Найбільш вигідні матеріали для обробки підлоги

Підлогове покриття ванної кімнати має бути стильним і практичним. Щоб можна було вільно переміщатися по кімнаті, причому залишатися в безпеці потрібно підібрати таке покриття, щоб воно не линула і при цьому не псувало належний вигляд. Крім цього, воно має бути стійким до вологи і механічних впливів.


При виборі матеріалів для підлогового покриття обов’язково звертайте увагу на наступні характеристики:

 

-якість;
-вартість;
-зовнішні дані;
-зносостійкість;
-спосіб монтажу;
-термін експлуатації.

Найбільш популярними оздоблювальними матеріалами для підлоги можна назвати:

 

1.наливні підлоги;
2.ламінат з вологостійким покриттям;
3.вінілове полотно;
4.плитку з природного каменю або його імітації;
5.керамограніт.

Детальний розгляд кожного підлогового покриття

 

Наливні підлоги створюються за допомогою використання маси полімерів, для укладання якої потрібно рівномірно розподілити склад, причому зробити це за мінімум часу, так як твердне він практично максимально.

Завдяки наявності різних домішок в складі, є можливість створити абсолютно прозоре покриття для підлоги. Саме за допомогою такої особливості можна створити не просто підлогу, на якому під прозорою і щільною плівкою можна розташувати панелі з фотодруком, фотошпалери, картинки з натурального каменю або ж зовсім художній розпис, зображення з 3D-ефектом.

Особливість наливних підлог в тому, що вони можуть прослужити досить тривалий час, а значить, вартість їх окупить себе далеко не один раз. Такі покриття володіють зносостійкістю, не ковзають, а також не псуються під впливом води і вологи. Єдиний їхній недолік – це відносно дорога вартість монтажу. Довіряти монтаж стоїть виключно фахівцям, так як потрібне використання спеціального обладнання.
Застосування керамічної плитки для обробки підлоги у ванній кімнаті – це найпоширеніший варіант. Матеріал стійкий до вологи, воді, а також можна підібрати оригінальний дизайн з великого асортименту. Керамогранітна плитка практично не деформується при механічному впливі і її можна мити різними хімічними засобами. Найкраще купувати плитку, на якій присутній рельєфне покриття або шорстка поверхня, щоб покриття на підлозі було стійким і безпечним для домочадців, навіть за тієї умови, що на підлозі буде присутній вода і волога.


Ламінат з високою вологостійкістю підійде саме тим, хто цінує вишуканість, комфорт і високу естетичність в обробці ванної кімнати. Не варто боятися того, що ламінат зіпсується при першому ж використанні, так як в продажу є спеціальні полотна, покриття вологостійкої плівкою. Однак при його укладанні варто по-максимуму виключити накопичення рідини, і потрібно періодичне протирання підлоги і провітрювання приміщення, щоб збільшити термін його експлуатації. Підлога з ламінату у ванній кімнаті можна назвати вдалим рішенням, так як він не тільки виглядає красиво, але і при цьому є безпечним матеріалом.
Вибір штучного або натурального каменю – це оригінальний, але досить копіткий спосіб обробки підлоги у ванній. Матеріал примхливий і вимагає професійного підходу. На жаль, така обробка має недоліки. А саме, при намоканні він стає слизьким, варто він досить дорого, але при цьому залишається затребуваним по всьому світу.
Підлогове вінілове покриття – це листи вінілу, які дозволяють створювати покриття для підлоги без швів. Листи можуть бути як великого розміру, з яких вирізають відповідне полотно, так і у вигляді сегментів з яких створюється цілісна композиція. Матеріал став популярний по всьому світу завдяки таким якостям, як практичність, стійкість до вологи і механічних впливів, а також ефект антиковзання.
Поради щодо підбору матеріалу

Щоб не помилитися з вибором покриття для підлоги у ванній, варто попередньо відповісти для себе на питання:

1.Сколько передбачається витратити на ремонтні та оздоблювальні роботи;
2. Якому матеріалу хочеться віддати перевагу: натуральному або створеному штучно;
3. Яким повинен бути інтер’єр: унікальним або стандартним;
4. Чи потрібно зберігати безпеку і вибирати покриття з антиковзанням.

Такий мінімальний список критеріїв дозволить набагато швидше визначитися з матеріалами. У будь-якому випадку, у ванній кімнаті потрібно дотримуватися умови обслуговування і регулярно проводити прибирання в уникненні скупчення вологи.

Ванна кімната – це місце відпочинку і релаксації, тому вимагає особливого підходу. Вибирайте матеріали зі смаком і розумом!