утепление минватой стен

Чи можна утеплювати мінватою всередині приміщення

Проводя ремонт в квартирі, або займаючись спорудженням заміського будинку, у багатьох наших співвітчизників виникає закономірне питання: чи можна утеплювати стіни мінватою всередині приміщення? Він цілком актуальне, адже про використаний матеріалі необхідно знати все і трохи більше. Зупинимося докладніше на утепленні стін мінватою.

В останні 2 роки роботи по теплоізоляції житлових об’єктів проводяться з особливою ретельністю і в небачених раніше масштабах. І питання тут не в суворості клімату, а в економічній доцільності. Для малоповерхових будівель утеплення можна виконати самостійно, а от у випадку багатоповерхових будівель потрібне залучення професіоналів.

Утеплення стін мінватою в фактах

Високий рівень комфорту всередині приміщення і економія на опаленні. При грамотному утепленні легко скорегувати теплової рівень в будинку. З приходом літа стіни не будуть прогріватися, за рахунок чого забезпечується постійний температурний режим.

Відсутність теплоізоляційного шару сприяє активному утворенню грибкових спор, а також чорної цвілі. Позбутися від них досить складно. Спори цих утворень вкрай небезпечних для людського здоров’я.

Мінеральна вата перешкоджає утворенню конденсату на поверхні стіни, отже, ніякої вогкості не буде. Природно, утеплення – перший з кроків, які необхідно виконати при організації енергетично ефективного житла. Не варто забувати про заміну радіаторів опалювальної системи, вікон і т.п.

утепление крыши

Переваги сучасної мінеральної вати:

  • матеріал не схильний до горіння;
  • чудова звукоізоляція;
  • висока стійкість до температури, комах і гризунів;
  • низький рівень теплопровідності.

До недоліків цього матеріалу можна віднести:

  • З плином часу вата дає усадку.
  • Є потреба у додатковому пароізоляційний шар.
  • Активно вбирає вологу.

Далеко не у всіх випадках теплоізоляцію на високому рівні можна провести зовні житлового об’єкта (характерно для багатоповерхових будівель). Адже в даному випадку має місце бути коригування фасаду, на що не завжди є дозвіл. Єдиним виходом із ситуації є внутрішні утеплювальні заходи. Незважаючи на поширену думку про неефективність такого методу, він повністю себе виправдовує, при дотриманні технологічних приписів і рекомендацій.

Основні етапи внутрішнього утеплення стін мінеральною ватою

Повна і якісна очистка поверхні стіни. Шпателем видаляються грибки, цвіль. Місце просушується інфрачервоним обігрівачем. Поверхня основи просочують антіспетікамі.

 

Закладаються всі пошкоджені ділянки і тріщини.

Підставу обробляють ґрунтовкою в кілька шарів, витримуючи заданий виробником час. Поверхня вирівнюється для більш якісного контакту з безкаркасним утеплювачем.

Фахівці настійно рекомендують проводити роботи зовні приміщення, внутрішні роботи слід розглядати в якості запасного варіанту, а не альтернативи. Усе про ремонт