Як виконати якісну шумоізоляцію в квартирі

Специфіка життя в багатоквартирному будинку при всіх своїх перевагах має один суттєвий недолік: ви будете в курсі всього, що відбувається у сусідів, особливо, якщо вони будуть говорити на підвищених тонах. Крім того, жителя мегаполісу будуть діставати звуки великого міста, особливо, якщо вікна квартири виходять на жваву трасу.

І в такій ситуації підвищити комфорт життя в багатоквартирному будинку можна тільки одним способом – збільшити шумоізоляцію вашої квартири. Як це зробити з максимальною ефективністю і при цьому не надто витратитися?

Вибір техніки шумоізоляції буде залежати від обраної технології:
Звукопоглинання.

Відповідно до даної технології квартира або тільки її якась кімната оббивається звукоізоляційними матеріалами, що мають пористу структуру. Завдяки такій структурі ці матеріали вбирають в себе звукові хвилі і розсіюють їх по всьому своїм обсягом. В результаті звуки втрачають свою силу і практично не проходять крізь звуковбирний бар’єр.

 

Звукоотталківаніе.

Якщо вище описану технологію застосовують для погашення звуків від сусідів, то звукоотталківающій бар’єр мінімізує саме вуличні шуми. Дана технологія відображає звукові хвилі подібно до того, як дзеркало відображає світло.

 

Вибродемпфер.

Дана технологія здатна гасити не тільки звукові хвилі, але ще і вібрації, які також викликають вельми серйозний дискомфорт. Ми рекомендуємо вибрати даний тип звукоізоляції власникам квартир в новобудовах, в яких ще довго будуть виконуватися оздоблювальні роботи, а тому вібрації від працюючих дрилів будуть розноситися по всіх стінах від першого до останнього поверху.

Взагалі, до шумоізоляції квартири слід підходити комплексно. Тільки так ви зможете відгородити себе від неприємних звуків, які могли б вас докучати з вулиці або від сусідів.

 

Як заощадити на шумоізоляції квартири?
Основні фінансові витрати при шумоізоляції квартири пов’язані з вибором матеріалів, за допомогою яких буде виконуватися ця операція. Незалежно від вибору конкретної технології звукоізоляції вам будуть потрібні гіпсокартон, шпаклівка, клейові склади, металопрофіль, витратні матеріали, а також цілий набір інструментів, причому, бажано професійного класу.

Також якість шумоізоляції буде залежати від дотримання технологічних вимог і будівельних стандартів. Порушення цих вимог і стандартів призведе до погіршення якості шумоізоляції, навіть якщо ви використовували для цього дуже якісні матеріали.

Ще один важливий нюанс, який слід враховувати при облаштуванні шумоізоляції. Справа в тому, що вона обов’язково зменшить обсяг кімнати. І зменшення цього обсягу буде залежати виключно від якості використовуваних матеріалів.