алюминиевые трубы

Переваги алюмінієвих труб

За радянських часів повсюдно використовували чавунні труби і радіатори, як найбільш оптимальні в плані тепловіддачі. Однак, саме в зв’язку з великими втратами тепла, використання чавунних і сталевих труб, що забезпечують підведення води, в даний час зведено до мінімуму.

Замість цього досить широкого розповсюдження набули труби з пластика: це поліпропіленові та металопластикові труби. За своїм застосуванню дані види виробів не мають явних технологіческіх- для підведення чи водопостачання, як холодного, так і гарячого, сантехнічних чи комунікацій, каналізації. Але є деякі зовнішні відмінності.

Труби з металопластику – це труба з пластика з прошарками алюмінієвої фольги і клею. Завдяки наявності металу в складі, ці труби добре гнуться, при цьому зберігаючи форму, яку придбали на згин, коефіцієнт подовження при нагріванні не перевищує півтора міліметрів на метр труби. А завдяки пластику вони мають абсолютну корозійну опірність, довговічність, вага труб дуже маленький.

металлопластиковые трубы

В сумі металопластикові труби є чудовим варіантом для застосування їх в комунікаціях, так як продаються вони неподільним з іншими матеріалами метражем, вартість невелика, а кількість використовуваних фітингів при порівнянні з іншими матеріалами скорочується в рази саме через здатність приймати різні напрямки. Зворотною стороною економії може стати проблема вартості цих фітингів, яка обернено пропорційна їх кількості, тобто висока.

Алюмінієві прямокутні труби

Труби з алюмінію можуть похвалитися цілою низкою чудових характеристик, головними з яких фахівці вважають відносно невелику вагу і відмінну механічну оброблюваність. Сьогодні алюмінієва труба є незамінною частиною трубопроводів, які використовуються в хімічній і нафтовій промисловості, що обумовлено ще одним їхнім достоїнством – високим антикорозійним властивістю. Такі труби не потребують додаткового захисту або зовнішньої ізоляції, при цьому вони довгий час демонструють високу стійкість агресивного впливу будь-якого середовища. Плюс до всього, купити алюмінієві труби в наш час не складає труднощів.

Інженери застосовують алюмінієві труби в будівництві відповідальних трубопроводів, оскільки опір рухам газів або рідин в них на 15% нижче, ніж в стандартних сталевих трубах. Це дозволяє значно зменшувати потужність компресорних станцій, а значить, економити на транспортуванні різних середовищ. До слова, в якості останніх можуть виступати практично будь-які агресивні продукти.

Як правило, алюмінієві труби випускаються з матеріалу трьох марок: А1, А2 і А3. Це повністю відповідає перевіреним стандартам, зазначеним в ГОСТ 1947-56 і ГОСТ 4773-65. У найбільш якісних і дорогих трубах вміст чистого алюмінію може досягати 99,3%. Разом з тим, слід враховувати схильність алюмінію деформації при знаходженні в холодному стані. Внаслідок цього для підвищення механічних властивостей алюмінієвих труб їх нерідко піддають додаткової термічної або навіть механічній обробці. Наприклад, такою можна вважати загартовування, нагартовка або отжиг. Застосування алюмінієвих труб в більшості технологічних трубопроводів зумовлює використання міцних, т. Е. Спеціально оброблених виробів. Усе про ремонт