і закріплюється кріпильними цвяхами з 10-сантиметровим відстанню.

Догляд за бітумною черепицею

Бітумна черепиця зажадає від вас нескладного догляду, який полягає у візуальному огляді покрівлі на предмет наявності з’явилися після зими тріщин і інших ушкоджень. У разі якщо такі виявляться, то їх слід замазати мастикою і герметиком.
Взимку ж дах слід регулярно очищати від снігу, використовуючи для цього м’які щітки.