отвес

Як користуватися схилом

Схил – що це таке і як користуватися

Схил як інструмент відомий з незапам’ятних часів. Він являє собою елементарне пристосування у вигляді вантажу, прив’язаного до нитки. Наприклад, кругляк на мотузочці. Це, звичайно, дуже грубо і неестетично, але, коли терміново треба.

Справжній схил виглядає, як … велика куля – круглий такий шматок заліза, заточений конусом, як олівець, на одній стороні. На іншій стороні в схил вкручується спеціальний болт, з дірочкою в центрі. У цей отвір протягують нитку, зав’язують вузликом на кінці болта, і закручують його на місце. Це робиться для того, щоб шнур кріпився в самому центрі – тоді грузик НЕ перекошується, і його заточений кінець також вказує в точку, збігається з прямовисною лінією. Іноді в комплект схилу входить ще й пристосування для кріплення його на стіні. Наприклад, цвях! До речі, один копірайтер у вільний час підробляє оздоблювачем – він з вами може поділиться певний пристосуватися в статті «Пристосування для кріплення схилу», за яку дуже зручно цей самий схил підвішувати.

Навіщо вiн треба.

Так ось, за допомогою схилу можна перевіряти будь-які вертикальні поверхні і конструкції на предмет їх … вертикальності. Це раз. А два – за допомогою схилу можна прокреслити вертикальну лінію на стіні (ну або де треба). До речі, схил і гідроуровень -два найточніших будівельних інструменту! Всі інші рівні, нівеліри, лазери та інші дурниці – данина швидкості, але не точності.

Що з ним робити.

Працювати з схилом, якщо чесно, нудновато. Треба спершу забити в стіну «хазяйський» цвях якомога вище, і забити не до упору – а так, щоб він ще й стирчав на 3-5 см (а з нашими стінами, буває, і на 15 см доводиться – уявіть собі, верх завалений сантиметрів на 10, а треба ще додати міліметрів тридцять, щоб тягарець не торкався внизу стіни – так що розраховуйте відразу!). потім прив’яжіть до цвяха вільний кінець стрімкої нитки так, щоб вантаж майже стосувався підлоги (вище на 20-30 мм). Щоб не робити на шнурі багато вузлів під кожен завмер, зрозумієте на кінці петельку, і завжди підвішуйте за неї. Надлишки просто намотуєте на цвях, поки схил НЕ відірветься від підлоги (це я вам секрети видаю!).

Тепер найважче – зупинити схил (він може гойдатися півдня, панове!). Досвідчений майстер може зупинити цей маятник, власне, в пару рухів просто руками, відтягуючи нитка, – причому, навіть не злазячи з табуретки. А ось недосвідченим доводиться стати на коліна і ретельно зупиняти вантаж в точці спокою.

Тремтять руки? Візьміть, ну, молоток, хоча б … ні-ні! не для того, що ви подумали! Упріть його залізякою в стіну для жорсткості, а ручку тримайте так, щоб в неї упирався грузик. Повільно відводьте ручку молотка в сторону – схил залишиться в точці спокою. Між іншим, щоб грузик не крутився, радимо замість нитки використовувати волосінь.

Коли схил зупинений – поставте на стіні по мітці вгорі і внизу. Відійшовши на пару метрів, «Стрельні» оком, чи знаходяться обидві мітки під волосінню, або «гуляють» по сторонам. Якщо необхідно, перемалюють мітки. За ним тепер можна прокреслити або відбити вертикальну лінію.

І не забувайте: лінія повинна бути рівною. Усе про ремонт