Як правильно заховати водопровідні труби на кухні та у ванній

Важко уявити капітальний ремонт, при якому не були б замінені водопровідні труби на кухні та у ванній. Однак важливо не тільки замінити труби, але ще й зробити так, щоб вони не псували своїм виглядом новий інтер’єр кухні і ванної кімнати.

Чому слід приховувати водопровідні труби?
За часів Радянського Союзу будівельники взагалі не приділяли увагу естетиці зведених будинків, а тому вони навіть не намагалися приховати водопровідні та каналізаційні труби.

Сьогодні ж естетичність житла є настільки ж важливим завданням, як, наприклад, якість і безпеку використовуваних будівельних матеріалів. Тому при капітальному ремонті необхідно виправити помилки, допущені радянськими будівельниками.

Тим більше що сьогодні для цього існують і спеціальні технології, елітної сантехніки, і дорога керамічна плитка. Все це дозволяє ефективно і надійно приховати водопровідні труби, причому, декількома способами:

-Заштробіліровать труби безпосередньо в стіну;
-Встановити їх в спеціальний короб;
-Замаскіровать труби меблями;
-Закамуфліровать фальшивими перегородками, шторками і шафками.
Розглянемо переваги і недоліки кожного з перерахованих способів маскування водопровідних і каналізаційних труб.

 

Штробілірованіе труб в стіну
Штробілірованіе – це технологічна операція свердління в стіні спеціальних пазів, в які потім будуть встановлені водопровідні та каналізаційні труби. З точки зору ергономіки і естетичності штробілірованіе є найбільш оптимальним способом приховування від цікавих поглядів водопровідних комунікацій.

Однак з точки зору практичності штробілірованіе має один суттєвий недолік: обмеженим доступом до водопровідних труб. І в разі виникнення протікання вкрай складно буде її усунути. Крім того, процес штробілірованія супроводжується утворенням великої кількості пилу і будівельного сміття.

Якщо ви вирішили штробіліровать мідні, поліпропіленові або пластикові труби, то важливо забезпечити їм необхідну теплоізоляцію, а поверхню труб слід обробити антигрибковой рідиною. Також слід забезпечити вільний доступ до лічильників, закривши їх спеціальними люками.

 

Закриття труб спеціальним коробом
За цією технологією труби поміщаються в спеціальні короби з гіпсокартону або ДСП. Короби ефективно приховують труби від поглядів, але при цьому надають оперативний доступ до них в разі виникнення будь-якої протікання чи іншої аварії. Важливо, щоб поверхня коробом була оброблена спеціальними рідинами, що збільшують стійкість ДСП або гіпсокартону до впливу води.

 

Маскування труб меблями
Можна приховати водопровідні та каналізаційні труби меблевими шафками. Це найекономніший спосіб з усіх описаних в даній статті. Також меблеві шафки надають оперативний доступ до водопровідних і каналізаційних труб в разі виникнення аварійної ситуації. Правда, далеко не завжди вдається повністю закрити труби меблевими шафками.

 

Використання фальш-панелей і шторок
Це також досить економний спосіб приховування водопровідних і каналізаційних труб. Їх маскування здійснюється за допомогою спеціальних шторок і панелей, які забезпечують простий і легкий доступ до місця аварії ремонтній бригаді. Фахівці рекомендують вибирати саме цей метод, якщо ви облаштовуєте ванну кімнату в стилі вінтаж або ретро.