готовим дом к зиме

Як грунтовно підготувати будинок до зими

Готуємо будинок до зими

Можна зберегти багато грошей, грунтовно вивчивши свій будинок до настання осінньої негоди і перших заморозків. Провівши профілактичний ремонт, ви заощадите чимало коштів, необхідних для великого ремонту.

Якщо ви підготуєте будинок самі, так само як ви готуєте автомобіль до зими, то не доведеться платити чималі гроші декільком майстрам, і до того ж ви вивчите конструкцію свого будинку. Це дасть вам детальне уявлення про розташування за все, що потребує ремонту. Регулярні профілактичні роботи дозволяють підтримувати будинок в порядку, продовжуючи його вік.

Поточний ремонт необхідний кожному будинку, незалежно від його віку. Будівля схильне до несприятливих погодних умов, осінні дощі і вітер, зимові морози і сніг, літню спеку – все впливає на міцність матеріалів і конструкції будівлі. Під впливом усіх факторів будинок з часом втрачає привабливість і міцність.

Єдиних правил утримання та ремонту будинків не існує. Тому вам доведеться постійно перевіряти і оцінювати стан будинку самому, щоб планувати короткострокові та довгострокові роботи.

утепление труб
Труби в підвалі і на горищі

Вони можуть лопнути від морозу або зіпсуватися через течу. Водопровідні та опалювальні труби в підвалі рідко доставляють проблеми. Їм досить тепла від котла опалення, а їх ізоляцію перевірити нескладно.

Однак проблеми можуть виникнути з неізольованими і погано ізольованими водопровідними або опалювальними трубами. Тому, готуючись до зими, їх потрібно ретельно ізолювати, що відноситься до схожих місцях і на горищі у стріхи, де найчастіше також недостатньо ізольовані водопровідні та опалювальні труби. Вони можуть лопнути від морозу, викликавши великий потік води.

Якщо взимку лопається водопровідна труба, коли вдома нікого немає, то аварія чревата ушкодженнями, на усунення яких підуть дуже великі кошти. Подібні пошкодження нерідко покриваються страховкою, однак розраду буде слабким, якщо збиток від води виявиться незворотнім.

Крани поза приміщеннями

Труби можуть лопнути від морозу. Якщо кран не обладнаний автоматичним запором, який випускає воду при перекритті, то його слід замінити.

Автоматичним кранів мороз не страшний. Радимо вже в жовтні перекрити подачу води до кранів, які не мають автоматики, спустити воду і залишити відкритими, інакше вони можуть бути зіпсовані навіть за одну морозну ніч. У кращому випадку мороз зашкодить прокладку, ну а в гіршому – весь кран. Щоб цього уникнути, не пошкодуйте 20 латів. Адже пошкоджений кран, з якого постійно капає вода, здатний нанести значно більшої шкоди. Наприклад, через що витекла води можуть растрескаться на морозі фундамент і стіни. І це вже величезні втрати.

Детальніше про перші два етапи описано в статті «Що потрібно зробити, щоб ваші труби не замерзли»

ремонт кровли
Профілактика пошкоджень даху і стін від вогкості

Водостоки між скатами можуть бути з оцинкованої бляхи або алюмінію. Вони спираються на дошки, будучи одним з вразливих місць конструкції даху.

Такі водостоки розташовані на ребрах даху – в місцях сходження двох скатів. І після листопаду там накопичується і гниє листя. В ході гниття утворюється щільний товстий і мокрий шар.

Перевірте в доступних місцях такі водостоки, освітивши їх ліхтарем знизу. Переконайтеся, що там немає цвілі, і цинкове покриття не пошкоджено. Закрийте щілину між оцинкованим водостоком і черепицею.

Ремонт пошкоджень, викликаних протекшего жолобами, зазвичай недешевий, оскільки пошкодження утворюються з обох сторін жолоби. Інший раз ремонтувати доводиться навіть крокви.

Ущільнення

Від вогкості можуть постраждати горище і стіни.

Необхідно ущільнити місця з’єднання конструктивних частин будівлі. Нерідко покриття зроблені з оцинкованої бляхи, термін служби якої 10-50 років. Чим старше цинкове покриття, тим ретельніше потрібно його обстежити.

Оцинковане покриття від негоди псується. Першими ознаками є дірочки і тріщини, які слід негайно закрити широкою алюмінієвою стрічкою. Однак такий ремонт недовговічний. І якщо покриття пошкоджене сильно, його пора міняти. Пошкоджене ущільнення навколо пічних та вентиляційних труб каже, що дощова вода, протікаючи по ним вниз, вбирається в стелю або підлогу. Звідси вогкість проникає в конструкції будинку, псуючи стелю і стіни. Під час затяжних дощів на стелі можуть з’явитися сирі плями і навіть краплі. Ясно, що усунення таких пошкоджень обійдеться дуже дорого.

Цегляна кладка і шви

Необхідно систематично перевіряти шви цегляної стіни. Краще, якщо їх стан оцінить фахівець. У цеглі нерідко залишаються отвори від цвяхів і кріплень, а також від комах, наприклад, ос. Щорічний огляд допоможе виявити і своєчасно усунути пошкодження. Пошкоджені шви можна очистити і змазати, розтрісканий цегла потрібно витягти і покласти новий.

Просочилася в пошкоджену стіну вода замерзає на морозі, і стіна тріскається. Зовні на стіни будинку впливають зимові перепади погоди – чергуються морози і відлиги … І стіни повинні бути без найменших вад.

При щорічному обстеженні ремонт цегляних стін не зажадає великих зусиль. В іншому випадку значні витрати неминучі.

ремонт щелей
Жолоби

Переповнення і протікання жолобів загрожує ушкодженнями зовнішніх стін і фундаменту

Наскільки часто потрібно очищати жолоби, залежить від стану будинку та кількості дерев навколо. Жолоби прийнято чистити не рідше разу на рік, хоча, можливо, потрібно чистити частіше. Головне, щоб ніщо не перешкоджало стоку води.

Жолоби можуть бути різних видів, і за одними вода стікає краще, а за іншими – гірше. Огляньте їх стан, піднявшись по сходах. Переповнює жолоби вода може привести до великих пошкоджень. І найчастіше вони з’являються на цегляній, заштукатурені або обшили стіни. Дощова вода перехоплює через край жолоба і залишає на стіні сліди грунту та іншого сміття. І усунення наслідків обходиться особливо дорого, оскільки буде потрібно залучати фахівця.

Черепиця потріскалася

Сирість може пошкодити дах. Якщо це можливо, огляньте дах знизу під час дощу за допомогою потужного ліхтаря. Дерев’яні конструкції будинку можуть відволожитися від протекшей води.

Якщо важко перевірити дах зсередини, то огляньте її зовні, відійшовши на деяку відстань від будинку і скориставшись біноклем.

Вода не відразу проникне на горище через пошкоджену покрівлю, якщо у даху є нижній шар покрівельного покриття. Але і він сам по собі не може захистити будинок від дощу. Тому всі пошкодження слід оперативно усувати.

Для успішного ремонту даху вам слід знати її конструкцію, вид черепиці та спосіб її кріплення на обрешітці. Тепер черепицю кріплять крюками, а раніше вона кріпилася за допомогою сталевого дроту, пропущеної крізь отвори в черепиці. Усе про ремонт