Захист від стрибків напруги в мережі

Проводка в будинках, побудованих за радянських часів, а також в першій половині 90-х років, просто не розрахована на ті рівні енергоспоживання, які задають сучасні побутові прилади. Крім того, проблеми сучасним побутових приладів створюють скачки напруги, які особливо часто трапляються в нічний час, коли кількість споживачів різко зменшується.

Тому заміна і модернізація проводки в вашому домі – це ще й турбота про дорогих побутових приладах. Що ж собою являє модернізація вашої домашньої електропроводки?

 

Засоби стабілізації напруги і джерела безперебійного живлення

Головною причиною виходу з ладу електроприладів – це різкі скачки напруги в мережі. Рідко які прилади здатні витримати перепади напруги в ту чи іншу сторону більш ніж на 10% від стандартних 220 вольт. Причому, такі поломки не підлягають ремонту по гарантії, а це означає істотні втрати ваших грошей, часу і нервів. Тому при заміні електропроводки обов’язково подбайте про засоби стабілізації напруги.

Наявність або відсутність коштів безперебійного живлення буде критично важливим для фрілансерів. Про безперебійності живлення також слід подбати дизайнерським студіям, рекламним агентствам і іншим компаніям, чия діяльність зав’язана на роботі з комп’ютерами.

Засоби безперебійного живлення дозволять вам при раптовому відключенні електрики зберегти результати своєї роботи.

Як правильно вибрати засоби стабілізації живлення?

Тут важливо не просто купити ту чи іншу модель стабілізатора або бесперебойніка, а правильно вирахувати необхідні характеристики даних приладів, а потім змонтувати їх з дотриманням усіх стандартів і вимог.

По-перше, вам слід визначитися, ви будете встановлювати стабілізатор на всю електропроводку будинку або тільки на окремі електричні прилади. Останній варіант буде доречний, якщо ви виділили, наприклад, на пральну машину, холодильник, телевізор або комп’ютер окремі лінії електропроводки.

Далі слід підібрати модель стабілізатора по його найважливішим ознаками, а саме:

1.Конструкція, яка може бути сервопривідного, Ферорезонансні, релейного і тиристорної;
2.Тип синусоїди, яка може бути чистою і модифікованої;
3.Час реакції, що обчислюється в мілісекундах;
4.Точність.
При виборі джерела безперебійного живлення слід вирахувати необхідну ємність, яка обчислюється в мА * ч, а також наявність функції автоматичного включення в момент відключення електроживлення.

Втім, навіть при визначенні необхідних характеристик все одно залишається величезний вибір моделей, що розрізняються ціною, рівнем надійності і виробниками. Причому, далеко не завжди консультанти магазинів здатні дати кваліфіковану допомогу з цього питання.