Монтаж пластикових склопакетів в дерев’яному будинку

Технічний прогрес не стоїть на місці, і навіть такий традиційний процес як зведення будинку з дерев’яного бруса не минули плоди технічного прогресу. Якщо коробка будинку як і раніше виготовляється з підготовлених колод або бруса, то вікна власники вважають за краще замовляти у вигляді стандартних склопакетів, благо зараз існують надійні і ефективні технології суміщення дерева і пластика.

А ці матеріали дуже відрізняються один від одного. Їх навіть можна назвати антагоністами. І справа тут не тільки в тому, що дерево – це натуральний матеріал, а пластик – штучний. Вони мають принципово різними фізико-експлуатаційними характеристиками.

Так, новозбудований дерев’яний будинок буде сідати протягом року, але навіть після цього можуть відбуватися усадки після рясних дощів або сніжних зим. Причому, ці усадки будуть тим більше, ніж буде велика маса дерев’яного будинку. Усадка буде приводити до деформації геометричних розмірів будинку.

Для склопакетів будь-яка деформація буде означати небезпеку порушення герметичності або пошкодження скла. Тому, щоб захистити склопакети від небезпек усадки, необхідно виконати обсадку віконних і дверних прорізів.

Технології обсадки дверних і віконних прорізів

 

Обсадку можна виконати за спрощеною схемою, яка полягає в вирізання в колодах або в брусі пазів розмірністю 5х5 см. Ці пази дозволяють легко закріплювати склопакети за допомогою монтажної піни. Але цей варіант можна застосовувати тільки до склопакетів з дерев’яною рамою.

Металопластикові склопакети оснащуються спеціальними кріпильними елементами, які при описаним вище способі обсадці ні до чого буде кріпити. Для цих кріпильних елементів в отворах виконується спеціальний гребінь, на який потім надівається т.зв. лафет з пазом. В результаті при усадці будинку колоди будуть ковзати всередині лафета, а не вздовж металопластикових склопакетів. Це означає, що навіть при сильних усадки склопакет не буде відчувати ніякого тиску, яке призвело б до деформації склопакета.

Зверніть увагу, описані вище технологічні операції виконують тільки досвідчені будівельники.