Революційне нововведення будівництва фундаменту на гвинтових палях

Якщо перед вами стоїть завдання звести фундамент, то найбільш дешевий і простий варіант – це гвинтові палі. Вони дозволять провести монтаж основи будівлі швидко, при будь-яких погодних умовах за допомогою спеціальної техніки.

Найчастіше зведення пальового фундаменту проводиться при будівництві невеликих малоповерхових будівель. У тому числі побутівок, лазень, зборів, дачних будиночків, приватних будинків, альтанок та інших будівель.

Швидкість монтажу залежить від бригади монтажників, від того який тип грунту на вашій ділянці. Механізований метод передбачає установку 20 паль за годину. А це вже готовий фундамент для вашого майбутнього будинку! Компанія «Техновінт» перед роботами може провести пробне вгвинчування, для визначення типу грунту.

Як відбувається монтаж свайно-гвинтового фундаменту?

 

 

Етап 1

Перед тим, як почати безпосередньо установку паль, потрібно провести підготовчі роботи на місці майбутньої споруди – аналіз грунту і підготовку будівельного майданчика.

При цьому потрібно обов’язково отримати інформацію про склад грунту, глибиною її промерзання зимою, рівні ґрунтових вод та інше.

Зрозуміло, що аналіз грунту належним чином можуть призвести тільки фахівці. Також вони підкажуть вам, наскільки глибоко потрібно загвинчувати палі. Не варто робити аналіз грунту, на підставі нотаток ваших сусідів.

Етап 2

Вибираючи палі для фундаменту необхідно ознайомитися з супровідними документами. У них можна дізнатися несучу здатність паль і правильні умови їх використання.

За допомогою цих знань легше буде скласти схему розташування паль. Відстань між опорами не може бути більше 3-х метрів.

Етап 3

Керуючись схемою розташування паль, потрібно зробити розмітку на будівельному майданчику. У місцях розташування опор ставляться кілки або інші знаки.

Етап 4

Для установки гвинтових паль вручну потрібно мінімум 3, а краще 5 осіб. Робота відбувається наступним чином. В місце монтажу опори, певне відповідно до схеми, встановлюється паля.

В отвір, що знаходиться вгорі палі, вставляється товста арматура, яку подовжують за допомогою металевих труб. Два (або 4 людини) починають загвинчування, а третій (п’ятий) стежить за кутом нахилу палі при русі.

При механізованому способі досить 2 людини. Один перевіряє рівень паль, а другий угвинчує. Це прискорює процес і робить його більш надійним

Досить важливий момент простежувати рівень. Від кута нахилу багато в чому залежить правильність установки. Відхилення навіть на 3-4 градуси може негативно позначитися на якості фундаменту. Як правило, вже за 1-2 дня все палі будуть загвинчені.

Етап 5

Після цього на всіх палях робиться розмітка за допомогою нівеліра. З цієї розмітці палі обрізаються для досягнення однакової висоти від землі. Порожнечі паль заливаються бетонним розчином, який запобіжить корозію і зробить палі більш стійкими. По верху паля заварюється оголовком.

Етап 6

Остання деталь – монтаж ростверку. Обв’язка або ростверк призначений для скріплення паль між собою. При закручуванні грунт ущільнюється, і паля в ньому коштує досить міцно.

Однак все палі змонтовані окремо, а потрібно звести монолітний фундамент. З цією метою всі опори з’єднують між собою.

Це можна зробити за допомогою різних матеріалів:

двотаврової балки;
дерев’яного бруса;
профільної труби;
швелера.

Після того як ростверк змонтований, фундамент для майбутньої будівлі готовий. Усе про ремонт