перила установка

Як закріпити балясини (перила) до сходів самому

В будинку з декількома поверхами без сходів не обійтися. І якщо в сходової конструкції присутній 5 і більше сходинок, потрібна додаткова захисна конструкція. Такими є вертикальні стійки, більш відомі як балясини. До їх монтажу і конструкції пред’являються певні вимоги, на яких варто зупинитися докладніше.

Кілька важливих моментів

Якщо дотримуватися всіх встановлених правил, норм і рекомендації, то огорожа повинна відповідати таким критеріям:

 • повинно мати висоту від 0.9 м (з розрахунку від ступені до верхньої частини поручня).
 • Відстань між сусідніми стійок до 15 см.

“Зверніть увагу! Якщо у вашій родині є маленька дитина, то це відстань краще скоротити до 8-10 см ».

Величезною популярністю у наших співвітчизників користуються дерев’яні рішення, зважаючи на свою цінову доступність і хорошої якості. Втім, в даному контексті естетичної складової відводиться другорядна роль. Куди більше значення має механічна складова, яка зводиться до запобігання падіння зі сходів. Дуже важливо грамотно і надійно закріпити окремі елементи.

Як встановлюються балясини

Дерев’яні вироби складаються з 3-х частин:

 • Поручнів опори.
 • Центральній частині.
 • Основи.

Основний декоративний елемент – центральна частина. Що стосується підстави і опори, то вони спочатку випускаються з невеликим допуском в висоту, за рахунок чого забезпечується можливість підгонки елементів вже для кожного конкретного випадку.

Установка балясин

Монтаж підстави проводиться на спеціальний пристрій, відоме як подболясінок або прямо до ступені. Що стосується опор, то їх прийнято кріпити на подперільнікі.

Кріплення може проводитися в кілька способів. Методика виглядає наступним чином:

Монтаж балясин за допомогою шпильок на тятиві:

 1. В першу чергу необхідно підготувати невеликий отвір в 1.2 см діаметром у нижнього торця стовпчика. Отвір не повинен мати глибину більше 8 см.
 2. Верхній і нижній краї акуратно зрізаються (не забуваємо про прямому куті), з огляду на особливості установки стовпчика на тятиві.
 3. В отвори вклеюються шпильки (з різьбленням М6). Найкраще здійснювати за допомогою ПВА клею. Що стосується решт шпильок, то він не повинен виглядати більш ніж на 5-6 см.
 4. У тятиві висвердлюють отвори (глибинок до 8 см і діаметром до 1.4 см).
 5. В утворені отвори вставляють балясини з дерева. В першу чергу необхідно встановити кілька крайніх стійок, і лише після інші.
 6. У верхній частині кріплення окремих стійок проводиться аналогічним методом в пристрій подперільніка, але справжні майстри своєї справи фіксують їх безпосередньо до поручнів.

Кріплення на саморізи:

 • Саморізи прикручують до східців так, що їх капелюшки виступали лише наполовину.
 • У нижнього зрізу слід зробити відмітку, а після нагвинчувати підставу опори на саморіз.

Процедура насправді не складна і вона без проблем виконується навіть не професіоналом. Усе про ремонт.