Як побудувати будинок без помилок: 90 порад забудовників

Як побудувати будинок без помилок

 

Будівництво будинку має дуже багато особливостей і нюансів. Часом здається, що їх так багато, що врахувати всі просто неможливо. А як хочеться, побудувати будинок так, щоб ні про що потім не шкодувати – не спіткнеться на незручній сходах, не мучитися при митті незручних вікон. Щоб ваш каркасний будинок вийшов максимально зручним, ми зібрали для вас застереження багатьох забудовників, а також наших клієнтів: вони розповіли про свої помилки для того, щоб не зробили їх ви. Їхні помилки ми оформили як поради – на що варто звернути увагу при будівництві будинку.

Отже, приступимо.

Підготовчий етап будівництва

Етап, що передує будівництву будинку, не менш важливий, ніж сам процес його зведення, адже помилки, допущені зараз, можуть відбитися на комфортності будівлі і планування ділянки, а виправити їх вже не вийде. Уникнути багатьох проблем і помилок вам допоможе досвід наших клієнтів і досвідчених забудовників.

участок под дом

 

На що звернути увагу при виборі і придбанні земельної ділянки?

 1. При купівлі земельної ділянки через агентство багато клієнтів зіткнулися з такими проблемами:
 2. В агентстві не завжди є достовірна інформація про інженерні комунікації, підведених до вашої ділянки. Це краще уточнювати окремо в управляючих компаніях.
 3. Щоб адаптувати фундамент типового проекту під вашу ділянку, краще заздалегідь виконати геологічні вишукування. Це дасть детальну інформацію про глибину залягання грунтових вод, склад грунту і допоможе на етапі зведення будинку.
 4. Поспілкувавшись з сусідами після вибору земельної ділянки, можна дізнатися багато такого, чого вам не розкажуть в агентстві.
 5. Якщо вирішили купувати ділянку через агентство, не варто сліпо вірити всьому сказаному. Краще про все дізнатися самому.
 6. Крім цього власники будинків дали ряд корисних порад щодо вибору ділянки для будівництва:
 7. Купуючи землю на схилі, врахуйте, що вам доведеться витратити багато грошей на планувальні роботи і спорудження підпірних стінок. Якщо ви не готові до таких витрат, купите ділянку з рівним рельєфом.
 8. Придбання ділянки в клубному селищі вигідно тим, що вам не доведеться займатися прибиранням вулиці і розчищенням снігу на проїжджій частині в холодну пору року.
 9. Не варто думати, що земля з розпочатим будівництвом полегшить вам життя. Ви отримаєте такі проблеми: при виборі проекту вам потрібно буде прив’язуватися до існуючого фундаменту, якщо недобудовану споруду в поганому стані, його доведеться посилювати, що спричинить за собою додаткові витрати.
 10. Відразу після покупки ділянки Обгородіть його.
 11. Перед початком будівництва визначитеся, де на ділянці у вас буде замішуватися бетон, складуватися і вивозитися сміття, проводитися спалювання дрібних відходів. Це дозволить зберегти порядок і захистити землю від продуктів згоряння і бетону.

Витрати на будівництво

12. Майже всі власники побудованих будинків погодилися, що бажання заощадити спричинить за собою ще більші витрати. Багато клієнтів, які будують свій будинок без докладного кошторисного розрахунку (на підставі приблизних підрахунків виконроба), прийшли до висновку, що коштів знадобилося в два рази більше, ніж було озвучено. Якщо все ж ви хочете заощадити, то не варто це робити за рахунок скорочення витрат на інженерне забезпечення будинку.

проект дома

 

Як вибрати проект?

Більшість власників приватних будинків одностайно зійшлися на думці, що покупка типового проекту і його реалізація набагато вигідніше і дешевше самобуду. Щодо вибору і покупки проекту майбутнього будинку власники дають такі рекомендації:

13. Проект краще купувати у солідної фірми, а не просити у знайомих або завантажувати безкоштовну версію в інтернеті.

14. Будівництво будинку починайте тільки після того, як у вас на руках будуть усі розділи проекту.

15. Краще щоб у проекті було закладено нормальна висота приміщень. Мінімум для житлових поверхів – від трьох метрів, а для цокольних приміщень – не менше 2,8 м.

16. Дуже зручно, якщо в проекті будинку передбачені гардеробні кімнати, хоча б невелика сауна і окремий умивальник в гаражному приміщенні.

17. Дизайнерський проект внутрішнього оздоблення будинку варто замовити завчасно, а не в момент штукатурення стін.

18. Заздалегідь перегляньте приклади внутрішньої обробки будинків. Це допоможе вам заощадити гроші в подальшому.
19. Будь-яке нестандартне будівлю тягне за собою додаткові витрати. Тому при виборі проекту віддайте перевагу типовим стандартним одно- або двоповерховим будинкам.

20. Якщо ви думаєте, що переробити старий будинок під себе дешевше, ніж побудувати новий, то ви сильно помиляєтеся. Силу-силенну грошей доведеться витратити на посилення і відновлення зношених конструкцій старого споруди.

Що стосується вибору одноповерхового або двоповерхового будинку, то тут одностайної думки не існує. Все залежить від особистих переваг власників та розміру сім’ї. На користь другого поверху наводилися такі аргументи:

21. Двоповерхові будинки красивіше і дають необмежений вибір планувальних варіантів.

22. 2-х поверховий будинок компактніше, тому витрати на фундаментні та покрівельні роботи менше.

23. Тепловтрати такого споруди нижче, ніж у одноповерхових будівель.

24. Тільки з вікон другого поверху відкривається такий гарний вигляд.

25. На невеликій ділянці двоповерховий будинок допоможе заощадити площа для саду, городу або альтанки.

Противники другого поверху у будинку приводили такі аргументи:

26. Нераціональне використання площ в разі влаштування спалень на другому поверсі.

27. Багатьом власникам двоповерхових котеджів не подобається ходити по сходах.

28. Будівництво мансардного будинку набагато вигідніше і дешевше, ніж спорудження повноцінного другого поверху.

29. Оптимальні розміри площ будинку, комфортні для проживання і опалення, – 120 м². Але на гаражі економити не варто: для однієї машини краще зробити приміщення розміром 8х5 м. Так ви без праці будете відкривати в гаражі двері авто і зможете заощадити до 30% на пристрої воріт (нестандартні маленькі будуть дорожче).

ландшафтный дизайн

 

Чи потрібен ландшафтний дизайн?

На необхідність виконання професійної ландшафтної планування вказують такі відгуки наших клієнтів і власників будинків:

30. Грамотна посадка будинку на ділянці дозволить правильно зорієнтувати його по сторонах світу, забезпечивши хорошу інсоляцію і комфорт у всіх приміщеннях.

31. При плануванні ділянки краще заздалегідь передбачити прокладку всіх необхідних інженерних комунікацій.

32. Ландшафтна планування території забудови дозволить передбачити дренаж грунту, підпірні стінки там, де необхідно, і рівні майданчики для транспорту і відпочинку.

33. На етапі планування території важливо дбати про безпеку хороших зелених насаджень, захистивши їх на період будівництва.

34. Щоб уникнути проблем з наглядовими органами, проект планування ділянки необхідно попередньо узгодити в органах архітектури.

Поради з придбання матеріалів

Багато власників дач і котеджів одностайно погодилися, що придбання недорогих оздоблювальних матеріалів для будинку не гарантує його привабливість і довговічність зовнішньої обробки. Крім цього варто прислухатися до таких порад щодо вибору матеріалів для будівництва:

35. Завжди вимагайте сертифікати і гарантії виробника на будматеріали. Надалі це допоможе вам вирішити спірні питання з постачальниками.

36. Закупівлю матеріалів краще проводити завчасно, щоб у розпал сезону не зіткнутися з відсутністю найнеобхідніших виробів.

37. Виявляється, миші можуть селитися і в пінопласт.

38. Як покрівельний матеріал краще не використовувати шифер.

подрядчик для строительства

 

Як вибрати хорошого підрядника?

Щоб убезпечити себе від недобросовісних будівельних бригад і фірм, досвідчені забудовники рекомендують укладати договір і вказувати в ньому перелік всіх робіт, терміни, оплату і штрафні санкції в разі невиконання умов договору. До цього можна додати ряд порад щодо вибору замовника:

39. Вимагайте кваліфікаційні сертифікати, портфоліо та рекомендації у приватних бригад і будівельних фірм.

40. Якщо у вас є можливість, закупівлю матеріалів для будівництва робіть самостійно, а робочим оплачуйте тільки за виконану роботу.

41. Не забудьте в договорі з бригадами вказувати роботи з прибирання робочого місця, щоб потім вам не довелося робити це своїми руками.

42. Хочете заощадити до чверті витрат від кошторисної вартості? Тоді найміть службу технагляду. Вони проконтролюють, щоб ваш будинок зводився згідно з будівельними нормами.

43. Фото хронологія будівельного процесу дозволить контролювати роботу приватної бригади.

Зведення будинку

Пройшовши всі труднощі підготовчого етапу, не менш важливо успішно розпочати і завершити будівництво будинку. У цьому вам допоможуть поради наших клієнтів і власників власних будинків, які пройшли через все це самостійно.

возведение дома

Роботи з влаштування фундаменту

Фундамент – основа всього будинку. Від його міцності і надійності залежить довговічність і цілісність споруди. Саме тому роботи зі спорудження фундаменту варто довірити тільки професіоналам. Поради досвідчених забудовників зі спорудження фундаменту:

44. Якщо хочете заощадити, не робіть повноцінний цокольний поверх. Краще виконати напівпідвал або плитний фундамент.

45. Для економії коштів і часу на пристрій отворів під введення комунікацій в будинок передбачте ятати труб під мережі в конструкціях на етапі їх зведення.

46. ​​Будь-які відхилення від проекту при влаштуванні фундаменту можуть зажадати від вас додаткових витрат на покупку будівельних матеріалів.

47. Бетонні роботи з монтажу основи ганку, тераси і вимощення варто виконувати відразу після зведення фундаменту. Це дозволить уникнути забруднення бетоном інших конструкцій.

Поради по зведенню коробки

Якщо ви будуєте будинок своїми руками, то без нівеліра, лазерного рівня, виска і двометрового рівнеміра вам не обійтися. Тільки так ви зможете дотримуватися суворої горизонтальність і вертикальність всіх поверхонь. Також при зведенні коробки врахуйте наступне:

48. Після монтажу плит перекриття не поспішайте навантажувати їх.

49. Не варто економити на покупці оздоблювальних матеріалів для зовнішніх робіт.

50. Якщо ви хочете заощадити час і гроші на зведенні коробки будинку, то вибирайте каркасне будівництво. Прочитавши про каркасні будинки (відгуки власників), ви переконаєтеся, що зможете заощадити в два рази на спорудженні коробки.

Покрівельні роботи

Багато власників будинків зійшлися на думці, що при виборі конфігурації даху перевагу варто віддати більш простий двосхилим конструкції. Чим більше на даху зчленувань і зламів, тим більша ймовірність, що вона буде протікати і вимагати ремонту. До того ж такий дах вийде дорожче. Крім цього врахуйте наступне:

51. Проводьте пристрій покрівельного пирога і мансардних вікон одночасно.

52. При влаштуванні мансардного поверху варто грунтовно утеплити дах. Мінімальна товщина теплоізоляційного матеріалу повинна становити 250-300 мм. В якості покриття краще використовувати м’яку покрівлю, а не металочерепицю. Так під час дощу на мансардному поверсі буде не чути шум від удару крапель про покриття.

53. Обов’язково використовуйте снегозадержатели навіть на дахах з невеликим ухилом.

 

кровля и стройка

Оздоблення фасаду

Що стосується рекомендацій власників будинків на вибір оздоблення фасаду, то вони наступні:

54. Штукатурка «баранчиком» і світла фарбування фасаду – дуже красива і практична обробка. Будинок практично не нагрівається, а краса не вигоряє.

55. Якщо вирішили використовувати штукатурку «горизонтальний короїд», то врахуйте, що в поглибленнях дуже швидко накопичується сміття і грязь.

56. Щоб прикрасити фасад будинку квітами або вертикальним озелененням, необхідно заздалегідь передбачити в кладці гачки і кріплення для полиць і підставок під вазони.

А чи потрібен балкон?

Думки опитаних забудовників про необхідність виконання балкона в приватному будинку:

57. Якщо у вас невелика ділянка з чудовим краєвидом з вікон другого поверху, то балкон варто зробити.

58. В іншому випадку балкон абсолютно не потрібен, адже влітку і так є можливість вийти на подвір’я, а взимку з нього доведеться прибирати сніг.

59. Не варто робити балкон без розуміння того, як ви збираєтеся виконувати його гідроізоляцію та утеплення для запобігання утворення містків холоду.

Рекомендації по влаштуванню сходів

60. Стежте, щоб ще на етапі проектування під сходи було відведено достатньо місця. Врахуйте, що по ній не тільки має бути зручно ходити, але і переносити меблі між поверхами.

61. Щоб сходи була красивою і надійною, краще робити її з дуба на металевому каркасі.

62. Оптимальний кут нахилу сходів в будинку становить 30-40 градусів, висота ступенів 15 см, а ширина проступи – 30 см. Найзручніші в експлуатації не гвинтові, а двохмаршові сходи.

внутренние работы

 

Поради з внутрішнього оздоблення

Бувалі забудовники рекомендують все «мокрі» оздоблювальні роботи всередині будинку проводити в жарку пору року. Тоді вам гарантована природний захист від вогкості, грибка і цвілі. Крім цього не варто переживати, що центральне опалення викличе відшарування оздоблення стін. Також влітку легко забезпечити достатнє провітрювання приміщення. Щодо вибору обробного матеріалу ми знайшли такі поради:

63. Оздоблення стін дитячої кімнати повинна бути зносостійкого, практичною і екологічно чистою. Не варто використовувати шпалери, які діти легко можуть пошкодити.

64. Не всім подобаються фарбовані стіни через те, що навколо вимикачів дуже швидко з’являються відбитки пальців.

65. Набагато практичніше і економніше використовувати в холі і коридорах плитку, а не паркет.

66. Коркове підлогове покриття на стінах не додасть інтер’єру краси та оригінальності.

67. Натяжна стеля з ефектом «зоряного неба» – не найкращий стельове покриття. Воно швидко набридло всім членам сім’ї, а регулярна заміна лампочок вимагає часу і фінансів.

Віконні отвори

Поради щодо вибору вікон, їх габаритам і розташуванню в будинку можна звести в кілька пунктів:

68. Ставні на віконних отворах – дуже зручна річ. Влітку вони добре захищають від спеки, а взимку дарують тепло і затишок.

69. Не варто робити дуже високі вікна. В цьому випадку підвіконня вийде низько, що обмежить вас у виборі радіатора опалення (нестандартні моделі коштують дорожче), а також полегшить дітям доступ до вікна.

70. Оптимальна площа всіх вікон у приміщенні становить 1/8 від площі підлоги. Якщо зробити дуже багато скління, то навіть енергозберігаючі склопакети НЕ убережуть вас від холоду взимку і від спеки влітку.

71. Дуже добре зарекомендували себе мансардні вікна. Вони не течуть, добре зберігають тепло, пропускають достатньо світла.

72. Над сходовою кліткою і в санвузлі мансардні вікна допомагають добре освітити приміщення і забезпечити його нормальну вентиляцію.

Дверні отвори

73. Якщо хочете, щоб вхідні двері добре зберігали тепло, не видавали багато шуму при закриванні і не були занадто важкі, ставте дерев’яні. Металеві двері з обшивкою з МДФ дуже непрактичні і незручні. Їх обшивка може зноситися за два роки.

74. Для зручності вимикач світла краще розташовувати близько ручки дверей, а не біля петель, щоб не доводилося спочатку включати світло, а потім тягнутися до ручки для відкривання дверей.

75. При виборі ручок для дверей віддайте перевагу тим, які не мають гострих виступаючих деталей.

А чи потрібен камін?

Більшість власників будинків з камінами не шкодують, що передбачили його в проекті, адже так приємно сидіти біля теплого каміна і дивитися на танцюючі язики полум’я в холодні зимові вечори. Що стосується особливостей конструкції, то тут господарі дають наступні рекомендації:

76. При спорудженні каміна краще передбачити можливість закривати його скляними дверцятами. Так ви можете за бажанням або насолоджуватися вогнищем та сидіти біля каміна з відчиненими дверцятами, або закрити її і бути спокійним, що ні діти, ні гості не зможуть випадково постраждати.

77. Камінна топка з вентилятором і правильна розводка труб дозволяють не тільки насолоджуватися вогнищем, а й опалювати частину будинку. Хоча якщо будинок невеликий і розводка каналів виконана за всіма правилами, то вентилятор не потрібен.

Электромонтажные работы

 

Прокладка електричних мереж

Розводку електричних мереж і розстановку розеток варто планувати з урахуванням призначення приміщення і майбутніх меблів, щоб потім не довелося зривати нову обробку і додавати мережі і розетки. Поради бувалих забудовників по прокладці електричних мереж наступні:

78. Щоб ви мали можливість знеструмлювати весь будинок, встановлюйте рубильники і автомати за межами будинку. В іншому випадку навіть після відключення живлення одну ділянку дроту, що йде до лічильника, у вас буде під напругою.

79. Краще використовувати мідні дроти з хорошим запасом напруги.

80. Заздалегідь прокладете проводку для освітлення фасаду будинку і території ділянки. Інакше потім дуже складно буде приховати дроти на будинку.

81. Під час будівництва обов’язково зробіть канали в міжповерхових перекриттях для пропуску проводки, а також отвори в перегородках між приміщеннями одного поверху.

82. Під час прокладання проводів не забудьте передбачити мережі для домофона, термодатчиков котла, сигналізації, телебачення, локальної мережі, витяжки на кухні і в санвузлах.

83. Люстри у високих приміщеннях краще робити опускаються. Так їх зручніше і безпечніше мити.

84. Вибираючи світильники, віддайте перевагу тим, які мають звичайні патрони (Е 27 і 14). З іншими цоколями не вийде міняти потужність і використовувати енергозберігаючі прилади. По надійності і довговічності звичайні цоколі теж краще.

Поради по інженерно-технічну начинку будинку і ділянки

85. Ще на етапі проектування варто передбачити теплі підлоги в тих приміщеннях, де це особливо необхідно, а також систему кондиціонування всього будинку.

86. Прокладання інженерних комунікацій в штробах краще робити до виконання фінішної обробки стін.

87. Якщо у вашому регіоні бувають суворі зими, встановіть резервний твердопаливний котел.

88. У місцях проходження труб і димоходів через перекриття обов’язково встановлюються гільзи.

89. Щоб зовнішня обробка будинку не постраждала в момент прокладки комунікацій для зовнішнього освітлення будівлі і території ділянки, виконайте прокладку цих мереж до початку фасадних робіт.

90. Пристрій свердловини на ділянці краще провести до початку будівництва будинку.

Можливо, не всі поради вам знадобляться, а з деякими рекомендаціями ми в принципі не згодні. У будь-якому випадку, ваш будинок – це втілення вашої мрії і ваших уявлень про комфорт і затишок. Саме тому до процесу його зведення варто піти з великим багажем знань. Вчитися ж краще на чужих помилках, ніж на своїх, тому, сподіваємося, досвід бувалих забудовників, наших клієнтів і власників приватних будинків допоможе вам побудувати будинок своєї мрії.

Leave a Comment