пластиковые окна

Пластикове вікно: користь і шкода

Якими повинні бути вікна?

1. Мати достатні для проникнення сонячного кольору розміри.

2. Мати високі звуко- і теплоізоляційні властивості.

3. Бути довговічними і міцними.

Велика частина людей віддає свою перевагу пластиковим вікнам, оскільки вони відповідають всім вище названим вимогам. Однак чи так хороші пластикові вікна? Чи справді вони мають тільки позитивні якості і не приносять шкоди людині.

Так користь чи шкода?

Зараз немає одне думки з приводу пластикових вікон: у них є як прихильники, так і противники і щорічно якась компанія, яка виступає за екологію і безпечну життєдіяльність, знаходить нові недоліки в пластикових вікнах.

Так, наприклад, експерти в області мікроклімату і вентиляції вважають, що пластикове вікно приносить велику шкоду здоров’ю людини. Справа в тому, що воно заважає проникненню свіжого повітря і підвищує рівень вмісту пилу в повітрі кімнати. У свою чергу, погана вентиляція викликає поява підвищеної вологості і температури всередині кімнати, а ті стають одними з факторів виникнення захворювань дихальної системи. Підвищена вологість – сприятлива основа для появи і розмноження небезпечних мікроорганізмів, а звідси такі небезпечні захворювання, як астма, алергія, бронхіти. Але ще страшніше є шкірні та онкологічні захворювання, від яких немає рятівного засобу.

Але виробники активно працюють над поліпшенням якості своєї продукції і представляють на ринку якісні пластикові вікна, які відповідають всім санітарно-гігієнічним нормам і вимогам.

все про окна

Правда, один з небезпечних моментів все ж залишився. Це застосування отруйного хлору. Звичайно ж, в процесі виробництва пластикового вікна хлор знаходиться в міцному з’єднанні, але в разі загоряння з нього виділяється смертельно небезпечний діоксин.

Не менш неприємний, але не життєво небезпечний пункт – низька морозостійкість. На жаль, не всі пластикові вікна здатні витримати низьку температуру, а тому пластик іноді – при температурі вище 35 градусів – тріскається, і період його експлуатації значно скорочується.

На думку деяких фахівців, пластикове вікно зменшує потік сонячного світла приблизно на 30-35%. Але з цим можна боротися – досить відмовитися від установки додаткового – третього – склопакета і пропускна здатність вікна збільшити в рази.

Але не варто згущувати фарби і говорити тільки про негативні сторони, адже пластикові вікна прості в догляді і експлуатації, вони покращують зовнішній вигляд будинку, знижують рівень проникнення холодного повітря і їх не треба додатково утеплювати. Крім того, пластикові вікна дуже міцні і стійкі до механічних впливів: вони не розіб’ються від першого ж удару, що актуально для сімей з дітьми.

Право встановлювати або не встановлювати пластикові вікна залишається за власниками житла. Їм вирішувати вірити чи ні в тому, що пластикові вікна шкодять людському організму.

Однак слід обов’язково пам’ятати, що поважає себе, завжди пропонує своїм клієнтам тільки сертифікований товар, тому доцільно вимагати у продавців сертифікат якості на пластикове вікно і тоді життя буде в безпеці, а будинок знайде гарне обличчя.

Крім того, обов’язково варто читати комерційні пропозиції і договір. Зазвичай покупці підписують договір, не вникаючи в його зміст. У договорі зазвичай вказано, скільки і коли клієнт повинен заплатити, і що буде, якщо він заплатить не в строк.

Надійний виробник зобов’язаний попередити покупця про те, що купуючи вікно того чи іншого типу, у нього можуть бути такі проблеми, як запотівання, вицвітання і т.д.

Виробник часто зобов’язується виготовляти продукцію відповідно до чинних стандартів. Однак діючих стандартів при монтуванні вікон немає. У деяких фірм є свої правила виробництва і монтажу вікон, однак вони не є обов’язковими.

Резюме

Якщо ви хочете дізнатися про якість вікон, досвіді виробництва та його пріоритети, запитаєте виробників, які сертифікати є у фірми, як в фірмі діє система контролю якості.

Рекомендується наймати тільки надійних фахівців з установки вікон, яких рекомендує продає вікна фірма. Усе про ремонт