морилка для дерева

Морилки для дерева. Види і особливості нанесення

Сучасні морилки для дерева, це не просто фарбувальні склади. Вони володіють багатьма безцінними якостями і діють на деревину комплексно: надають бажаний відтінок, знезаражують, значно подовжують термін служби. За своїм складом ці кошти неоднорідні. Є водні розчини, спиртові, масляні, акрилові і воскові.

Види морилок

Найбільш поширеною є морилка для дерева на водній основі. Такі склади випускають вже готовими до використання або у вигляді порошку, що вимагає розведення водою. Вони прекрасно підкреслюють структуру деревини за рахунок того, що в ході обробки піднімається ворс. Цей же ефект є і мінусом в роботі – піднялися волокна охочіше пропускають вологу. Тому майстри радять деревину намочити, ошкурить, а вже потім розкривати морилкою на водній основі.

Спиртові морилки також можна придбати вже у вигляді готових до застосування розчинів або в порошку. Вони швидко сохнуть, але при цьому тон не завжди лягає гладко, в результаті виходять плями і доводиться переробляти.

Морилки масляні вельми поступливі, вони добре наносяться, швидко сохнуть, а колірна гамма безмежна і найголовніше – не піднімає волокна.

Акрилові та воскові морилки досить схожі. У їх виробництві вдалося уникнути недоліки попередниць. Ні та, ні інша не піднімають ворс, на поверхні створюють потужне водовідштовхувальне покриття. Тому цілком придатні для нанесення на дерев’яну підлогу. Якщо на такий підлогу потрапляє вода – вона скочується крапельками, не завдаючи шкоди.

Яка морилка для дерева краще – питання не пусте, а й неоднозначний. Все залежить від тих завдань, які з її допомогою необхідно вирішити. Роблячи остаточний висновок, враховуйте особливості нанесення.

Як наносити

Перш ніж приступити до обробки дерева будь-якої з морилок, поверхню слід ретельно очистити, зняти старе покриття, при необхідності ошкурить.

Пропітка дерева морилкою проводиться пензлем, дрантям поролоном або фарбопультом. Для спиртових або нітроморілок краще вдатися до допомоги розпилювача.

Наносити морилки майстри рекомендують в 2 шари, даючи кожному повністю просохнути. Тоді тон вийде глибокий. Якщо деревина буде використовуватися на відкритому просторі, необхідно закріпити роботу лаком.

Сучасні методи дозволяють поєднувати різноманітні морилки на одній ділянці. Так за допомогою білої морилки на водній основі і масляної з твердим воском можна отримати ефект «дуб Арктик». Інтер’єр заграє свіжими фарбами і отримає новий характер. Усе про ремонт