10 кроків до правильної покупки кондиціонера

 

Ми пропонуємо вам розглядати придбання кондиціонера як простий алгоритм дій, виконавши який ви отримаєте якісну і надійну модель, що повністю задовольняє вашим потребам:

 

1.Призначення кондиціонера.

Так, будь-який кондиціонер призначений для охолодження або підвищення температури в кімнаті. Але сьогодні можливості цих пристроїв багато ширше: вони ще здатні змінювати вологість в приміщеннях, очищати повітря від пилу і тютюнового диму, озонувати і іонізувати його.

Однак відмінності існують і в принципі дії кондиціонерів. Так, наприклад, припливно-витяжні системи видувають повітря з приміщень на вулицю, тоді як побутові моделі відводять на вулицю тільки тепло або холод, а також підбурюють на вулицю утворився конденсат.

Отже, ви повинні вибрати побутовий кондиціонер.

2.Вибір конструкції побутового кондиціонера.

Побутові кондиціонери розрізняються між собою за типом їх конструкції:

– Мобільні. Вони являють собою невеликі пересувні пристрої. Оскільки вони не мають стаціонарної системою комунікацій, то мобільні кондиціонери здатні тільки охолоджувати або підігрівати повітря в приміщенні;
– Віконні. Цей різновид, вбудована в віконний проріз, крім охолодження або нагрівання повітря здатна ще й очищати, правда, її можливості в цьому вельми обмежені, оскільки у віконних кондиціонерів через їх компактних розмірів відчувається суттєвий дефіцит потужності;
– Спліт-система. Це класичний і найпопулярніший тип побутового кондиціонера. Всі спліт-системи складаються з двох компонентів: внутрішнього і зовнішнього. У внутрішньому компоненті знаходиться блок управління, фільтруючі, озонується та іонізуючі пристрої, в зовнішньому компоненті знаходиться силовий агрегат;
– Мульти-спліт-системи. Вони відрізняються від звичайних спліт-систем тим, що здатні очищати, нагрівати і охолоджувати повітря в усіх кімнатах квартири, а не тільки в одній.

3.Розрахунок потужності.

Вкрай важливо правильно вирахувати необхідну потужність вашого майбутнього кондиціонера. Рекомендується вираховувати потужність «по холоду», інакше кажучи, необхідно вирахувати, скільки кубометрів повітря доведеться охолоджувати кондиціонеру.

Розрахунок потужності кондиціонера завжди виконується професіоналами, від вас же вимагається максимально повно і точно відповісти на питання, які виникнуть у фахівця. Його будуть цікавити:

Обсяг приміщення, який вираховується перемножением довжини, ширини і висоти кімнати;
Наявність в приміщенні побутової техніки (телевізори, комп’ютери, холодильники та інші пристрої, що виділяють при своїй роботі тепло в повітря);
Рівень теплоізоляції приміщення (наявність склопакетів і зовнішньої теплоізоляції, матеріал виготовлення міжкімнатних дверей).

Вирахувавши необхідну потужність, фахівець запропонує вам ряд моделей, здатних ефективно охолоджувати повітря в кімнаті.

 

4.Продуктивність, гучність і енергоефективність.

Із запропонованого ряду моделей слід вибрати модель з оптимальною продуктивністю, гучністю і енергоефективністю.

Продуктивність кондиціонера – це його можливість прокачувати крізь себе той чи інший обсяг повітря за одиницю часу. Чим вище продуктивність, тим швидше кондиціонер охолодить повітря в кімнаті до комфортної температури.

Однак слід враховувати, що чим вище буде продуктивність, тим, відповідно, вище буде споживання електроенергії. Крім того, останній показник буде залежати від класу споживання. Найменший рівень споживання електрики при досить високій потужності у кондиціонерів класу А. У класу В рівень споживання буде вище, у класу С – ще вище і т.д.

Кондиціонери класу А розраховані на постійну роботу, що характеризується частими і великими піковими навантаженнями. Але у цих кондиціонерів виявляється занадто велика ціна, як для їх застосування в квартирі. Для цих цілей краще вибрати модель з енергоспоживанням по класу В, різниця в споживанні між класами А і В виявляється меншою, ніж різниця у вартості їх придбання.

Не менш важливим є рівень гучності кондиціонера. Адже ви не хочете, щоб щоранку вам висловлювали свої претензії розгнівані сусіди з-за того, що шум працюючого кондиціонера знову заважав їм спати?Щоб цього не сталося, вибирайте моделі, у яких рівень шуму становить 25-30 дБ. Відзначимо, що згідно з чинними стандартами рівень шуму кондиціонерів не повинен перевищувати 34 дБ.

5.Вибір між наявністю або відсутністю інвертора.

Наявність або відсутність інвертора визначить спосіб управління двигуном компресора. Інвертор дозволить двигуну працювати рівно, без частих запусків і зупинок, жорстко витримуючи заданий температурний режим. При цьому інвертор знижує споживання струму і збільшує термін служби кондиціонера.

Моделі, які не мають інвертори, з іншого боку, мають більш простий, а значить, і більш надійною конструкцією. Також вони коштують менше, ніж інверторні кондиціонери.

 

6.Вибір систем фільтрації і способів обробки повітря.

Сучасні моделі кондиціонерів оснащуються або одним комбінованим, або декількома роздільними фільтрами. В останньому випадку розрізняють:

1.Первинний фільтр, який виконує грубу очистку повітря, видаляючи з неї пил і дрібні частинки. На відміну від інших його можна очищати під струменями води, правда, ця опція доступна не у всіх моделях первинних фільтрів;
2.Антибактеріальні фільтри дезінфікують повітря, знищуючи бактерії і віруси, що містяться в ньому. Найбільш досконалі моделі здатні не тільки дезінфікувати повітря, але ще видаляти з нього речовини-алергени. Різні виробники ці фільтри можуть називати по-різному: плазма-фільтри, біофільтри, кахетіновие фільтри і ін.).

Також кондиціонери оснащуються ионизаторами і озонаторами. Перші насичують повітря зарядженими частинками (іонами або аніонами), а другі – молекулами озону. Кондиціонери з ионизаторами і озонаторами рекомендується встановлюватися в приміщеннях, провітрювання яких неможливо або дуже складно.

 

7.Режими роботи кондиціонерів.

Тут також існує пряма залежність: чим більше режимів роботи буде у кондиціонера, тим вищою буде його вартість. Сьогодні виробники пропонують покупцям наступні режими роботи кондиціонерів:

  • «Зручний сон». В цьому режимі кондиціонер знижує рівень шуму і потужність роботи до мінімуму, щоб не потривожити ваш сон своєю роботою;
  • Форсований режим, при якому кондиціонер негайно включає свою пікову потужність і максимально швидко охолоджує або нагріває повітря в приміщенні;
  • Режим «Вітер», який імітує подуву бризу, для чого кондиціонер хаотично змінює напрямки і силу повітряних потоків;
  • Економ-режим, в якому кондиціонер працює з мінімальною витратою електроенергії;
  • Режим осушення, при якому кондиціонер видаляє з повітря надлишки вологи;
  • Режим самодіагностики, в якому кондиціонер перевіряє свої вузли і механізми, виявляючи і описуючи виникли проблеми;
  • Режим клімат-контролю, при включенні якого детектори кондиціонера визначають температуру і чистоту повітря, а потім в залежності від отриманих результатів включають той чи інший режим роботи. Відзначимо, що режимом клімат-контролю мають тільки кондиціонери преміального класу;
  • Режим самоочищення, при якому кондиціонер очищає свої фільтри від скупчилися в них бруду. Цей режим також є опцією дорогих моделей.

8.Вибір дизайну кондиціонера.

Хочемо зауважити, що нерідко під привабливим дизайном ховається досить посередній і ненадійний механізм з обмеженими функціональними можливостями.

Класичний дизайн кондиціонера – це білий пластиковий корпус з мінімальною обробкою передньої панелі, на яку винесені невеликий інформаційний екран і індикатор температури. Втім, на ринку без зусиль можна знайти моделі і в іншому виконанні.

9.Особливості монтажу.

Внутрішній блок кондиціонера монтується на стіну на відстані 10-15 см від стелі. Таке розташування пояснюється тим, що саме біля стелі накопичується надлишок тепла, але при цьому туди не потрапляють сонячні промені.

Зверніть увагу, у кожної моделі є максимальна довжина трассопровода. Зазвичай вона варіюється від 7 до 15 метрів. Чим довше траса між внутрішнім і зовнішнім блоком, тим більше буде потрібно кондиціонеру електроенергії для роботи. Тому краще встановлювати внутрішній блок якомога ближче до зовнішнього.

Втім, монтаж кондиціонера буде залежати, перш за все, від конкретних особливостей приміщення.

 

9.Вибір бренду.

Сьогодні кондиціонери виготовляють величезну кількість виробників. В основному, це азіатські бренди з Китаю, Кореї, Малайзії, але найпрестижнішими є японські бренди: Toshiba, Daikin, Mitsubishi Heavy і Electric. Вони виготовляють моделі преміального класу.

Втім, якщо ви хочете придбати моделі, що володіють оптимальним співвідношенням «ціна – якість», тоді ми рекомендуємо звернути увагу на продукцію японської Panasonic, південнокорейських Samsung і LG, а також китайської компанії General Climate.

У цих виробників кондиціонери відрізняються розумною ціною і досить широкими функціональними можливостями.