Яку вибрати черепицю – керамічну або цементно-піщану? Особливості та переваги матеріалів

Щоб зробити грамотний вибір керамічної черепиці цементно-піщаної, необхідно знати кілька фактів. Для зручності сприйняття розподілимо порівняння за кількома критичним показниками.

I. Естетика

 

Одним з основних критеріїв вибору є естетика. За зовнішнім виглядом матеріали дуже близькі. Людина, яка не є фахівцем, може і не відрізнити ці близькі за формою профілі на даху будинку. Особливо якщо мова йде про матових кольорах.

Різниця в тому, що колір на керамічну черепицю досягається за допомогою ангобірованія, а на цементно-піщаної – шляхом фарбування ще гарячої черепиці.

Ангобірованіє – це нанесення глиняного молочка з додаванням оксидів різних металів для додання кольору при випалюванні. Таким чином, глиняна черепиця не пофарбована, а просто її верхній видимий шар, що становить єдине ціле з рештою маси, придбав колір в процесі випалу.

Завдяки цьому, початковий естетичний вигляд керамічної черепиці зберігається назавжди! Навіть якщо ви візьмете черепицю з покрівлі через 200 років, то, помивши її, ви побачите, як вона виглядала в перший день свого життя.

У свою чергу цементно-піщана черепиця, хоч і набуває свій колір ще в гарячому стані (що покращує адгезив – тобто зчеплення з поверхнями), все одно є пофарбованої, а не цілісною. Це при сучасних технологіях обмежує термін експлуатації без втрати зовнішнього вигляду 15-25 роками.
Справедливості заради треба зауважити, що її можна повторно пофарбувати, але це вже додаткові зусилля і витрати.

Хоча в Англії, навпаки, людям подобається, коли черепиця на даху їхнього будинку набуває зістарений, обжитий вид. А деякі навіть спеціально поливають черепицю водою зі спорами моху для того, щоб швидше надати солідний (за віком) вид своєї покрівлі.

Старовинні будинки, як родовід, завжди в тренді, особливо в Англії, де до сих пір пишаються походженням, висхідним до лордів і перів.

Окрема історія – це глазурована керамічна черепиця, що має особливу неповторну естетику. Глазур отримують шляхом додавання скла в верхній шар черепиці. На цементно-піщаної черепиці це ще неможливо, хоча в Німеччині вже на сьогоднішній день існують лінійки даних покрівельних покриттів із спеціальним лаком, який надає блиск і лоск черепиці. Але за зовнішнім виглядом дана технологія все одно програє Глазур.

Дах будинку

Так як поява керамічної черепиці йде корінням глибоко в історію, то і вибір форм (профілів) у неї набагато ширше. Відповідно ви можете підібрати більш відповідну архітектурі Вашого будинку форму. Але це вже естетичні нюанси.

II. довговічність

 

Наступним критерієм, який варто врахувати, роблячи свій вибір, є довговічність. За даними німецького політехнічного інституту термін експлуатації цементно-піщаної черепиці складає 40 років, а керамічної – понад 80 років! Для порівняння, мідна покрівля, яку в нашій країні вважають вічної, має життєвий цикл так само 40 років, як і цементно-піщана.

III. вартість

 

Тепер розглянемо питання ціни обраного матеріалу. Керамічна черепиця є, звичайно ж, більш дорогий і в Європі, і в Росії. Але в РФ ціновий розрив істотніше, ніж за кордоном. Причиною даної різниці є існування вже трьох точок виробництва цементно-піщаної черепиці на території пострадянського простору, а можливості виготовлення керамічної черепиці у нас не передбачається ще найближчі 10 років. Тому вся кераміка привізна.

IV. Фізичні характеристики та технологічність

 

Велика частина керамічної черепиці має два замки: вертикальний і горизонтальний, що забезпечує більш надійну герметичність. Деякі сучасні розробки, наприклад, як у концерну АВС-Klinkergruppe, мають замки, які забезпечують додаткову підгодованих вентиляцію при високій герметичності. Це дозволяє економити на таких дорогих елементах, як вентиляційна черепиця. У підсумку – покрівельний комплект клінкерної черепиці стає дешевше керамічних аналогів. А деякі профілі таких брендів як BRAAS і Erlus випускаються спеціально для малих кутів нахилу, що розширює архітектурні можливості.

За фізичними властивостями ці два продукти дуже близькі, якщо не враховувати різницю в стійкості до ультрафіолетового випромінювання і агресивних хімічних середовищ, таким як лужні або кислотні дощі.

Безумовно, остаточне рішення, яку черепицю вибрати, – за Вами. Тим більше, якщо вибір стоїть між цими двома видами покрівельного покриття, Ви явно розбираєтеся в даному питанні і володієте хорошим смаком! Усе про ремонт