Все про водостічні системи

Неможливо уявити приватний будинок без водостоку. І якщо ви перебуваєте на етапі будівництва або реконструкції, то питання вибору і пристрою водостоку повинен вас хвилювати. У цій статті ми спробуємо розібратися з усіма головними особливостями і характеристиками водостічних систем.

Геометрія водостоку

 

Коли мова заходить про трубах і жолобах, все традиційно уявляють собі круглий перетин. Але порівняно недавно ринок поповнила прямокутна водостічна система. Для неї характерна не тільки незвичайна форма, а й ще деякі особливості, які не можна зустріти в класичному круглому варіанті. До них можна віднести:Акуратний зовнішній вигляд. Додатковий кожух, який одягається на жолоб, ховає систему, і створює видимість цільної покрівлі.
Пропускна здатність. Тут необхідно згадати про геометрію. Адже коло, вписаний в квадрат, природно буде менше квадрата, відповідно і води пропускати він буде менше. Саме тому при однаковому перетині, пропускна здатність квадратного водостоку на порядок більше.
Надійність. Внаслідок своїх геометричних особливостей, такі жолоби краще витримують замерзлу воду, а також великі обсяги опадів.
Складнощі монтажу. Чи не могло обійтися і без недоліків. Встановити таку систему буде складніше, і знадобляться додаткові герметик і заклепки.
Вартість. Ще одним мінусом є досить висока вартість.
Виходячи з перерахованих вище пунктів, можна зробити висновок щодо використання такого водостоку. А саме, він є просто незамінним в місцях з рясними і частими опадами, і в такому випадку навіть дозволить заощадити. У той же час при нечастих і слабких дощах таке задоволення обійдеться досить дорого. І його використання виправдовується тільки оригінальним і красивим зовнішнім виглядом.

Детально розповідати про круглий перетин не має сенсу, так як переважна більшість вже знайоме з його особливостями. Тим більше, що більш детально деякі з них ми будемо розглядати далі.


Матеріал

 

Для виробництва водовідвідних систем найчастіше використовуються такі матеріали:

-пластик;
-сталь;
-мідь.
Відразу слід обмовитися що останнє – дуже дороге задоволення. Таку систему встановлюють при покрівлі з натуральної черепиці. Прослужить вона дійсно дуже довго, але і ціна її буде значно вище, ніж будь-якого іншого. Цей тип відноситься до преміум сегменту, і знайти його теж досить складно, так як він не користується великою популярністю. Саме тому більшість інтернет-магазинів будівельних матеріалів не підтримують його в наявності.

Сталь використовується в поєднанні з полімерним покриттям, яке і захищає її від зовнішніх впливів. У металевих водостоків є, як і свої плюси, так і мінуси. Наприклад, при ударі сталь може деформуватися. Зате при зміні температури їй не характерні лінійні зміни розмірів. Термін служби також довше, але і ціна вища. Найчастіше сталеві системи використовуються з металевими покрівлями, такими як металочерепиця та профнастил.
ПВХ користується великою популярністю серед споживачів. Цьому сприяло зростання якості пластику, що значно вплинуло на якість і термін служби. При цьому ціна пластикового водостоку все також доступна. Як правило, він відмінно поєднується з бітумною черепицею. А велика різноманітність кольорів дозволять підібрати його в точності в тон до покрівлі.

Розмір

 

Кожен виробник має в своєму асортименті кілька систем, які відрізняються між собою розміром труб і жолобів. У найменування системи входить діаметр жолоба, які вказується в міліметрах, і найчастіше зустрічаються такі:

100 і менше – для нежитлових невеликих об’єктів, гаражів, сараїв, зупинок;
110-125 – для великих гаражів і сараїв, невеликі житлові будинки, веранди, прибудови;
125-135 – стандартний розмір для житлових заміських будинків. Також підходить для невеликих промислових будівель;
150-180 – великі об’єкти промислового і комерційного призначення, багатоквартирні будинки, фабрики.
Жолоби комплектуються трубами відповідних розмірів. Виробник завжди вказує розмір у відповідність з жолобом, тому вам не варто турбуватися про це.

Крім двох основних компонентів системи також є і інші, серед них можна виділити:

муфта;
кронштейн;
лійка;
кути;
заглушки;
трійник;
коліно та інші.

Розрахунок і підбір всіх компонентів краще довірити професіоналу, щоб не прогадати і не прорахуватися.
Ми розібрали найважливіші моменти при виборі водостічної системи. Якщо ви не маєте будівельної освіти, то розмір і розрахунок краще довірити професіоналам, так як при помилці може виникнути проблема з пошуком відсутніх компонентів. Монтаж можна проводити як самостійно, так і запросивши робітників. Так система з ПВХ встановлюється дуже легко і не вимагає особливих інструментів і навиком. А ось металева має деякі складності. Усе про ремонт