Будівництво тераси до будинку: як побудувати терасу своїми руками

Побудувати терасу своїми руками цілком можливо, якщо ви володієте деякими навичками будівельних робіт. Перш ніж братися за будівництво, необхідно розібратися в послідовності виконання робіт. Чітке уявлення про етапи будівництва тераси – це запорука забезпечення технологічних вимог і, як результат – гарантія отримання надійної і довговічною конструкції. Тому для бажаючих зробити терасу (з дерева, деревинно-полімерного композиту або Термомодифікована деревини) слід врахувати, що знадобиться виконати наступні роботи в строго визначеної послідовності.

За допомогою кілочків або нарізаних прутів арматури. При наявності деяких знань в області геометрії з цією частиною роботи проблем виникнути не повинно навіть в разі зведення тераси складної конфігурації. При цьому слід брати до уваги, що опорна конструкція тераси буде відчувати суттєві навантаження у вигляді встановленої меблів, столів, стільців, а найголовніше – снігу в зимовий сезон.

Розрахунок кількості і розташування опорних стовпчиків тераси

 

Під час різних заходів навантаження може збільшуватися за рахунок ваги великої кількості людей. А якщо тераса не матиме накриття, то варто врахувати і вага снігу: навантаження на покриту великою кількістю снігу терасу може досягати 200 кг / м2. Тому до кількості опорних стовпчиків варто поставитися з усією відповідальністю, щоб уникнути неприємних сюрпризів у майбутньому. Тут принцип гранично простий: опорні стійки обов’язково повинні бути встановлені по кутах тераси і периметру, а також по всій підставі з інтервалом від одного до двох метрів. У разі нестиковок рекомендується встановити додаткові опори, рівномірно розподіливши відстані між ними.

Зведення несучих опор тераси

 

Ці роботи також нескладні. Насамперед викопується яма для кожної опори глибиною 0.8-1.1 м. У неї встановлюються металеві стовпчики з профільної труби (попередньо прогрунтованої для захисту від корозії), які вертикально фіксуються за допомогою заливки бетону. Занурена в бетон частина опорних стовпів повинна бути розварена арматурою, що має забезпечити фіксацію в бетоні. Кінцеву висоту стовпчиків потрібно розраховувати виходячи з особливостей рельєфу місцевості та місця розташування тераси, оскільки терасу буває необхідно прибудувати до будинку, прив’язавши до розташування вхідних дверей на певну позначку.

Уривок опорних стовпчиків тераси

 

Після застигання бетону стовпчики зрізаються по потрібній висоті і з’єднуються між собою за допомогою профільної труби. Хорошим варіантом для виконання цього завдання можна вважати трубу перетином 40 × 40 мм (при збільшенні кроку опорних стовпчиків необхідно збільшити і перетин труби). Потім можна приступати до монтажу дерев’яних лаг з сибірської модрини або акації, наприклад, з перетином 45 × 70 мм. Лаги кріпляться болтами до металевих трубах. Попередньо їх необхідно покрити захисним покриттям. До лагам буде кріпитися терасна дошка – за допомогою прихованого кріплення для терасових систем. Не можна забувати про покриття всіх металевих деталей хорошою ґрунтовкою щоб уникнути корозії. Крім того, сама терасна дошка покривається спеціальним маслом з чотирьох сторін, а торці дощок консервуються.

Останній крок будівництва тераси

 

Завершальний етап будівництва тераси – це монтаж торцевої дошки по периметру. Після завершення терасу необхідно покрити другим шаром масла. Якщо перший шар масла, який ми завдали, проникає в саму деревину, то другий створює тонку захисну плівку на її поверхні.

Якщо всі кроки будівництва були виконані вірно, то ви отримаєте таку ж красиву терасу, яку будують професіонали .

Тим, хто хоче побудувати терасу своїми руками, компанія Ecowood пропонує комплект матеріалів для тераси «Зроби сам». У неї входить повний набір матеріалів, необхідних для будівництва саме вашої тераси (терасна дошка від Ecowood, лаги, кріплення, масла і просочення) і схеми монтажу. Весь комплект отруюється за вказаною вами адресою в будь-яке місто. Отримавши комплект, ви завжди зможете зв’язатися з фахівцями компанії, щоб отримати додатковий рада або рекомендацію по монтажу.