прокладка кабеля дома

Як прокласти проводку під стелею

Сучасний ремонт вже не обходиться однією люстрою, що висить в центрі кімнати, часто ми виділяємо окремі зони своїми точками світла або кріпимо на стелі додаткове обладнання, наприклад датчики диму або руху.

Іноді трапляється, потрібно вирішити задачу, яка може поставити в глухий кут недосвідченого майстра, а саме, прокладка проводки в стелі, без використання підвісних або натяжних стель.

Ось і тему прокладки проводки в стелі спробуємо розкрити повністю, розібравши 5 способів вирішення проблеми.

 

Прокладка проводки в пластиковому коробі

Напевно, найпростіший спосіб вирішення проблеми прокладки проводки, який ставитися до відкритого способу прокладки. Про естетику такого способу прокладки говорити не доводиться, зате за часом швидко.

Краса: –

Час: +

Простота: +

 

Прокладання кабеля по підлозі верхнього поверху

Проводку прокладають в захисній гофре по підлозі верхнього поверху в штробі або між лагами і через наскрізні отвори в плиті перекриття опускають до точок світильників.

Спосіб зручний під час капітального ремонту свого будинку, а для квартир в панельному будинку не зовсім підходить.

Краса: +

Час: +

Простота: –

 

Штроби в стелі

Озброївшись штроборезом або болгаркою з диском по бетону можна зробити штроби, докладніше можна прочитати в статті «Монтаж електропроводки в квартирі».

Спосіб вкрай не рекомендується в панельних будинках з порожнистими плитами перекриття, для них є окреме рішення нижче за списком.

Робота має бути пильна, але результат того вартий. Якщо має бути врізати точковий світло, точніше не так, якщо товщина міжповерхового перекриття дозволяє врізати точковий світло, можна скористатися спеціальними коронками для перфоратора і вирізати ніші під них.

Краса: +

Час: –

Простота: –

прокладка кабеля дома

Проводка під штукатуркою в стелі

За «брудному» стелі прокладається плоский провід ППВ, ВВП, ПВ1 докладніше про типи дроти в статті «Який дріт вибрати для проводки в квартирі» і штукатуритися по маяках. Важливо, що б провід щільно прилягав до стелі, тоді штукатурного розчину піде менше.

Спосіб застосовують в монолітних плитах перекриття без пустот.

Краса: +

Час: –

Простота: +

 

Прокладання кабеля в пустотах плит перекриття

У плиті перекриття знаходяться канали-порожнечі по ним і тягнуть дроти. Правда є і мінуси, такий канал спочатку потрібно знайти, для цього можна наробити чимало дірок в Ж / б плити перекриття. На відміну від способу зі штробленню міжповерхового перекриття, міцність останнього не зменшується.

Після того як канали-порожнечі в перекритті знайдені, по ним можна простягнути проведення, скориставшись дротом.

Краса: +

Час: –

Простота: –

Усе про ремонт