выбор забора в дом

Як вибрати відповідний стильний паркан

Незаперечним є той факт, що свою територію приватних володінь слід обгородити парканом своєчасно. Але паркан забору ворожнечу, так як існує досить велика кількість його різновидів. Хтось вважає, що паркан нести в собі повинен виключно декоративну функцію, а хтось бачить в цій деталі надійну броню від проникнення зловмисників. Так чи інакше, але слід з’ясувати, які паркани створюються для тієї чи іншої функції і з чого вони складаються ?! Безумовно, мова не йде про металевій сітці, яку натягують дачники по периметру своєї ділянки, лише з метою позначити свою територію … Однак, в основному, навіть будівництво дерев’яного доманачінается з будівництва паркану, так який же паркан вибрати?

Як вибрати відповідний паркан

Перш за все, вибираючи собі майбутній паркан, слід відштовхнутися від наступних нюансів:

Важливо чітко уявляти для себе функцію майбутнього огородження. Чи буде він нести лише декоративний мотив, або зведе з метою перешкоди проникнення на територію.
Як паркан буде поєднуватися з ландшафтом і дизайном майбутнього будинку?
Чи зможе це огорожу підкреслити статус господаря будинку повноцінно?
Спираючись на вищі пункти, слід вибрати собі відповідний паркан. Сьогодні огорожі зводяться з різних матеріалів, які і створюють такі варіанти зборів:

 • вінілові
 • сітчасті
 • металеві
 • цегляні
 • кам’яні
 • бетонні
 • комбіновані
 • вінілові паркани

Вініловий паркан

Все більшої популярності набувають серед наших жителів вінілові паркани. І це неспроста, так як завдяки сучасним технологіям, з пластика стало можливим створити не тільки пластикові вікна і двері, а абсолютно будь-яку форму паркану, і також надати йому необхідний колір. Такі огорожі не можуть вважатися справжньою і повноцінної захистом від зловмисників, охочих проникнути на чужу територію, проте несе в собі приголомшливу декоративну функцію, зрівнятися з якою поки що не здатний жоден інший варіант.

виниловый забор

Вінілові паркани не вимагають під себе ні фундаменту, ні складної установки масивних стовпів. Все виконується заводом-виробником, тому від власника майбутнього будинку потрібно лише дати точний розрахунок необхідних параметрів. До плюсів цього виду зборів, безсумнівно, варто віднести практичність – вони морозостійкі, не вимагають регулярного фарбування (як, наприклад, дерев’яні), легкі, миються звичайної струменем зі шланга, і вельми міцні. Мінуси ж їх укладені лише в тому, що в плані престижу, таке зведення не гратиме в користь власника. Це досить бюджетний варіант, так як навіть по Москві в середньому вартість одного п.м. варто 950р. Однак вінілові паркани є прекрасним захистом для малолітніх дітей, а також тварин, що норовлять вийти за межі дачної ділянки або території приватного будинку. Також їх встановлюють і в якості внутрішнього огородження від невсипущого спостереження цікавих сусідів.

Огорожа з сітки

Ні для кого не є чимось небаченим елементарний паркан-сітка, що складається з переплетення металевого дроту. Осередки в сітці створюються різного діаметру, і кріпляться, як правило, на металеві куточки до металевих або бетонних стовпів. Цей вид забору є самим бюджетним з усіх, так як собівартість його дуже низька, в порівнянні з іншими видами зборів, та й вся робота по установці займає всього кілька днів (по Москві і МО 1 п.м. паркану з сітки дорівнює 250р.) .

сетчатый забор ограда

Цей паркан легко встановлюється і самим господарем будинку або дачі. Як експлуатації він довговічний, і не вимагає за собою ніякого особливого уваги. Однак щодо надійності, сітчасті огорожі поступаються всім іншим видам, так як через них легко може перелізти навіть дитина, а тварини спокійно роблять підкопи під ним.

Для того, щоб посилити надійність сітчастого паркану, фахівці рекомендують встановити в нього, як би вживляючи, вращівая, металеві декоративні вставки – стійки. Вони допоможуть і надати більш презентабельний вигляд паркани, і зроблять його більш надійним. Вставки вдають із себе алюмінієві пластини, які вільно можна пропустити між осередками сітки.

 

Металевий паркан

Досить престижним варіантом є металеві паркани. А якщо вони виконані у вигляді ручного кування, то, без сумніву, є показником хорошого соціального статусу власника будинку. Зараз існує можливість викувати і ажурні вензелі зборів, і зробити їх у вигляді класичної решітки. Найбільш часто зустрічаються металеві паркани з викованими піками на своїх вершинах. Крім декоративної функції цей варіант несе в собі і надійний захист від недоброзичливців. Перемахнути через металевий паркан, якщо він є найвища споруда із прутів, практично неможливо без наслідків. І в той же час, саме такий вид забору дозволяє не ізолюватися від зовнішнього вигляду.

металлический забор

Для металевого паркану не потрібно фундамент, і він є самим довговічним з усіх можливих видів зборів. Власнику будинку доведеться лише зрідка його обробляти спеціальними покриттями, що захищають від корозії. Виробники такого виду зборів зазвичай і створюють необхідні несучі опори під секції. Так що власникові будинку немає потреби турбуватися про додаткові розтрати часу для підготовки і установки металевого паркану.

Для цього типу забору найбільш часто застосовуються і електронні системи відкривання воріт і хвірток. Діють вони на базі датчиків (або сенсорних, або електронних), і є вельми надійним захистом від мимовільного відкривання. Вартість одного погонного метра в Москві і області від 420р.

 

Цегляний паркан

Даний варіант є показником престижу, і далеко не кожен здатний дозволити собі його встановити. Як правило, будівництво з цегли забору з лицьової кладкою, вибудовується в єдиному ансамблі з котеджем або особняком, що і складає цілісну картину. Як хвіртки або воріт в цьому варіанті завжди застосовується метал.

Цегляний паркан

Цегляний паркан укладається досить довго, і вимагає певних знань від будівельника. Крім того, тут необхідні знання в геометрії, так що самостійно впоратися з кладкою цегляної огорожі під силу не кожному. Але за вартістю, цегляні огорожі завжди будуть не дешевим задоволенням.

Етапи роботи з укладання цегляної огорожі:

 • Після того, як буде підготовлений фундамент, і будуть встановлені металеві стовпи, слід почати облицювання цеглою. Тут слід врахувати такі важливі моменти як:
 • Необхідно дати повністю висохнути бетонної суміші, що є підставою для цегляної огорожі
 • Підстава для стовпів також має бути залито бетоном
 • Фундамент в цьому варіанті рекомендовано робити вище рівня землі на 20-30 см
 • Облицювання стовпів повинна проводитися в шаховому порядку, як і кладка самого паркану, безпосередньо. Кожен ряд повинен укладатися лише після того, як попередній міцно зчепився із цементною прошарком.
 • Забір зводиться необхідної висоти, а ширина його, як правило, один – два ряди цегли.
 • Завершальним етапом буде насадка нержавіючих наличників на верхній ряд цегли, а також на самі стовпи. Дана міра необхідна для того, що б під натиском природних явищ цегла не руйнувалась.

Кам’яний паркан

Кам’яний паркан є свідченням дуже високого статусу власника будинку. Коштує таке задоволення не малих грошей, а й естетичне задоволення від такої конструкції буде велике не один десяток років. Кам’яний паркан є ще й надійною фортецею, яку переступити, перестрибнути вкрай важко. Він, безумовно, є лідером серед всіх інших варіантів в плані хорошої охорони, але його вартість досить висока.

каменный забор

Етапи зведення кам’яної огорожі:

Під такою важкий матеріал, як природний камінь, необхідний міцний фундамент. Тут потрібно його створення на основі міцного бетону і металевих стяжки. Ширина фундаменту, а також його глибина, теж повинна бути трохи більше, ніж під дерев’яні або цегляні огорожі. А ось висота фундаменту не повинна перевищувати рівня землі, так як під вагою каменя, фундамент з бетону може руйнуватися.
Після того, як бетонна суміш стяглася, а опалубка пішла, можна приступати до самої укладанні, безпосередньо. Камінь повинен укладатися професіоналом – муляром, який точно знає все про необхідні для роботи матеріали.
Укладається такий паркан досить довго, так як камінь не має чітко однакових розмірів, на відміну від цегли. І в даному випадку застосовується металева сітка в якості каркаса, що підтримує камінь до моменту його міцного схоплювання з цементуючим розчином.
Слід дати просохнути кладці цілком (займає наскільки місяців процес), після чого можна прибрати металевий каркас, і приступити до затірки виступаючих цементних надлишків.
У деяких випадках металева сітка – каркас взагалі не видаляється. Такі паркани чудово виглядають здалеку і не вимагають ніякої заливки і фундаменту під себе.

Бетонні паркани

Знову зростає інтерес і до бетонних парканів. Але якщо за радянських часів дані огорожі існували лише навколо заводів і фабрик, то тепер їм знайшли застосування власники приватних котеджів і будинків.

Завдяки варіацій декоративного оздоблення, бетонні паркани стали поєднувати в собі не тільки функції надійного захисту, але ще й стали розкішно виглядати. Вони без всяких сумнівів можуть вважатися показником високого соціального статусу власника особняка.

бетонный забор

Плюсами так само можна вважати і можливість облицювання бетону абсолютно різними елементами декору. А в купе з підвищеною міцністю матеріалу, бетонний паркан стає на один щабель з забором цегляним за всіма показниками.

Етапи зведення бетонного паркану:

Для цього типу забору потрібні бетонні стовпи, міцно зариті в землю. А ось фундамент тут не потрібно, так як він буде зводитися одночасно з самою секцією після виривання траншеї і установки опалубки.
Тоді, коли підготовчий етап завершений, встановлюється залізна арматура в короби і заливається бетонна суміш. Тут важливо стежити за тим, щоб бетон заливався рівномірно. У деяких випадках крім арматури засипається ще й галька для збільшення міцності.
Бетону необхідно дати повністю просохнути. Після того, як зведена секція стала міцною, знімається опалубка, і проводиться подальша зачистка бетону під декоративну обробку.
В якості оздоблювального матеріалу зазвичай застосовується декоративний камінь, або імітація цегли.
Завершальним етапом буде встановлення нержавіючих наличників на верхівки стовпів і верхнє ребро секцій паркану.
Також бетонний паркан може зводитися з уже готових секцій. Їх виготовляє і встановлює завод-виробник. А обробку може здійснити і сам власник будинку.

Комбіновані паркани

До цього типу зборів відносяться всі види, в яких поєднано кілька основних будматеріалів, з яких зводяться паркани. Можна зустріти абсолютно будь-які варіанти, як, наприклад, метал і дерево, метал і камінь, дерево і бетон, цегла і дерево і так далі.

комбинированный забор

Під комбіновані паркани в деяких випадках (в залежності від нижнього рівня) зводиться фундамент. Решта ж варіанти його не вимагають. Однак комбіновані паркани слід зводити виключно фахівцям, так як великий ризик вибору несумісних матеріалів, або неправильної їх установки.

До безумовних переваг цього вибору можна віднести поєднання ґрунтовності з художнім гідністю, адже саме з цією метою і створюється комбінація.

Мінусами ж комбінованих  є: необхідність в більш ретельному і тривалому догляді, відносна дорожнеча і тривалість зведення (як правило, замовник розраховує на зведення паркану за більш короткий термін, припускаючи, що при комбінуванні робота не стає важчим, а навпаки). Усе про ремонт