фасад дома

Красиві фасади. Кілька ідей для натхнення

Фасад будинку – це його обличчя, по ньому створюється перше враження, при чому і про власника також. Тому дуже важливо відповідально підійти до його оформлення. Недостача декоративних елементів може зіграти такий же згубні ефект, як і їх надлишок. А поєднання двох різних стилів також не завжди приведе до досягнення бажаної мети. Але це не означає, що необхідно будувати будинок строго з картинки. Завжди можна почерпнути кілька вдалих ідей з різних стилів і скомпонувати. Головне мати почуття смаку і міри.

Декоративні елементи фасаду

До декоративних елементів відноситься в основному ліпнина, вона може бути:

-Класична гіпсова
-Пінопласт

Зараз дуже багато споживачів віддають перевагу пенопластовой ліпнині. Її переваги незаперечні: невелика вага, легкість в монтажі і обробки, проста реконструкція, і найголовніше низька вартість. Тим більше, що з сучасними технологіями виглядає вона дуже навіть красиво. Але такий варіант не підійде до фасадів з дорого обробкою, так як буде вибиватися із загального ансамблю і виглядати відверто безглуздо. Якщо ж фасад не відрізняється особливим шиком – це стане ідеальним варіантом.

Красиві фасади. Кілька ідей для натхнення

Ліпнина може бути, як і в вигляді геометричних фігур, найчастіше кола і прямокутники, так і створювати імітацію колон. По мимо цього популярні різноманітні фрагменти всіляких форм. Їх вдала комбінація дозволяє створити неповторний і дійсно гарний дизайн. Але необхідно мати почуття міри, щоб не перестаратися і не зробити опудало зі свого будинку.

 

Методи оформлення фасаду

До популярних методів можна віднести:

 • Зонування штукатуркою
 • мозаїка
 • клінкерна цегла
 • камінь
 • дерево
 • сайдинг.

Як правило одним з методів обробляють цоколь будівлі, а клінкер або камінь застосовують для виділення простору навколо дверей і вікон. Важливим правилом є дотримання загальної колірної гами всього будинку, що б не один з компонентів не вибивався за кольором і навіть відтінку.

Кольорова гама

Правильно підібрана колірна гамма – головна складова успішного проекту. Зазвичай колір вибирається довго і скрупульозно, адже він не на один рік, а на кілька десятиліть. При чому поєднуватися між собою повинні не тільки кольору окремих елементів оформлення фасаду, але і відтінків металочерепиці і навіть водостічної системи.

Популярні стилі фасаду

Зараз особливою популярністю користується кілька:

 • скандинавський
 • мінімалізм
 • кантрі
 • фахверк
 • Прованс

Фахверк. З’явився він у 15 столітті в Німеччині, і спочатку був не більш ніж ще одним спосіб будівництва будинку. Але сьогодні він переживає друге відродження, і стає відомим саме як стиль. Він надає неповторний колорит дому, і створює враження використання натуральних матеріалів.

Характерними балками можна оформити як всі стіни будівлі, так і якусь частину. Він прекрасно поєднується з каменем і клінкерною цеглою, якою викладені цоколь або вікна і двері. Що стосується колірної гамми то найкраще використовувати коричневі відтінки для покрівлі та всіх аксесуарів.

Фахверк.

 

Кантрі. Для нього характерне використання натуральних матеріалів: каменю та дерева (або їх імітації), трохи недбалі грубі контуру і теплі, але більш темні тони.

Дуже до речі буде використання деякі ключових моментів фахверка. Так балки тільки додадуть колоритності

Скандинавський стиль передбачає стриманість і використання теплих тонів, більш детально розписано в нашій попередній статті.

Кантрі.

Мінімалізм також передбачає стриманість, але ще більшу ніж скандинавський. Він передбачає повну відсутність декоративних елементів і прикраси ландшафтного дизайну, прямі контури і однотонне виконання.

 

Прованс. Це спокійний стиль, для якого характерне використання сайдінгових панелей постільних холодних кольорів або штукатурки таких же відтінків, а білий – фаворит в кольоровій гамі. Якраз тут і місце для різноманітних декоративних елементів і ліпнини. Також характерно використання невеликих балкончиков з вітражними перилами, і облаштування ганку перед вхідними дверима.

А ось в стилі кантрі або фахверк краще взагалі забути про ліпнину, вона абсолютно не характерна для такого оформлення.

 

І пам’ятайте, про що ми говорили на самому початку, експериментувати можна, навіть найсміливіші комбінації знаходячи своє місце. Тим більше що строго дотримуватися одного стилю не завжди виходить з економічних міркувань. Але головне знати міру і не перестаратися з оформленням. Також важливо створити навколо будинку правильний і гарний ландшафт, який буде поєднуватися з будинком, а не контрастувати з ним. І в такому випадку вас гарантовано чекає успіх. Усе про ремонт