Як правильно обрати штукатурку

Штукатурка використовується для вирівнювання стін, усунення що з’явилися на них пошкоджень, для захисту будівель від вологи і гниття. Сьогодні на ринку присутні як традиційні види штукатурки, так і нові їх різновиди. Розглянемо їх достоїнства і недоліки.

Види штукатурки

Всі різновиди штукатурки підрозділяються на сухі і мокрі. Перші являють собою гіпсокартонні листи, що застосовуються для внутрішньої обробки приміщень. До їх переваг відносять:
-високу швидкість виконання оздоблювальних робіт, оскільки суха штукатурка продається вже в готовому вигляді;
Простота виконання оздоблювальних робіт. Фактично, придбані листи сухої штукатурки слід обрізати під необхідні розміри, а потім закріпити їх на спеціальний каркас;
-Тепло- і шумоізоляцію, які досягаються, насамперед, використанням шару мінеральної вати, яким прокладається простір між стіною і листами гіпсокартону.

На заключному етапі шви між листами штукатурки замазують, а потім облицьовують фінішною обробкою. Недоліками ж сухої штукатурки є відсутність у неї скільки-небудь великого запасу міцності, а також низька стійкість до впливу вологи.

Мокра штукатурка являє собою рідкий розчин, який наноситься на стіну. Хоча цей спосіб потребує більше часу для нанесення штукатурки, але цей недолік легко долається її явними перевагами, головними серед яких є:
1.универсализм застосування;
2.Долговечность;
3.Её використання не зменшує розміри приміщення.

До недоліків мокрої штукатурки крім тривалого часу нанесення відносять ще її високу вартість, а головне, якість отриманого результату буде багато в чому залежати досвідченості штукатура.

Мокрі штукатурки відрізняються один від одного сполучною елементом, в якості якого виступають:
-Сілікон;
-Полімерний цемент;
-Акріл;
-Ізвесть.

Вапняну мокру штукатурку використовують при ремонті приміщень вже понад 100 років. Фактично, це суміш вапняного молока з піском. У вищих сортах в цю суміш додаються армуючі волокна.

Мокра штукатурка з акриловою основою відрізняється високу клейкість до поверхні і еластичністю, завдяки чому її рекомендується наносити на старі покриття.

Мокра штукатурці на основі полімерного цементу – це негорючий, дихаючий матеріал, що володіє ще й високою міцністю, якої було досягнуто за рахунок додавання в штукатурку цементу і полімерів.

Мокра штукатурка на основі силікону, що не окислюється і не гниє, тому її рекомендують застосовувати в приміщеннях з високою вологістю.

Технологія вирівнювання стін за допомогою штукатурки
Вирівнювання стін сухою штукатуркою виконується на спеціально зібраний металевий каркас, а тому вся складність такої обробки буде полягати в правильності складання металевого каркаса.

Вирівнювання стін мокрою штукатуркою – це технологічно більш складний процес, який виконується в три етапи:
1.Обризг;
2.Грунтовка;
3.Накривка.

На першому етапі – Обризг – ховаються грубі нерівності і тріщини. Товщина шару обризга буде залежати від якості поверхні і від використовуваного матеріалу. На дерев’яні стіни шар обризга повинен становити близько 1 см, тоді як на кам’яні та цегляні стіни товщина шару може бути 0,4-0,5 см. Обризг виконується двома способами:

Будівельної лопаткою набирається суміш і з силою накидається на стіну. Кидок слід здійснювати тільки пензлем, інакше розчин буде сильно розбризкується. А сила кидка необхідна для того, щоб штукатурка максимально глибоко проникала в тріщини і інші пошкодження.
Розчин шпателем рівномірно розмазується відразу з сокола.

Після висихання обризга його обробляють ґрунтовкою, шар якої не повинен перевищувати 2 см. Грунтовка накидається на стіну і розрівнюється правилом знизу-вгору, поки поверхня не придбає ідеальну рівність. Дрібні сліди роботи правила затираються дрібним наждачним.

Фінішний шар не повинен перевищувати 2 мм. Для кращої якості фінішну ґрунтовку змочують водою. Вона тонким шаром наноситься кельмою на стіну. Після висихання фінішна грунтовка також затирається круговими рухами «нульовий» наждачним папером.