розетки

Розташування розеток і вимикачів в квартирі

Прийнявши рішення про ремонт квартири або навіть косметичний ремонт, необхідно подумати про електромонтажних роботах. Так як зробити це після поновлення квартири буде вкрай складно, а користуватися трійником або подовжувачем не зовсім зручно. Якщо навіть немає необхідності повної заміни проводки в квартирі, монтаж додаткових розеток і установка вимикачів на більш комфортному для використання рівні значно спростить життя всіх домочадців. Хоча б з тієї причини, що у кожного члена сім’ї сьогодні є мобільний телефон або гаджет, який щодня вимагає заряду батареї, а знайти вільну розетку часом важко.

Для початку слід уточнити деякі терміни:

допоміжна розетка – це розетка, яка призначена для рідкісного використання, наприклад, для пилососа або праски;
прохідний вимикач – призначений для організації управління єдиним джерелом освітлення відразу з декількох місць;
розетка з кришкою – розетка, захищена від вологи і пилу.
У розведенні електрики часто використовується євро стандарт. Це не означає, що обов’язково потрібно використовувати регламентовані їм правила, так як для кожної людини можливі різні умови комфорту.

Для розташування вимикача світла в кімнаті необхідно враховувати, що комфортніше увійти в кімнату з включеним світлом, так як в темній кімнаті шукати вимикач не зовсім зручно. Але якщо не виходить його розмістити зовні кімнати, то слід зробити його на зручній висоті (90-95 см від підлоги і 10 см від укосу двері) на потрібній стороні стіни. Під вимикачем буде непогано зробити допоміжну розетку (30 см від підлоги і – від укосу двері 10 см). Її зручно використовувати для пилососа, так як вона буде завжди доступна.

Переймаючись питанням про те, скільки розеток необхідно для телевізора, вам варто подумати, яке телебачення у вас буде використовуватися. Наприклад, для кабельного телебачення вам знадобиться тільки дві розетки – це розетка 220 і TV. Для супутникового – як мінімум знадобиться три – дві 220 і одна TV. А якщо необхідно підвести інтернет для телевізора, то більше. Заздалегідь прорахуйте кількість одиниць апаратури, щоб уникнути бовтаються проводів.

розетки в квартире

Розводка розеток i вимикачів у спальні

В якості вимикача світла в спальні рекомендується встановити прохідний вимикач. Одним ви включите світло, а другим, який буде знаходитися у вашому ліжку, наприклад, над тумбочкою, вимкніть його. Це рішення значно спростить ваше життя!

До того ж, якщо вам раптом знадобиться світло в кімнаті, то ви можете його включити, не встаючи з ліжка. Над однією з тумбочок варто зробити прохідний вимикач і розетку, над другою – дві розетки: одна для світильника, а інша – допоміжна.

У ВАННI

Найчастіше пральну машину доводиться встановлювати у ванній, для цього необхідно передбачити окрему розетку. Оптимальний варіант – використовувати розетку з кришкою і подбати про її заземлення. Розетка повинна знаходитися максимально далі від води, на висоті 1 м від підлоги.

Також можна зробити у ванній над умивальником вимикач для світильника, розміщеного над дзеркалом, і розетку з кришкою (в одній рамці). Вона буде використовуватися для фена та інших приладів. Враховуйте заздалегідь особливості малюнка плитки і дизайн-проект її укладання, так як розетка з вимикачем може виявитися прямо посередині декоративного елемента або бордюру плитки.

Важливо: не можна приймати ванну з включеною пральною машиною в мережу!

розетки на кухне

НА КУХНІ

Замовляючи меблі для кухні, дизайнер зробить креслення майбутніх шаф і побутової техніки. Як правило, на кресленні буде вказуватися розташування розеток і вимикачів. Важливо враховувати деякі нюанси. Так, у своєму розпорядженні розетку для холодильника краще таким чином, щоб для його розморожування вам не довелося відсувати техніку. Краще встановити її над холодильником або у найближчого шафки, під стільницею. Там же можна і розташувати розетку для духової шафи. Не забудьте також встановити вимикач над робочою зоною для додаткового освітлення поверхні, на якій ви будете готувати.

Розетки над робочою зоною (1 м від підлоги) краще купувати з кришками, так як ці розетки використовуються рідко або ж зовсім залишаються задіяними. Відповідно, отвори їх швидко засмічуються жиром і пилом, щоб відчистити цей «леп», доведеться знімати розетку, що вкрай незручно. А використовуючи розетки з кришкою, ви легко уникнете цієї проблеми.

ДИТЯЧА КІМНАТА: БЕЗПЕКА ПОНАД УСЕ!

Рекомендується використовувати розетки в дитячій виключно спеціальні, із захистом від дітей. Оптимально передбачити на одну кімнату три розетки: одна для нічника, дві інші для різних приладів. Коли якась із розеток не використовується, доцільно встановити додаткові заглушки з пластика.

Слід звернути особливу увагу на освітлення в кімнаті, де росте і розвивається дитина. Хороший джерело світла потрібно в робочій зоні, де дитина малює, робить уроки. Але для освітлення дитячої доцільно використовувати і світильники-споти, встановлені по всьому периметру стелі: в якій би точці кімнати не грав ваша дитина, він не буде напружувати зір, оскільки кімната буде достатньо освітлена по всій площі. Вимикачі доцільно розміщувати біля виходу з кімнати.

Як бачите, такий на перший погляд просте питання, що стосується розеток і вимикачів, при детальному розгляді переростає в досить серйозний проект. Однак, якщо ви все ретельно сплануєте, продумає і реалізуєте, ви створите набагато більш комфортні умови для себе і своїх домочадців! Усе про ремонт