Ремонт самостійно або найманою бригадою будівельників

Як у вас проходить планування ремонту? Ви не будете рідкісним винятком, якщо скажете, що у вас на нього мало часу: будні дні ви проводите на роботі, а ще й бувають затримки на роботі, а коли нарешті потрапляєте додому, то сил і бажання на проведення ремонтних робіт не залишається .
Відвідавши в вихідний день будівельний магазин і придбавши якісь матеріали для ремонту, ми плануємо нарешті приступити до нього, але спочатку відкладаємо на вечір, потім на вихідні і це може тривати вічність. Якщо, звичайно, у вас хороша сила волі і організація, то знаходячи уривки часу, ви можете почати і закінчити самостійно ремонт. Або віддати йому всю свою відпустку, але цей варіант один з найбільш жестокіхк самому ж собі. Більш щадним варіантом є звернення до послуг будівельних фірм і бригад. Пам’ятайте, що безпечніше (для вас, як замовника) звернутися до серйозних фірмам по ремонту, які не один рік працюють на ринку. Звичайно, у медалі завжди дві сторони і така організація, як правило, бере за свої послуги більшу суму, ніж приватна бригада і це теж може поцупити (через фінансових витрат) у вас відпустка. Виходом може бути найм невеликій приватній бригади, які працюють самостійно без посередників, проте, вони в більшості випадків працюють без договорів і ви будете працювати тільки за домовленістю на словах.

Ще раз зауважимо, що вибір будівельників для ремонту в своїй квартирі або будинку – дуже важливе і відповідальне справа, від результату вашого рішення буде залежати і ваше матеріальне становище, і якість самих робіт, в яких вам доведеться жити. Найчастіше бригади наймають, грунтуючись на раді знайомих і родичів. Тому ніколи не буде зайвим з’ясувати думку про ремонт обраних професіоналів у клієнтів, яким вони вже зробили ремонт, їх номери іноді навіть дає сама бригада, коли впевнена у своїй репутації. Абсолютно нормальним буде і запит у будівельників дипломів про відповідну освіту.
Після остаточного вибору бригади обов’язково обговорюйте точні обсяги майбутніх робіт, матеріалів, які будуть необхідні для їх проведення, а також чіткі ціни за всі послуги. Якщо обрана вами бригада є юридичною особою, то у неї в обов’язковому порядку повинна бути відповідна ліцензія на проведення ремонтно-будівельних робіт. ВВсегда укладайте договір з чітким списком прав і обов’язків. Якщо ви працюєте з бригадою, яка діє як физ.лица, то логічно зробити висновок аналогічний договір з наданням вам послуг в цьому випадку фізичною особою.

           У загальних рисах будь-який ремонт характеризується трьома основними параметрами:

 

1.його вартістю
2.термінами проведення
3.якістю робіт.

 


Звичайно, якщо ви не будете вдаватися до найму сторонніх робітників, то цілком можете скоротити вартість тільки до ціни матеріалів та інструментів. А терміни проведення ремонту в цьому випадку будуть залежати від вашої завантаженості на роботі, наявного вільного часу для ремонту, а також ваших навичок в тих чи інших будівельних роботах, від останнього, до речі, буде залежати і якість ремонту.
У тому випадку, якщо ви вирішили вдатися до робіт будівельних професійних бригад, то вартість ремонту значно зростає, терміни навпаки, скорочуються в порівнянні з самостійно проведеними вами роботами, а ось якість повинна бути в цьому випадку професійного високого рівня. Вибір, звичайно ж, залишається за вами, але, природно, набагато краще відпочити і отримати якісно виконаний ремонт у встановлені терміни, ніж витрачати кожну вільну хвилину і отримати непрофесійно виконаний, хоч і дешевший ремонт.