Як зробити ремонт і не розлучитися: 7 порад профі

Ремонт часто порівнюють з катастрофою або стихійним лихом. Однак, якщо підійти до нього грамотно, втрати зайвих нервових клітин можна уникнути.

1. Підготуйтеся морально

 

Перш ніж починати ремонт, потрібно зважити всі за і проти. Якщо ви розумієте, що ні часу, ні фінансів у вас зараз немає, краще відкласти ремонт до кращих часів. Інакше вас чекають одні розчарування.

2. Найміть фахівця

 

Щоб не сперечатися і не сваритися через дрібниці, вибираючи стилістику інтер’єру і колір меблів, краще найняти кваліфікованого фахівця – дизайнера зі своєю будівельною бригадою. Він врахує побажання обох подружжя і знайде компромісне рішення.

3.Зімітуйте ситуацію

 

Якщо ви все-таки плануєте робити ремонт самостійно, зробіть креслення вашого майбутнього інтер’єру в масштабі. Розставте меблі, сплануйте розетки і висновки під електричне обладнання і світильники таким чином, щоб вони не заважали один одному. Все інше можна перекласти на плечі виконроба. Однак і його вибір – важлива задача.

4. Порівняйте бригади

 

Якість і вартість ремонтних робіт безпосередньо залежить від будівельної бригади. На жаль, на ринку сьогодні багато непрофесійних послуг, тому, перш ніж укласти договір, запросіть представників 2-3 будівельних бригад для того, щоб сформувати кошторис по роботам і матеріалами. Напроситеся на перегляд об’єктів, виконаних бригадами, візьміть контакти клієнтів, дізнайтеся рекомендації.

Portrait Of Frustrated Couple Sitting On Couch Quarreling With Each Other
5. Підготуйте резерви

 

Будьте готові до того, що попередня сума може збільшитися в півтора рази. У процесі ремонту обов’язково виявляться приховані проблеми – електрика, сантехніка, опалення, перекриття, і т.п. Для того, щоб ремонт все-таки закінчився і не перетворився на довгостроковий кошмар, потрібно мати фінансовий резерв.

Також в кошторисі обов’язково враховуйте допоміжні роботи, наприклад, вантажно-розвантажувальні роботи і вивезення сміття, які будівельники часто не враховують, а лише виставляють рахунки за фактом.

6. Економте час

 

Складіть часовий графік виконання робіт і фінансових витрат на папері. Узгодьте ваше бачення і думка робітників – це допоможе вам структурувати думки і наведе порядок в справах.

А для того, щоб не було простою ремонтної бригади, постарайтеся визначитися з підрядникам до початку робіт, а не шукати під час ремонту тих, хто поставить вам нову залізну двері або повісить кондиціонер.

7. Розділіть обов’язки

 

Перед ремонтом розділіть обов’язки між собою. Наприклад, дружина відповідає за художню частину, а чоловік – за технічну і фінансову. Це позбавить вас від сперечань і взаємних звинувачень – кожен буде займатися своєю справою.

І, звичайно, пам’ятаєте, що під час ремонту головний принцип – довіряй, але перевіряй. Контроль за будівельниками – необхідна і регулярна процедура.
На завершення слід зазначити, що ремонт – це серйозне випробування подружніх відносин. Це стресова ситуація, під час якої людина може явити своє справжнє обличчя, проявити як свої кращі, так і гірші якості.

Відносини під час ремонту є дзеркалом справжнього стану справ в сім’ї, тому любов і взаємна повага є запорукою не тільки успішного ремонту, але і довгого спільного життя. Вдалого ремонту!