звукоизоляция стен и квартиры

Звукоізоляція квартири

Робимо комфортним перебування в квартирі

Зробити комфортним перебування в квартирі або будинку в сучасних умовах допоможе якісна звукоізоляція. Проблема зайвого шуму особливо актуальна для власників квартир старої споруди, переважно панельних будинків. Тут нерідко доводиться стикатися не тільки з небажаним зовнішнім шумом, але і надмірної чутністю в межах квартири.

Особливо важко боротися з вуличним шумом, повністю захиститися від якого неможливо. Найгірше доводиться мешканцям квартир, які виходять на проїжджу частину або місця особливого скупчення людей. В цьому випадку врятуватися від шуму допоможуть лише віконні склопакети з високою звукоізоляцією і то за умови, що самі вікна завжди будуть закриті.

Якісно поліпшити ситуацію дозволить загальна звукоізоляція, що передбачає ізолювання стін, підлоги і стелі. Ізоляція внутрішніх перегородок дозволить знизити шумовий поріг, що особливо важливо для облаштування спалень і кімнат відпочинку. Також додаткова звукоізоляція необхідна в квартирах з переплануванням, в ході якої утворюються нові приміщення.

Перш ніж приступати безпосередньо до вибору ізоляційного матеріалу, необхідно усунути міжпанельні зазори і інші «містки звуку», які є основними джерелами зовнішнього шуму. Шви і стики закладаються відповідними щільними сумішами. Порожнини і порожнечі можна заповнити монтажною піною з наступною затіркою гіпсом або іншими складами.

Звукоізоляція стелі в квартирі – запорука акустичного комфорту. Більший дискомфорт, як правило, доставляють сусіди зверху. Саме їх тупіт, а також падіння різних предметів, скрип меблів і т.д. доводиться чути найчастіше. Стельові підвісні конструкції дозволяють істотно знизити звукопроводность. Основні вимоги для стельової ізоляції – легкість і наявність пористої структури. Домогтися якісного шумопоглинання можна, використовуючи панелі або звукоізолюючі прокладки товщиною не менше 5 см. Добре зарекомендували себе ізоляційні матеріали зі скловолокна, які володіють індексом зниження шуму близько 20 дБ (в залежності від товщини). Звукоізоляційні мембрани з мінеральної вати – досить дорогий варіант. Однак даний матеріал володіє кращими звукопоглинальні властивості, а, крім того, мінвата не схильна до деформації і стирання, вона обеспечіваеткачественний повітрообмін і паропровідні, відрізняється екологічністю і безпекою.

У високій мірі знизити рівень шуму дозволяє звукоізоляція стін в будинку. На відміну від стельових ізоляційних матеріалів, стінові мембрани відрізняються великою вагою. В якості стінових наповнювачів використовуються мінвата, скловолокно і навіть повсть. Багато хто помилково вважає, що обшивка стін гіпсокартоном дозволить вирішити проблему зайвого шуму. Однак тільки лише гіпсокартон не здатний впоратися з цим завданням, навпаки, монтаж порожнистих плит може привести до появи резонансу і погіршення акустичного клімату приміщення. Перед установкою ГКЛ необхідно прокласти звукоізоляційний матеріал, а вже потім обшивати стіни гіпсокартоном.

Завершальним штрихом якісної шумоізоляції приміщення є звукоізоляція підлоги в квартирі. Кращими в цьому відношенні залишаються безшовні підлоги. Однак їх установка не завжди можлива, тому доводиться вдаватися до використання ізолюючих матеріалів. Для цієї мети використовують ековату, підкладки з пробки і спіненого поліпропілену, які не тільки забезпечують хороше шумопоглинання, але і служать для утеплення та гідроізоляції підлоги. Усе про ремонт

Зробити комфортним перебування в квартирі