Монтуємо керамічну черепицю з розумом

Керамічна черепиця – найдорожчий покрівельний матеріал. Але його використання не гарантує довговічність покриття даху. Як так? Вся справа в грамотному монтажі і дотриманні технології. Саме це основа основ тривалої експлуатації покрівлі без ремонту. Як цього досягти?
монтаж обрешітки

Залежно від довжини ската даху 6, 12, 18 метрів використовується відповідно контрбрус товщиною 24, 28, 40 мм. Щоб прибити контрбрус без викривлень натягується шнур. Для точного монтажу рейок обрешітки можна скористатися приладом «собачка».

Три різновиди карнизного свеса

 

Навісний брус на клин
На крокви встановлюються бруси для подовження і навісні з кожного боку. На них вже монтуються тримачі жолоба водостічної системи і все це фіксується карнизної закриває планкою.

Поджелобчатий звис
Використовується на скатній покрівлі з ухилом 12-36 градусів. У кроквах робляться надрізи, куди вставляються планки карнизні. І зверху вже пробивається контрбрус і лати.

Перфорований звис
Застосовується якщо довжина крокв від 12 метрів. Принцип монтажу наступний: навісний брус, поверх нього карнизная плівка, потім гідро-плівка. І закриває всю цю конструкцію металевий профіль з перфорацією.

Рекомендації з укладання черепиці

 

Монтаж основного покрівельного покриття починається з торцевого профілю справа наліво. Для кріплення використовуються саморізи. Але їх не треба відразу повністю закручувати. При цьому враховується рельєф покрівлі. Виходячи з цього ступінь закрутки кріплення на кожному ряді різна. Кожна третя черепиця кріпиться противітрові затискачем для успішного протистояння покриття сильних вітрів. Третій ряд від коника – монтаж вентиляційної черепиці, якщо висота даху становить понад 4 метри.

Під коньковую черепицю настилають підкладковий килим на основі алюмінієвої фольги. Плити закріплюються тільки скобою, яка спеціально для неї розробляється. Завершальний ряд пробивається нержавіючими саморізами.

До димоходу треба прокласти доріжку зі сходинок, щоб не пошкодити покрівлю при чищенні труби. Для герметичного стику сходинки і покриття частину замку черепиці видаляється. Примикання черепиці до димоходи проводиться таким чином. Низ труби викладається алюмінієвим підкладковим матеріалом.

Черепиця підрізає потрібного формату. Її кромки закриваються самоклеїться щоб уникнути розшарування. На місці стиків димоходу і черепиці додатково встановлюються планки примикання.

На дно ендови устаналівается додаткової тонка обрешітка. Поверх її затьмарюється підкладковий килим, який кріпиться до розжолобку двостороннім скотчем. Контрбрус обрешітки закріплюється саморізами. Для укладання на ендову використовується половинчаста черепиця зі скобами з кислотостійкої сталі.

Краса не вимагає жертв, а всього лише грамотного монтажу. І керамічна черепиця на вашій даху буде служити кілька десятиліть, не вимагаючи коштів на ремонт. Усе про ремонт